Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Eldorado dla narciarzy oferuje teraz darmowe skipassy! To jeden z ulubionych zimowych kierunków Polaków
Natalia Księżak
Natalia Księżak 17.11.2023 18:36

Eldorado dla narciarzy oferuje teraz darmowe skipassy! To jeden z ulubionych zimowych kierunków Polaków

zimowe narty stok
shutterstock/ Livigno.

To prawdziwy raj dla miłośników narciarstwa – 115 km ośnieżonych tras z zapierającymi dech widokami sprawia, że przyjeżdżają tu fani zimowego szaleństwa z całej Europy, Ten zimowy kierunek szczególnie upodobali sobie Polacy, Czesi i Niemcy. Narciarze i snowboardziści już zacierają ręce i smarują sprzęt - popularny włoski ośrodek oferuje teraz darmowe skipassy dla wszystkich gości kurortów!

Czas zaplanować wyjazd do zimowego Eldorado. Do kiedy będzie można korzystać ze stoku bez opłat?

To jeden z ulubionych zimowych kierunków Polaków. teraz oferuje wyjątkową promocję

Wysoko w Alpach Lombardzkich, w urokliwej dolinie na wysokości 1.816 m n.p.m. leży malownicze miasteczko zwane „Małym Tybetem” Europy. W sezonie zimowym do Livigno na narty przyjeżdża blisko 200 000 naszych rodaków. Co ich przyciąga w to miejsce?

Położenie Livigno tworzy idealne warunki do uprawiania narciarstwa. Piękna sceneria i kilometry tras narciarskich wspierane przez nowoczesną infrastrukturę, to bez wątpienia jeden z najmocniejszych atutów tego miejsca. 115 km tras narciarskich rozciąga się na wysokości blisko 3.000 m n.p.m., a wiele z nich ma swój początek w samy sercu miasteczka, w pobliżu hoteli i apartamentów. Spośród położonych w okolicznych dolinach 74 stoków o różnym stopniu trudności, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Są one ze sobą połączone 6 kolejami gondolowymi.

"Dolce Vita". Zima zaskoczyła Włochów w górach i na stokach

W tym roku zima przyszła wyjątkowo wcześnie i nawet włoscy górale są zaskoczeni. Na szczytach gór zalega imponująca warstwa śniegu o grubości 1 metra, dlatego wybrane wyciągi i trasy są otwarte od soboty, 18 listopada - dwa tygodnie przed planowanym terminem. Fani zimowego szaleństwa już teraz mogą skorzystać 1 kolejki gondolowej i 2 wyciągów krzesełkowych na Carosello i jeździć na od 3 do 5 tras.

Włosi słyną ze swojego zamiłowania do zabawy, gościnności, uśmiechu i optymizmu. Dlatego jak nikt inny rozumieją, że po dniu spędzonym na stoku każdy zasługuje na odrobinę przyjemności. Już około godziny 17 ruszają pierwsze imprezy Apres Ski, gdzie dorośli narciarze mogą przy muzyce wypić Aperol lub popularny koktajl Bombardino oraz zjeść prawdziwą włoską pizzę. 

Dodatkowo, nietrudno też trafić na wydarzenia specjalne, takie jak Powder Days, czyli świętowanie dni z dużymi opadami śniegu. Dla chętnych, pragnących zobaczyć stoki Livigno w nieco innej odsłonie przygotowano też specjalną jazdę ratrakami o wschodzi i o zachodzie słońca, która na długo zostaną w pamięci.

Eldorado dla narciarzy. jak otrzymać darmowe skipassy?

Darmowe skipassy to promocja dostępna od 2 do 22 grudnia 2023 roku. Przez 20 dni każdy, kto zatrzyma się na co najmniej 4 noce w hotelu lub 7 nocy w apartamencie uczestniczącym w akcji, otrzyma bezpłatny karnet narciarski. Pakiet można nabyć dokonując rezerwacji bezpośrednio w obiekcie turystycznym lub na stronie internetowej Livigno.

Pełne otwarcie stoków w Livigno nastąpi własnie 2 grudnia. W czasie Świąt i sylwestra, cenna całodziennego karnetu wróci do kwoty 63€. Warto więc skorzystać z promocji i wyjątkowo dobrych warunków już na początku sezonu.