Turysci.pl
railway-rails-711567 1280

fot. Pixabay/ Antranias

Dwa śmiertelne wypadki na torach na północy Polski

23 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Pociąg Pendolino relacji Gdynia-Katowice śmiertelnie potrącił pieszego w pobliżu przystanku kolejowego Iława Miasto. Również dzisiaj rano doszło do tragedii na Pomorzu, w wyniku której zginęła 20-letnia kobieta.

Przed godziną 7 pociąg Pendolino relacji Gdynia-Katowice śmiertelnie potrącił pieszego, który akurat przechodził przez tory. Tego samego dnia na torach w województwie pomorskim zginęła młoda kobieta.

bałtyk

Bałtyckie sinice są widoczne z kosmosu. Pokazali zdjęcie

CZYTAJ DALEJ

Pociąg Pendolino śmiertelnie potrącił pieszego

Ruch pociągów po wypadku w pobliżu przystanku kolejowego Iława Miasto wstrzymano. Przewoźnikom wówczas zalecono wprowadzenie komunikacji zastępczej. Jeden z dwóch torów został już jednak otwarty ponownie.

Jak poinformował PAP Przemysław Zieliński z PKP PLK, na miejscu wypadku działania prowadzi prokurator oraz komisja wyjaśniająca okoliczności zdarzenia.

Iława jest ośrodkiem wypoczynkowym, paraolimpijskim i turystycznym, a także ważnym punktem na kolejowej mapie Polski północno-wschodniej. Obsługiwane są tam pociągi pasażerskie wszystkich rodzajów, a także wagony towarowe.

Śmiertelny wypadek również na Pomorzu

Nie jest to jedyna tragedia, która wydarzyła się dzisiaj na polskich torach. Młoda kobieta została potrącona przez pociąg relacji Słupsk - Lębork.

Wypadek zdarzył się o godz. 4:44 na torowisku za wyjazdem z Lęborka w kierunku Leśnic. Według wstępnych ustaleń policji ok. 20-letnia kobieta została potrącona przez pociąg relacji Słupsk - Lębork. Jej tożsamość jest ustalana.

- Pod nadzorem prokuratora zabezpieczyliśmy ślady i dowody w miejscu wypadku - powiedziała oficer prasowa lęborskiej policji asp. Marta Szałkowska. - Ciało kobiety zostało przewiezione do prosektorium, gdzie zostanie wykonana sekcja zwłok - dodała.

Ruch pociągów na linii z Gdańska do Słupska był wstrzymany przez około trzy godziny. W tym czasie między Lęborkiem a Pogorzelicami obowiązywała komunikacja zastępcza. Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP PLK przekazał, że ruch pociągów został wznowiony przed godz. 8.

Prokuratura Rejonowa w Lęborku prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego potrącenia. Własne ustalenia prowadzić będzie również Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Tagi:

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

materiały reklamowe

Polska

7 sposobów na letni relaks w Wysokich Tatrach

Czytaj więcej >

Polska

Najgorsze zachowania turystów na wakacjach. Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

Czytaj więcej >

Polska

Turysta pokazał bilet na Kasprowy Wierch z 1995 roku. Różnicę w cenie widać gołym okiem

Czytaj więcej >

Polska

Na termometrach ponad 30 stopni. IMGW ostrzega przed upałami i burzami

Czytaj więcej >

Polska

Oferty nieistniejących noclegów w natarciu. Przestrzegamy, jak nie dać się oszukać

Czytaj więcej >

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >