Turysci.pl
Cypr

fot. Pixabay/ Stroganova

Polska na zielonej liście Cypru. Swobodny wjazd od czwartku

15 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Cypr dopisał Polskę do listy państw zielonych, co oznacza, że podróżni z naszego kraju mogą lecieć tam bez dodatkowych ograniczeń. Tamtejsze ministerstwo zdrowia zastrzega jednak, że sytuacja może zmienić się w każdej chwili, a stopień ryzyka może zostać zwiększony.

Cypr cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków, jednak teraz może zwrócić na siebie uwagę jeszcze większej liczby turystów. Wszystko dzięki nowym przepisom, dzięki którym Polacy mogą podróżować tam bez ograniczeń.

samolot wizz air

Awaryjne lądowanie samolotu WizzAir w Katowicach

CZYTAJ DALEJ

Polacy od czwartku polecą na Cypr bez ograniczeń

Ministerstwo zdrowia Cypru zdecydowało o dopisaniu Polski do zielonej kategorii krajów pod względem epidemicznym. Oznacza to, że turystów z naszego kraju nie będą więcej obowiązywać żadne ograniczenia.

Polacy nie będą mieli obowiązku poddania się kwarantannie po przyjeździe, a także okazania negatywnego wyniku testu PCR podczas wjazdu.

Cypryjskie MZ zastrzega sobie prawo do zmian

Co ważne, tamtejszy resort zdrowia aktualizuje klasyfikację krajów co tydzień, zgodnie z wytycznymi Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Poszczególne państwa przypisane są do jednej z czterech kategorii: zielonej, czerwonej, pomarańczowej i szarej.

Podróżni z krajów kategorii czerwonej zobowiązani są do wykonania dwóch testów PCR na obecność koronawirusa. Pierwszy z nich musi być wykonany na 72 godziny przed wylotem, a drugi po przyjeździe.

Przyjezdni z państw pomarańczowych muszą wykonać tylko jeden test, przed wylotem, natomiast podróżni z krajów kategorii szarej oprócz wykonania testu PCR przed wylotem, muszą poddać się izolacji po przybyciu.

Oprócz Polski do kategorii zielonej zakwalifikowano również Rumunię, natomiast Japonia zmieniła klasyfikację z czerwonej na pomarańczową.

Cypryjskie ministerstwo zdrowia przypomina jednak, że zmiany są dynamiczne i w każdej chwili mogą ulec zmianie. Kraje w każdej chwili mogą zatem zostać zakwalifikowane do grupy większego ryzyka, jak było w przypadku Chorwacji, która z pomarańczowej grupy spadła do czerwonej.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >