Archiwum styczeń 2020

wizzair
31.01.2020 22:10 Wizzair wyjawił, ile dopłacają do biletów pasażerowie. Ogłoszono nową, płatną usługę

WizzAir prześciga się z konkurencją w obniżaniu cen biletów. Aby nie tracić zysków, bezustannie pracuje nad opłatami dodatkowymi, które cieszą się dużą popularnością wśród pasażerów. Jedni chętnie kupują udogodnienia, inni są do tego zmuszeni przez duże ograniczenia na zwykłym bilecie.

zwiedzanie
31.01.2020 17:04 Jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce. Historia wywołuje ciarki

Zwiedzanie miejsc, gdzie można spotkać zjawę, jest bardzo popularne wśród turystów. Niektóre zamki opierają swoją strategię reklamową właśnie o historię dawnych mieszkańców, których można spotkać nawet po śmierci. Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, na Szlaku Orlich Gniazd, stoi zamek Ogrodzieniec, na dziedzińcu którego straszy wyjątkowo przerażająca postać.Mury zamku wzniesiono na szczycie Góry Zamkowej, będącej najwyższym punktem Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (515,5 m n.p.m.) Pierwsze umocnienia powstały tam jeszcze za czasów króla Bolesława Krzywoustego, lecz zostały zrównane z ziemią podczas najazdu Tatarów. W XIV wieku ród rycerski Włodków Sulimczyków wzniósł w tym samym miejscu gotycki zamek- warownię. Świetna lokalizacja zapewniała osłonę wysokich skał, a do środka można było wejść tylko z jednej strony, przeciskając się między skałami. Przez kolejne dziesięciolecia Ogrodzieniec przechodził z rąk do rąk. Był sprzedawany, dziedziczony i oddawany w ramach spłaty długu. Szybko zmieniający się właściciele nie przywiązywali dużej uwagi do modernizacji budowli. W końcu w 1530 roku rozpoczęła się budowa renesansowego zamku w miejscu średniowiecznej warowni, za sprawą Seweryna Bonera, do którego wówczas należał. Po latach spokoju najazd szwedów, którzy stacjonowali tam prawie 2 lata, zniszczył znaczną część murów. kolejnym właścicielem został kasztelan krakowski, Stanisłam Warszycki. Naprawił znaczną część murów, jednak nie zapisał się w historii zamku jako dobry gospodarz.

Szwecja hotel
30.01.2020 10:30 Unikatowy, luksusowy hotel na wodzie zachwyca. Można z niego podziwiać przepiękną zorzę polarną

Szwecja to kraj niezmiennie zachwycający turystów wspaniałymi zorzami polarnymi, niepowtarzalnymi krajobrazami oraz bliskością natury, którą docenia coraz więcej podróżników. Lokalni przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z ogromnego potencjału i robią wszystko, by przyciągać do siebie ludzi z całego świata. Nie brak tam oryginalnych atrakcji oraz miejsc, które zdobywają rozgłos na skalę światową. Osiągnąć to usiłuje również łaźnia arktyczna nad rzeką Lule, której wygląd zachwyca i intryguje. Hotel Arctic Bath znajduje się na wodzie w cieplejszych okresach roku, a zimą, gdy wszystko zamarza, jest niezwykłym zamkiem na lodowej krze.

podróże
29.01.2020 11:25 Zagraniczni turyści uwielbiają polskie jedzenie. Doceniają je na całym świecie

