Turysci.pl
Sopot

fot. Pixabay/b-sea

Porównali ceny w polskich i zagranicznych kurortach. Najdrożej w Sopocie

21 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Bałtyk nie należy do najtańszych opcji wakacyjnych. Jak wynika z raportu Rankomat.pl, dwie osoby dorosłe za tygodniowy pobyt w trzygwiazdkowym hotelu nad polskim morzem w szczycie sezonu zapłacą nawet tyle, co za podobny pobyt w Grecji. Najwyższe ceny są w Sopocie.

Tygodniowy pobyt nad Bałtykiem może być znacznie droższy niż taki sam urlop w Grecji - wynika z raportu Rankomat.pl. W Polsce w wielu miejscach trzeba zapłacić już ponad 3 tys. zł za sam nocleg.

Atak na plażowicza w Kryspinowie

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

CZYTAJ DALEJ

Pobyt nad Bałtykiem droższy niż w Grecji?

Rankomat.pl wyliczył, że dwie osoby za siedem noclegów w hotelu trzygwiazdkowym nad polskim morzem zapłacą średnio 3 018 zł, czyli o 283 zł więcej niż rok temu. Najwyższe ceny znajdziemy w Sopocie, gdzie za 7 nocy w trzygwiazdkowym hotelu zapłacimy co najmniej 3 606 zł.

Nie jest to jednak jedyny kurort, w którym trzeba zapłacić powyżej 3 tys. złotych za tygodniowy pobyt. Według raportu portalu, w Ustce ceny zaczynają się od 3 206 zł, w Międzyzdrojach - od 3 184 zł, a w Świnoujściu - 3 107 zł.

Taniej jest w Łebie, gdzie za 7 nocy trzeba zapłacić 2 541 zł. Natomiast w Kołobrzegu za tygodniowy pobyt zapłacimy 2 467 zł. W 2020 powyżej 3 tysięcy złotych za pobyt trzeba było zapłacić jedynie w Sopocie i w Świnoujściu.

Powyższe ceny to najtańsze oferty trzygwiazdkowych hoteli z opcją śniadania w cenie, natomiast za nocleg z pełnym wyżywieniem trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych więcej. Zdecydowanie taniej jest jednak w kwaterach prywatnych.

- W Kołobrzegu i Międzyzdrojach siedem nocy w dwuosobowym pokoju kosztuje 560 zł. W Ustce i Łebie można znaleźć nocleg od 630 zł. Drożej jest w Świnoujściu (700 zł) oraz w Sopocie (770 zł). Są to kwatery oddalone od morza nie więcej niż 500 centrum i zlokalizowane blisko centrum kurortu - wynika z raportu Rankomat.pl cytowanego przez Polska Times.

Do cen noclegów doliczyć trzeba jeszcze wyżywienie i atrakcje. Sumując wszystkie wydatki koszt urlopu może zrobić się ogromny. Eksperci Rankomat.pl sprawdzili dla porównania, ile trzeba zapłacić najpopularniejszych kurortach Grecji, Bułgarii i Chorwacji.

Jak się okazuje, w Grecji najtańszy znaleziony hotel kosztował 1 348 zł za siedem nocy. Do tego dochodzą ceny lotu - przykładowo Warszawa-Rodos 476 zł w obie strony dla dwóch osób i 7 obiadów w restauracji - około 756 zł za dwie osoby.

Jeszcze taniej jest w Bułgarii - tam za tydzień w hotelu dla dwóch osób zapłacimy 564 zł plus przelot Warszawa-Burgas w obie strony dla dwóch osób za 364 zł. 7 posiłków w restauracji typu fast food to koszt 308 zł.

Drożej, jednak wciąż taniej niż w Polsce jest Chorwacji, a konkretnie w Riwierze Makarska. Tam 7 noclegów kosztuje 1551 zł, lot Kraków-Split, w obie strony dla dwóch osób - 720 zł, a obiady w restauracjach podczas tygodniowego pobytu - 504 zł.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RCB, IMGW, TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Skarb z II wojny światowej odnaleziony w Małopolsce. Może być wart niemałą fortunę

Czytaj więcej >

Na topie

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

Czytaj więcej >

Na topie

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardessa zdradza 5 najbardziej znienawidzonych nawyków pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

Czytaj więcej >

Na topie

Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Czytaj więcej >