Turysci.pl
Policja kontroluje wesołe miasteczka w Mielnie

fot. pixabay.com/Estelle_ /zdjęcie poglądowe

Policyjna kontrola atrakcji turystycznych w Mielnie. Pod lupą wesołe miasteczka

24 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Policja przeprowadziła kontrolę atrakcji turystycznych w Mielnie. Wraz z pracownikami Urzędu Dozoru Technicznego, funkcjonariusze oceniali stan bezpieczeństwa wesołych miasteczek, które w lecie odwiedzają tłumy urlopowiczów. Nie znaleziono żadnych uchybień, zapowiedziano jednak, że takie akcje przeprowadzane będą w sezonie wysokim regularnie.

Jak informuje portal Koszalin Info, policja z Mielna oraz pracownicy Urzędu Dozoru Technicznego przeprowadzili kontrolę lokalnych wesołych miasteczek. Miała ona na celu ocenę stanu bezpieczeństwa tych obiektów, gdyż w lecie cieszą się one znacznym zainteresowaniem turystów i korzysta z nich wiele osób.

Ewakuacja hotelu w Dziwnowie

Ewakuacja turystów z hotelu w Dziwnowie. Znaleziono pocisk moździerzowy

CZYTAJ DALEJ

Policja kontroluje wesołe miasteczka w Mielnie

Kontrolowane były wszystkie obiekty znajdujące się w pasie nadmorskim na terenie powiatu koszalińskiego. Sprawdzano przede wszystkim stan techniczny urządzeń.

Pod uwagę wzięto również działanie układów zabezpieczających oraz sterowniczych, a także dzienniki konserwacji. Pracownicy UDT dotarli i sprawdzili też protokoły pomiarów elektrycznych.

Funkcjonariusze policji sprawdzili również trzeźwość pracowników wesołych miasteczek, którzy odpowiedzialni są za obsługę urządzeń. Na miejscu nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, sprawdzający nie mieli też zastrzeżeń.

Jak informuje Koszalin Info, w czasie sezonu letniego atrakcje turystyczne będą poddawane kontrolom regularnie. Ma to zagwarantować bezpieczeństwo urlopowiczom.

Zasady działania parków rozrywki w czasie pandemii

W związku z pandemią koronawirusa wesołe miasteczka i innego rodzaju parki rozrywki działają w reżimie sanitarnym. Jak możemy przeczytać na rządowej stronie Gov.pl, właściciele tych obiektów wprowadzić muszą szereg zasad zapewniających bezpieczeństwo turystom.

Rząd zaleca, by zapewnić miejsce do izolacji osoby, która wykazuje objawy zakażenia COVID-19. Konieczne jest także codzienne dezynfekowanie powierzchni dotykowych, a także zapewnienie gościom środków do dezynfekcji oraz ochrony indywidualnej.

Wszystkie przepisy zmierzają do zwiększenia bezpieczeństwa zarówno urlopowiczów, jak i pracowników. Rząd chce też zminimalizować ryzyko zakażenia tych osób.

Zgodnie z aktualnymi przepisami, obowiązującymi do 5 czerwca, na terenie wesołego miasteczka przebywać może nie więcej osób, niż powoła obłożenia obiektu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Koszalin Info

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyc

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >