Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Największa atrakcja Zakopanego nie do poznania. Ulubiony szczyt turystów w nowej odsłonie od 11 listopada
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 08.11.2023 11:43

Największa atrakcja Zakopanego nie do poznania. Ulubiony szczyt turystów w nowej odsłonie od 11 listopada

Zakopane
Fot. Shutterstock/Ric Jacyno

Jak co roku, świąteczne przystrajanie miast i miasteczek zaczyna się już w listopadzie. Bez wątpienia, najbardziej klimatyczne w zimowym okresie wydają się góry, szczególnie uwielbiane przez Polaków Zakopane. Ponownie zabłyśnie także Gubałówka i stanie się najjaśniejszym punktem w całej Polsce. W tym roku jednak turyści będą zachwyceni.

Gubałówka zaskoczy zupełnymi nowościami, które będzie można podziwiać już za kilka dni. 

Nowość w Krainie Światła na Gubałówce

Tuż przed świętami w wielu miejscach Polsce pojawiają się świetlne iluminacje, a chętnych do ich zobaczenia nie brakuje. Gubałówka co roku na cały zimowy sezon zamienia się w niezwykłą Krainę Światła. Zachwyca nie tylko dzieci, ale i wszystkich dorosłych. W tym roku czekać będzie jeszcze większy spektakl.

Choć do Zakopanego wielu Polaków przyjeżdża latem, to jednak w okresie zimowym przyciąga najbardziej. Nastrojowa góralska muzyka, dźwięk chruszczącego pod butami śniegu, gorąca herbata czy grzane wino na każdym kroku - tak chcą spędzać turyści przedświąteczny czas. W tym roku tych, którzy udadzą się na Gubałówkę, czekają niezwykłe atrakcje.

Trójwymiarowe rzeźby inspirowane tradycją Podhala to zupełna nowość. Do Krainy Światła będzie można zawitać już przy dolnej stacji kolei PKL Gubałówka, jednak więcej niezapomnianych wrażeń pojawi się na szczycie góry w ośrodku turystycznym PKL. 

Jakie atrakcje czekają turystów podczas otwarcia Krainy Światła w Zakopanem?

Już 11 listopada rozbłyśnie Gubałówka. Wtedy to przyjeżdżający do Zakopanego turyści będą mogli spędzić magiczne popołudnie i wieczór. Wszystko rozpocznie się o godzinie 16:00. DJ w akompaniamencie saksofonisty wprowadzi wszystkich w nastrojowy, świąteczny klimat.

Największą atrakcją będą jednak iluminacje. O godzinie 17:00 nastąpi pokaz laserów oraz odliczanie do uroczystego rozświetlenia Krainy Światła. Tysiące światełek, kolorowe postacie i rzeźby zachwycą niejednego. W tym roku zobaczymy wiele folklorystycznych dekoracji i całkiem nowe multimedialne instalacje. Już wysiadając z kolei linowo-terenowej ujrzymy świecący tunel.

Jak podaje portal 24tp.pl, “lśniące rzeźby owiec w towarzystwie psa zanurzą nas w świat podhalańskiego klimatu i pasterskich tradycji”. To trzeba zobaczyć na własne oczy. 

Polskie Koleje Linowe zapraszają na Gubałówkę

-Mamy nadzieję, że czas spędzony w parku światła będzie niezapomniany i pełen emocji, W tym roku odwiedzający mogą liczyć na jeszcze więcej kolorowych instalacji, które zostały starannie przygotowane tak, by urzeczywistnić i nawiązać do górskiego regionu oraz elementów z którymi nam wszystkim kojarzą się Tatry- cytuje Patryka Białokozowicza z zarządu PKL portal 24tp.pl.