Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Niedźwiedź zaatakował mężczyznę w Bieszczadach. Turysta walczy o zdrowie w szpitalu
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 13.11.2023 07:27

Niedźwiedź zaatakował mężczyznę w Bieszczadach. Turysta walczy o zdrowie w szpitalu

Niedźwiedź
fot. Canva

W okolicach Zatwarnicy na terenie Nadleśnictwa Lutowiska w Bieszczadach doszło do bardzo groźnej sytuacji. Niedźwiedź zaatakował spacerującego turystę. Mężczyzna doznał ciężkich obrażeń. 

Kompan mężczyzny natychmiast zawiadomił odpowiednie służby. 

Atak niedźwiedzia w Bieszczadach

Jak poinformowało radio RMF FM, do ataku niedźwiedzia miało dojść w niedzielę. Zwierzę zaatakowało jednego z turystów, a mężczyzna miał doznać ciężkich obrażeń.

Przebywający na miejscu współtowarzysz zdołał uciec i zawiadomić na czas służby. 

Akcja ratunkowa w Bieszczadach

Na miejscu pojawili się ratownicy i strażacy, którzy znieśli rannego turystę ze szlaku. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przypomnijmy, że ok. miesiąca wcześniej niedźwiedź zaatakował w tym obszarze leśniczego. 

Ratownicy GOPR apelują o wzmożoną ostrożność. Niedźwiedzie szykują się do snu zimowego, przez co mogą być bardziej rozdrażnione i skore do ataku.

Jak się chronić przed atakiem niedźwiedzia?

Przede wszystkim podczas bliskiego spotkania z niedźwiedziem należy zachować spokój i opanowanie. Nie wykonywać gwałtownych ruchów, nie prowokować, nie straszyć zwierzęcia - może być to dla niego sygnał do ataku. 

Nie należy zbaczać z wyznaczonych ścieżek w lesie, nie zapuszczać się w gęste fragmenty lasu. W przypadku zobaczenia niedźwiedzia powinniśmy się spokojnie i powoli wycofać.
Za: RMF FM