Turysci.pl
Cypr wpisał Polskę na zieloną listę

fot. pixabay.com/dimitrisvetsikas1969

Polska na zielonej liście Cypru. Swobodny wjazd od 17 czerwca

17 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Cypr wpisał Polskę na zieloną listę krajów, w których jest niskie ryzyko zakażenia koronawirusem. Dla turystów oznacza to swobodne przekraczanie granicy tego kraju. Nie będzie już konieczne okazywanie testów na COVID-19 oraz odbycie kwarantanny. Nowe przepisy obowiązują od 17 czerwca.

  • Polska została wpisana na zieloną listę Cypru

  • Turyści podróżujący na Cypr nie muszą od 17 czerwca okazywać negatywnych wyników testów na COVID-19 ani przechodzić kwarantanny

  • Na lotniskach w Pafos oraz Larnace służby mogą wykonywać bezpłatne testy na losowo wybranych pasażerach

Cypr rozpoczyna sezon turystyczny i łagodzi obostrzenia dla urlopowiczów z wielu krajów. Jeszcze do niedawna Polska była oznaczona jako państwo pomarańczowe, jednak od dziś jesteśmy już na liście zielonej. Oznacza to możliwość swobodnego przekraczania granicy.

Na plażach obowiązuje zakaz picia napojów procentowych

Polacy powiedzieli, ile by chcieli wydać pieniędzy podczas wakacji

CZYTAJ DALEJ

Polska na zielonej liście Cypru

Na stronie rządowej Gov.pl pojawiła się wiadomość o wpisaniu Polski na zieloną listę Cypru z dniem 17 czerwca 2021 roku. Oznacza to, że turyści od dzisiaj nie muszą po przylocie okazywać negatywnego wyniku testu na COVID-19 ani przechodzić kwarantanny.

Jednocześnie polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych podkreśla, że zarówno na lotniku w Larnace, jak i Pafos, służby mogą wyrywkowo robić testy pasażerom. Podkreślono również, że przypisanie kategorii do poszczególnych kategorii jest na bieżąco monitorowane i może „w każdym momencie ulec zmianie".

W związku z tymi zasadami, turyści proszeni są o uważne śledzenie wiadomości publikowanych przez rządy obu krajów i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Z konieczności odbycia kwarantanny oraz okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa zwolnione są również pasażerowie, którzy na granicy okażą świadectwo pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19. Dotyczy to wszystkich pasażerów, niezależnie od ich narodowości oraz państwa, z którego przylatują na Cypr.

Cypr Północy również zaprasza turystów

Swoje granice dla turystów otworzył również Cypr Północny. Strefa buforowa między dwoma częściami wyspy została otwarta zarówno dla mieszkańców, jak i urlopowiczów.

Pamiętać należy jednak, że każda osoba musi przy przekraczaniu tej wewnętrznej granicy okazać negatywny wynik testu na COVID-19. Respektowane są jednak zarówno badania PCR, jak i tanie, antygenowe. Istotne, że ważne są one jednak 7 dni.

Przypominamy, że tzw. Turecka Republika Cypru Północnego nie jest uznawana przez władze Polski. Oznacza to, że w przypadku problemów, udzielanie pomocy konsularnej osobom przebywającym w tym regionie, jest praktycznie niemożliwa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gov.pl

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyc

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Polska turystka biła swojego męża podczas wakacji. Obsługa hotelu wezwała policję

Czytaj więcej >

Europa

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia w Tarach. Dotyczą schronisk i wyciągów

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >