Wiele osób nie wyobraża sobie sylwestra bez hucznej imprezy. Niektórzy spędzają go w domach, inni zaś wolą wyjechać za granicę, nad Bałtyk czy w góry. Jak zwykle z takich okazji ceny noclegów poszybowały w górę.Niektórzy już zacierają ręce na myśl o przyjezdnych.
Telewizja Polska przyzwyczaiła swoich widzów do wielkiej imprezy jakim od kilku lat jest Sylwester Marzeń. Hitowy szlagier Sławomira "Miłość w Zakopanem" co roku wybrzmiewa z wielkiej sceny. Jak się okazuje, to się może wkrótce skończyć.Media nieoficjalnie donoszą, że tegoroczny sylwester odbędzie się w innej lokalizacji.
Miłośnicy białego szaleństwa są zachwyceni! Sezon narciarski na naszym kontynencie rozpoczął się wyjątkowo wcześnie. Po tygodniach obfitych opadów śniegu w Alpach, narciarze i snowboardziści mogą już szusować w kilku krajach. Na tych stokach pojawili się już pierwsi turyści z Polski. Zazwyczaj sezon w tych kurortach rozpoczyna się dopiero z początkiem grudnia.
W górach właśnie zaczyna się sezon zimowy, a wraz z nim na szczytach będzie coraz więcej turystów szukających mocnych wrażeń. Jednak trzeba pamiętać, że wędrówka w takich warunkach wymaga przygotowania kondycyjnego i sprzętowego.O tym, jak ważne jest przygotowanie do górskiej wędrówki, przekonali się w piątek turyści w Tatrach. W sobotnie popołudnie TOPR poinformował, że przez wiele godzin trwała akcja ratunkowa na Ciemniaku, gdzie utknęła grupa siedmiu nieprzygotowanych turystów. Właśnie dlatego warto wiedzieć, bez czego nie można zimą ruszać w góry.
To prawdziwy raj dla miłośników narciarstwa – 115 km ośnieżonych tras z zapierającymi dech widokami sprawia, że przyjeżdżają tu fani zimowego szaleństwa z całej Europy, Ten zimowy kierunek szczególnie upodobali sobie Polacy, Czesi i Niemcy. Narciarze i snowboardziści już zacierają ręce i smarują sprzęt - popularny włoski ośrodek oferuje teraz darmowe skipassy dla wszystkich gości kurortów!Czas zaplanować wyjazd do zimowego Eldorado. Do kiedy będzie można korzystać ze stoku bez opłat?
Przejażdżka narciarza prawie skończyła się dla niego tragedią. W sieci opublikowano wideo jak mężczyzna, będąc w Tatrach Zachodnich, podcina lawinę.Słowacka Horská Záchranná Služba ogłosiła drugi stopień zagrożenia lawinowego. To nie jest dobry czas na uprawianie turystyki.
Jeżeli szukacie już kierunku na przyszłoroczne, rodzinne wakacje, możecie przestać wpisywać w wyszukiwarkę tanie loty do Chorwacji. Do tego mało popularnego wśród Polaków kraju dotrzecie samochodem. Austria, choć kojarzy się głównie z nartami i zimowym wypoczynkiem, ma do zaoferowania naprawdę dużo przez cały rok.
W okolicach Zatwarnicy na terenie Nadleśnictwa Lutowiska w Bieszczadach doszło do bardzo groźnej sytuacji. Niedźwiedź zaatakował spacerującego turystę. Mężczyzna doznał ciężkich obrażeń. Kompan mężczyzny natychmiast zawiadomił odpowiednie służby.
Jak co roku, świąteczne przystrajanie miast i miasteczek zaczyna się już w listopadzie. Bez wątpienia, najbardziej klimatyczne w zimowym okresie wydają się góry, szczególnie uwielbiane przez Polaków Zakopane. Ponownie zabłyśnie także Gubałówka i stanie się najjaśniejszym punktem w całej Polsce. W tym roku jednak turyści będą zachwyceni.Gubałówka zaskoczy zupełnymi nowościami, które będzie można podziwiać już za kilka dni.
To dwie takie noce z rzędu! Z 4 na 5 listopada i z 5 na 6 listopada nad Polską można było obserwować niezwykły spektakl. Zorza Polarna pojawiła się w wielu miejscach w kraju. Internauci prędko pochwalili się zdjęciami w sieci.Zorza polarna pojawiała się nawet do godziny czwartej nad ranem.
To kolejna noc z rzędu, podczas której w Polsce będzie można zaobserwować zorzę polarną. Internauci już nadsyłają zdjęcia z wielu zakątków kraju. Widoki jak nie z tej ziemi.Gdzie dzisiejszej nocy (z 5 na 6 listopada) można ujrzeć barwną łunę na niebie?
Miłośnik przyrody i gór, Jarek Błażejewski to zaangażowany członek Grupy Sudeckiej GOPR. Spotkało go jednak ogromne nieszczęście. Podczas budowy domu dla swojej rodziny uderzył w niego bal. Doznał poważnych obrażeń i jest pod stałą opieką lekarzy.“Prognozy lekarskie nie są zbyt optymistyczne, ale wierzę, że uda mi się dołączyć do grona osób, którym udało się powrócić do sprawności” - czytamy w udostępnionym na Facebooku przed GOPR Beskidy wpisie portalu Mam MOC.
Pogoda w Tatrach wciąż nie sprzyja górskim wędrówkom. Turyści, którzy planowali tam pobyt, nie będą zachwyceni. Tatrzański Park Narodowy ostrzega i wydaje kolejne zakazy. To wszystko w trosce o bezpieczeństwo.Popularne szlaki zostają zamknięte do odwołania.
Turyści, którzy planowali podróż w Tatry nie będą zachwyceni. Wszyscy ci, którzy chcieli udać się w górską wędrówkę, będą musieli spędzić czas w inny sposób. Tatrzański Park Narodowy ostrzega, że na szlakach może być niebezpiecznie.Wydano komunikat turystyczny. To ważna informacja dla przybywających turystów.
Turyści wędrujący po górach mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, jakie nazwy mają niektóre ze szczytów górskich, czy skał. W naszych polskich górach bowiem nie brakuje takich, które niejednego wprawią w śmiech.Wielu zachodzi w głowę, skąd poszczególne nazwy się wzięły. Toplistę otwiera jeden z tatrzańskich żlebów, czyli Babie Nogi.
Nasz kryj skrywa wiele “magicznych” miejsc, które wraz z nadejściem jesieni potrafią naprawdę zachwycić. Idealną taką propozycją jest miasto znajdujące się na Dolnym Śląsku. Turyści mogą podziwiać tam malownicze pejzaże, dowiedzieć się ciekawej historii, a także zwiedzić słynne, średniowieczne zabytki.Drewniana figurka Maryi z Jezusem to najcenniejszy zabytek, jaki można tam zobaczyć. Mowa oczywiście o mieście Bardo.
Planując wycieczkę w polskie góry, warto nie ograniczać się jedynie do Tatr czy popularnych Karkonoszy. Równie ciekawe dla wędrowców i zdobywców szczytów mogą okazać się Beskidy. To właśnie w to pasmo górskie znajdujące się w łańcuchu górskim Karpat dziś was zabierzemy. Beskidy są długie na niemal 600 km i szerokie na 50-70 km, w zależności od miejsca pomiaru. Te pasma górskie rozchodzą się od czeskiej rzeki Beczwy na zachodzie po ukraińską rzekę Czeremosz na wschodzie.
Jeszcze na jesieni turyści nie będą mogli skorzystać z kolejki linowej wjeżdżającej na Kasprowy Wierch w Tatrach. Jak informują Polskie Koleje Linowe, powodem ma być doroczny przegląd techniczny. To nie jedyne atrakcje, które niebawem w górach zostaną zamknięte dla odwiedzających. To także ostatni moment by zobaczyć Jaskinię Mroźną.
W czwartek 26 października wybuchł pożar w Domu Śląskim. O sytuacji w schronisku górskim pod Śnieżką poinformował Karkonoski Park Narodowy w swoich mediach społecznościowych. Pracownicy obiektu zobaczyli dym i natychmiast powiadomili odpowiednie służby.
74-letni paralotniarz pochodzenia polskiego zaginął w poniedziałek (23.10) w okolicach miejscowości Dharamshala tuż u podnóży Himalajów. Szybował na paralotni, kiedy zerwała się burza. Ślad i słuch po nim zaginął. Od 70 godzin nikt nie może się z nim skontaktować.Rodzina zaginionego poinformowała portal Onet, że w 26 października, w czwartek akcja ratunkowo została wstrzymana.
Po chwilowym, jesiennym zastoju w krajowej turystyce wreszcie widać ruch. Bożonarodzeniowe i sylwestrowe rezerwacje rosną z dnia na dzień. – W październiku odnotowaliśmy cztery razy więcej rezerwacji niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku – mówi Tomasz Zaniewski, wiceprezes serwisu Nocowanie.pl. Na prowadzeniu oczywiście stolica polskich Tatr - Zakopane, ale szczególną popularnością w tym roku cieszą się jeszcze 3 inne kurorty. Ile w tym roku zapłacimy za wyjazd na Święta i Sylwestra ?
Pośród górskich skał znaleziono męskie ubrania i obuwie. Wszystko wskazuje na to, że zaginął jeden z turystów. Ratownicy Horskiej Zachrannej Sluzby proszą o kontakt, na wypadek gdyby ktoś rozpoznał rzeczy osobiste z opublikowanego zdjęcia.“Ratownicy HZS przeszukali teren, ale nie odnaleziono nikogo, do kogo należały” - czytamy na oficjalnej stronie hzs.sk.
Okolice Szczyrku przyciągają przez cały rok wielu turystów. Już niebawem nastąpi tam otwarcie Mercure Szczyrk Resort, czyli najwyżej położonego hotelu w Polsce.Ten wyjątkowy obiekt leży w sercu Beskidu Śląskiego.
Na słynnych Krupówkach w Zakopanem wciąż nie brakuje turystów, szczególnie, co ciekawe, pochodzenia arabskiego. Korzystają z lokalnych atrakcji i wydają krocie na zakupy u lokalnych sprzedawców.Arabowie upatrzyli sobie bowiem nowy produkt, który wykupują pełnymi kartonami.
Halny w Tatrach przybiera na silne. Na Kasprowym wichura w porywach osiąga już prawie 150 km/h . Wiatr uszkodził m.in. główną atrakcję Zakopanego. IMGW wydało specjalne ostrzeżenia dla mieszkańców i turystów w górach.Od godziny 16 Straż Pożarna odnotowała ponad 22 interwencje związane z halnym w rejonie Zakopanego.
Jeden wyjazd zmienił życie polskiej modelki o 180 stopni. 25-latka udała się z grupą przyjaciół na biwak, podczas którego wybuchła w jej rękach kuchenka. Jej twarz była cała poparzona. Teraz czeka ją kosztowna rekonwalescencja.Polka pojawiała się na okładkach magazynów. Teraz musi poddać się m.in. operacji plastycznej i przeszczepowi skóry.
Turyści chętnie podróżują w góry jesienią. Niestety tych, którzy planują wyjechać w Beskidy, czeka niemałe rozczarowanie, bowiem rusza przegląd kolei linowych.Już 16 października rozpocznie się konserwacja napędów, lin i kanap na wyciągu na Czantorię w Ustroniu, ale to nie wszystko.
W nocy z 14 na 15 października słowaccy ratownicy mieli ręce pełne roboty. Pięciu Polaków utknęło pod najwyższym szczytem Tatr, Gerlachem. Ratownicy dwukrotnie im pomagali.Polacy utknęli na tzw. drodze Martina.