Turysci.pl
majorka

fot. Pixabay/ birgl

Ministerstwo odradza podróży na Majorkę z powodu wzrostu liczby zakażeń

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na Majorce wykryto około 500 zakażeń koronawirusem odnotowano wśród młodych ludzi. W związku z zaistniałą sytuacją lokalne ministerstwo zdrowia odradza podróży na wyspę.

Nowe zakażenia na Majorce wykryto u 500 młodych osób z 7 regionów Hiszpanii, którzy wybrali się w czerwcu na Majorkę na wspólne wakacje po maturze.

bieszczady

Tłumy turystów w Bieszczadach. W hotelach zaczyna brakować miejsc na wakacje

CZYTAJ DALEJ

Ministerstwo zdrowia Majorki odradza podróży na wyspę

Jak poinformowano w komunikacie agencji EFE, zakażone osoby masowo uczestniczyły w koncercie reggaeton w Palma de Mallorca, a także w licznych fiestach na statkach oraz w kilku hotelach. Podczas zabawy nie zachowywali odległości i nie nosili maseczek

Wykonane testy PCR potwierdziły w większości zakażenie brytyjską odmianą koronawirusa. Tylko jeden przypadek okazał się szczepem indyjskim, czyli rozprzestrzeniającym się w Europie wariantem Delta.

Regionalne ministerstwo zdrowia w Katalonii wszczęło również postępowanie wyjaśniające w sprawie masowych zakażeń, do których doszło podczas pobytu uczniów szkół średnich na wyspie Menorca.

Jak poinformowała wczoraj katalońska służba zdrowia, potwierdzono dotychczas 24 zakażenia koronawirusem, a w przypadku dalszych 40 osób wyniki badań powinny być dostępne wkrótce.

W związku z falą zakażeń na wyspach, tysiące osób zostało poddanych kwarantannie - wynika z danych służb zdrowia regionów, w których wykryto nowe zakażenia.

Lokalne ministerstwo zdrowia zaleciło anulowanie zwyczajowej podróży pomaturalnej na Majorkę w tym roku. Zaapelowano również do dyrekcji szkół oraz rodziców, by nie zezwolili na tego typu wycieczki.

W całej Hiszpanii odnotowuje się obecnie nagły wzrost zakażeń wśród młodych osób, które nie zdążyły się jeszcze zaszczepić. W sobotę 26 czerwca nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu ma zostać zniesiony.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Polska turystka biła swojego męża podczas wakacji. Obsługa hotelu wezwała policję

Czytaj więcej >

Europa

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia w Tarach. Dotyczą schronisk i wyciągów

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >