Turysci.pl
góry

fot. Pixabay/ Niko_Shogol

Tłumy turystów ruszyły w góry. Wakacje pełną parą

27 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pierwszy weekend wakacji jest w polskich górach jest wyjątkowo owocny - tysiące turystów pojawiło się na szlakach w Gorcach, Pieninach i Beskidach. Bardzo wiele osób wyruszyło również w Tatry. Wzrost zainteresowania obserwują również ratownicy, którzy dbają o ich bezpieczeństwo.

Turyści bardzo chętnie wybrali polskie góry jako swój tegoroczny kierunek wakacyjny. Poza Tatrami tłumy pojawiły się również w niższych górach. Tylko w ostatnich miesiącach ratownicy GOPR odnotowali kilkukrotny wzrost popularności gorczańskimi czy pienińskimi szlakami - informuje Gazeta Wyborcza.

pogoda na wakacje

Z każdym dniem coraz cieplej, pojawią się jednak burze. Synoptyk przedstawił prognozy na wakacje

CZYTAJ DALEJ

Turyści wybierają góry na wakacje

Ratownicy GOPR zwrócili uwagę, że latem liczba turystów jeszcze bardziej wzrośnie. Już teraz – w pierwszy weekend wakacji – szlaki w Beskidach, Pieninach czy Gorcach stały się celem tysięcy Polaków.

– Ruchy jest duży, wszędzie. Teraz, nawet przy niepogodzie, góry są oblegane przez turystów – mówi GW Rafał Chrustek, ratownik dyżurny Grupy Podhalańskiej GOPR. – W większości z rana ruch mamy średni, po południu zawsze go przybywa – dodaje.

Nagły wzrost zainteresowania niższymi górami ratownicy GOPR i pracownicy parków narodowych tłumaczą pandemią koronawirusa. Wiele osób przestało przekładać swoje plany podróżnicze na inny termin.

– Ludzie w okresie pandemii byli zamknięci w czterech ścianach przez ponad rok i nadrabiają teraz zaległości. I gdy zaczęli nadrabiać, przekonali się, że jest to fajne – mówi Chrustek w rozmowie z GW.

Większy ruch turystyczny oznacza również niestety także większą liczbę wypadków i interwencji ratowników. Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR w niedzielę 27 czerwca pomagali osobie, która ucierpiała na szlaku w Gorcach.

Tłumy turystów odwiedziły również Tatry - jak podaje Tygodnik Podhalański, wielu turystów można było spotkać u wylotu Doliny Kościeliskiej, a parkingi zapełniały się bardzo szybko.

Wybierając się w góry trzeba jednak pamiętać o sprawdzeniu aktualnej prognozy pogody - warunki mogą się bowiem bardzo szybko zmieniać. Warto być przygotowanym zarówno na upały, jak i nagłe załamanie pogody.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: GW, 24TP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Tłumy na Giewoncie w drugą sobotę października. Zdjęcie w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Nietrzeźwi turyści zgubili się w Beskidach. Interweniował GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na zachowanie turystów

Czytaj więcej >

Polska

Zdjęcia "Tatrzańskiej Niagary" robią furorę. TPN jednak ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

Czytaj więcej >

Polska

Awantura na pokładzie samolotu do Gdańska. Obsługa przywiązała pasażera do fotela

Czytaj więcej >