Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Dwa śmiertelne wypadki na torach na północy Polski
Ania Radke
Ania Radke 01.07.2021 23:17

Dwa śmiertelne wypadki na torach na północy Polski

railway-rails-711567 1280
fot. Pixabay/ Antranias

Pociąg Pendolino relacji Gdynia-Katowice śmiertelnie potrącił pieszego w pobliżu przystanku kolejowego Iława Miasto. Również dzisiaj rano doszło do tragedii na Pomorzu, w wyniku której zginęła 20-letnia kobieta.

Przed godziną 7 pociąg Pendolino relacji Gdynia-Katowice śmiertelnie potrącił pieszego, który akurat przechodził przez tory. Tego samego dnia na torach w województwie pomorskim zginęła młoda kobieta.

Pociąg Pendolino śmiertelnie potrącił pieszego

Ruch pociągów po wypadku w pobliżu przystanku kolejowego Iława Miasto wstrzymano. Przewoźnikom wówczas zalecono wprowadzenie komunikacji zastępczej. Jeden z dwóch torów został już jednak otwarty ponownie.

Jak poinformował PAP Przemysław Zieliński z PKP PLK, na miejscu wypadku działania prowadzi prokurator oraz komisja wyjaśniająca okoliczności zdarzenia.

Iława jest ośrodkiem wypoczynkowym, paraolimpijskim i turystycznym, a także ważnym punktem na kolejowej mapie Polski północno-wschodniej. Obsługiwane są tam pociągi pasażerskie wszystkich rodzajów, a także wagony towarowe.

Śmiertelny wypadek również na Pomorzu

Nie jest to jedyna tragedia, która wydarzyła się dzisiaj na polskich torach. Młoda kobieta została potrącona przez pociąg relacji Słupsk - Lębork.

Wypadek zdarzył się o godz. 4:44 na torowisku za wyjazdem z Lęborka w kierunku Leśnic. Według wstępnych ustaleń policji ok. 20-letnia kobieta została potrącona przez pociąg relacji Słupsk - Lębork. Jej tożsamość jest ustalana.

- Pod nadzorem prokuratora zabezpieczyliśmy ślady i dowody w miejscu wypadku - powiedziała oficer prasowa lęborskiej policji asp. Marta Szałkowska. - Ciało kobiety zostało przewiezione do prosektorium, gdzie zostanie wykonana sekcja zwłok - dodała.

Ruch pociągów na linii z Gdańska do Słupska był wstrzymany przez około trzy godziny. W tym czasie między Lęborkiem a Pogorzelicami obowiązywała komunikacja zastępcza. Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP PLK przekazał, że ruch pociągów został wznowiony przed godz. 8.

Prokuratura Rejonowa w Lęborku prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego potrącenia. Własne ustalenia prowadzić będzie również Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Tagi: Kolej PKP Polska