Turysci.pl
pogoda na wakacje

fot. Pixabay/ Makalu

Z każdym dniem coraz cieplej, pojawią się jednak burze. Synoptyk przedstawił prognozy na wakacje

27 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wakacje w tym roku mogą być wyjątkowo gorące, jednak przeplatane okresami burzowymi. Wraz z początkiem lipca nadciągnie kolejna dawka upałów, a także burz i nawałnic. Cieplej ma zrobić się już od jutra.

W piątek rozpoczęły się wakacje, a wiele osób zdecydowało się od razu ruszyć na pierwsze wyjazdy. Niestety, podróżni, którzy wybrali się na północ kraju, mogą odczuć jeszcze niezadowolenie z pogody.

niemcy portugalia

Niemcy dopisały Portugalię na czerwoną listę. Nowe zasady przy przekraczaniu granicy

CZYTAJ DALEJ

Pogoda na wakacje - z każdym dniem coraz cieplej

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski podkreślił w rozmowie z TVP Info, że w niedzielę front burzowy już od nas odejdzie. Natomiast z każdym kolejnym dniem będzie robić się coraz cieplej.

– Niestety, w przyszłym tygodniu napłynie do nas znowu dosyć niespokojne powietrze – mówił synoptyk.

Poniedziałek 28 czerwca będzie jeszcze słoneczny – termometry mają pokazać 29 st. C. w województwie kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, zachodniopomorskim.

Już we wtorek natomiast nad Polskę wkroczy temperatura przekraczająca nawet 32 stopnie Celsjusza. Jak twierdzi, wraz z tym gorącym powietrzem nad Polską ponownie zaczną pojawiać się burze.

Wcześniej w rozmowie z portalem tvp.info synoptyk wspominał, że burze utrzymają się także w pierwszych dniach lipca. Wraz ze spadkiem temperatury ich siła jednak opadnie.

Synoptyk zapowiedział, że całe wakacje i cały okres letni, mają być poprzeplatane takimi cieplejszymi, burzowymi okresami. Potwierdzają to również długoterminowe, sezonowe prognozy.

– Lipiec ma być z temperaturami w normie, ale w wielu miejscach kraju w sierpniu temperatury będą powyżej normy wieloletniej – zaznacza Walijewski w rozmowie z TVP Info.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVP Info

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Tłumy na Giewoncie w drugą sobotę października. Zdjęcie w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Nietrzeźwi turyści zgubili się w Beskidach. Interweniował GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na zachowanie turystów

Czytaj więcej >

Polska

Zdjęcia "Tatrzańskiej Niagary" robią furorę. TPN jednak ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

Czytaj więcej >

Polska

Awantura na pokładzie samolotu do Gdańska. Obsługa przywiązała pasażera do fotela

Czytaj więcej >