Podróże kulinarne mają różne oblicza. Czasem jest to odwiedzanie różnych restauracji i próbowanie potraw, bez określonego schematu. Innym sposobem jest podążanie wyznaczonym szlakiem, np. szlak wina, piwa, sera czy sękacza. Zdarza się też, że turyści jadą do konkretnego lokalu nie ze względu na dania, lecz znanego szefa kuchni, mistrza w swoim fachu.- Polskie jedzenie to coś więcej niż pierogi i podsmażana kapusta, a posiłki nie są ani nudne, ani przewidywalne — rozpoczyna się artykuł na Lonely Planet. Polska kuchnia oferuje przeróżne potrawy, lecz bardzo często wspólnym mianownikiem są ziemniaki. Ma to oczywiście związek z dostępnością artykułów spożywczych, a że ziemie polskie często cierpiały biedę, gospodynie sworzyły dania z tego, co było pod ręką. Dla odmiany, u naszych zachodnich sąsiadów na stołach królują mięsa, kiełbasy.Dziennikarka Anna Hurning odpowiada na pytanie w tytule: "Dlaczego Polska powinna być twoim kolejnym kulinarnym celem podróży?" przedstawiając różne regiony. Chociaż świat dopiero niedawno otworzył się na polską kuchnię, jest ona powszechnie uważana za smaczną i godną polecenia. W zależności od miejsca, w ofercie restauracji dominują różne dania. Nad morzem będą to śledzie w oleju lub śmietanie, ryba w galarecie i paprykarz. Wielkopolska proponuje cielęcinę faszerowaną podrobami, Śląsk — kluski leniwe i wodzionkę. Wschodnia część kraju: Podlasie, przez Lubelszczyznę po Podkarpacie, to głównie kartacze, babka ziemniaczana i flaki.

Las Wysoki Kamień
29.01.2020 09:47 Najmroczniejszy las w całej Polsce. Przez legendy o Wysokim Kamieniu cierpnie skóra

Las zwykle kojarzy się z miejscem pozytywnym, pozwalającym na obcowanie z przepiękną naturą oraz dziką przygodą. Są jednak również takie, przez które cierpnie skóra. Właśnie taki jest las w Górach Bardzkich w Sudetach, a dokładniej mówiąc, jego fragment w okolicach góry Wysoki Kamień. Miejsce to związane jest z wyjątkowo intrygującą historią z 1966 roku. To właśnie wtedy czterech chłopaków postanowiło wybrać się tam na wycieczkę. Miejscowi unikali tego miejsca, a nocą nikt tam nigdy nie chodził, cieszyło się złą sławą. Wysoki Kamień napawał niepokojem, a zdaniem wielu samotna, biała skała oraz inne, mniejsze, wokół niej, tworzyły przerażający obraz przypominający ołtarz.

polska
26.01.2020 22:10 Zbliża się wielkie, turystyczne wydarzenie w Polsce. Festiwal Podróżników już wkrótce

Polska, jako ojczyzna wielu znanych podróżników zaprasza ich z powrotem, by opowiedzieli o swoich przygodach z różnych stron świata. Od 29 lutego do 1 marca w Rybniku trwać będzie Festiwal Podróżników Karawana. Dodatkowo będzie można zobaczyć wystawę fotografii Julii Zabrodzkiej pt. „Niecodzienność. Majańskie fiesty”, wziąć udział w warsztatach prowadzenia prelekcji podróżniczych, zaopatrzyć się na kiermaszu sprzętu turystyczno - sportowego i wiele innych.Wystąpienia gości zaplanowane są od godziny 13 do 18:20 każdego dnia (sobota i niedziela) w Domu Kultury Chwałowice. Wieczorami uczestnicy mogą wziąć udział w Podróżniczym After Party w "Żółtym Młynku". Przewidziane są również niespodzianki w postaci zaproszenia na wycieczkę organizowaną przez Rybnicki Oddział PTTK.

wyspy
26.01.2020 21:03 Amsterdam należał kiedyś do Polaka. Nie chodzi o miasto, a o całą wyspę

Wyspy leżące dosłownie po środku niczego, oddalone o 3 tysiące km od kontynentu miały być żródłem nie małej fortuny. Plamy zieleni w bezkresie oceanu wydawały się być cennym kawałkiem ziemii, która kilkukrotnie zmieniała właścicieli. W 1815 r. w Strykowie niedaleko Łodzi przyszedł na świat Adam Mierosławski.Jego ojciec był oficerem w armii Napoleona, a starszy brat w przyszłości będzie jednym z bohaterów europejskiej Wiosny Ludów i przywódcą powstania styczniowego. Wcześniej jednak, w wieku 15 lat Adam zacignął się do artylerii Królestwa Polskiego by walczyć w powstaniu listopadowym. Dowódcom nakłamał, że jest o 2 lata starszy. Został ranny w walce o obronę Warszawy i dostał się do niewoli, skąd uciekł do Francji. Tam spotkał ojca i brata, którzy również brali udział w powstaniu.

Włochy euro
22.01.2020 12:45 Masz 1 euro? Kolejne przepiękne miasteczko sprzedaje domy za bezcen

Włochy powszechnie uważane są za jeden z najpiękniejszych krajów w całej Europie. Zachwycają zarówno fascynującą historią oraz neizwykłymi zabytkami, jak i atrakcjami przygotowywanymi specjalnie dla turystów. Wyśmienite jedzenie oraz złote plaże też mają swoich zwolenników, a już teraz zamieszkać w tym kraju można od ręki, jeśli tylko ma się zaledwie jeden euro. Ofert o zadziwiająco taniej sprzedaży domów w ostatnim czasie jest naprawdę wiele. Większość z nich pochodzi z Europy i nie zawsze zachwyca lokalizacją, ale w tym przypadku jest inaczej. Domek za euro w miescowości Bisaccia może stać się oazą spokoju dla wszystkich zwolenników przepieknych widoków oraz niezakłóconej ciszy.

Ryanair Kraków
21.01.2020 11:22 Pasażerowie Ryanaira z Krakowa wściekli. 14 godzin czekania, zmiana miasta i fatalna informacja na koniec

Ryanair to jedna z najpopularniejszych linii lotniczych w naszym kraju. Konkurencyjne ceny oraz szeroki wachlarz możliwości sprawia, że codziennie z usług tego przewoźnika korzystają tysiące pasażerów. Niestety jednak, jak w wielu budżetowych liniach, dochodzi tam do niewyobrażalnych sytuacji, które zdecydowanie podnoszą ciśnienie wszystkim turystom. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez niedoszłych pasażerów, tak właśnie stało się teraz w Krakowie. Odwołanie lotu nie jest niczym niezwykłym i wyjątkowym, tam jednak dojść miało do sytuacji przekraczającej granice standardowych problemów na lotnisku. Zaczęło się od informacji o opóźnieniu, a potem było tylko gorzej.

kolej targowisko
18.01.2020 17:28 Kolej, jakiej nie ma nigdzie na świecie. Gdy jedzie, setki straganów znikają w sekundę

Kolej zwykle porusza się po torowiskach wytyczonych z daleka od zabudowań, przejeżdżając przez miasta jedynie w celu dotarcia na dworzec. Przecina kilka razy drogę, są przygotowane do tego specjalne rogatki, a wszystko odbywa się we względnie bezpiecznych warunkach, jeśli obie strony przestrzegać będą określonych zasad. Są jednak na zimi miejsca, gdzie przepisy BHP nie obowiązują, a liczy się refleks i siła przyzwyczajeń. Właśnie tak jest w miejscowości Maeklong, oddalonej o około 60 kilometrów od Bangkoku. To tam znajduje się niezwykłe "kolejowe targowisko", przez środek któego przebiega linia kolejowa, po której wciąż kursują ogromne pociągi. Problem jednak w tym, że na torach porostawiane są stragany, a maszyna przejeżdża centymetry od nich.

wyspy
17.01.2020 11:00 Właścicielka przepięknej, bezludnej wyspy poszukuje pracownika. Prawdziwa praca marzeń

Wyspy oddalone od zamieszkałych terenów przyciągają turystów pragnących odpoczynku od zgiełku miasta. Nawet tam potrzebni są pracownicy do obsługi ruchu turystycznego, choćby tylko w sezonie. W sieci pojawiło się ogłoszenie o pracy dla dwóch osób, które rzucą wszystko i przeprowadzą się na kilka miesięcy na bezludną wyspę.

australia
16.01.2020 22:10 Lekcje o zmianach klimatu trafiają do szkół. Pierwszy kraj już się zdecydował

Australia wciąż walczy z żywiołem, a Nowa Zelandia stara się uświadomić społeczeństwo o wpływie, jaki ma na całą kulę ziemską. Postanowiono wprowadzić do szkół lekcje o zmianach klimatu, aktywizmie i lęku ekologicznym. Okazuje się, że wielu młodych ludzi czuje wewnętrzny niepokój przez nieustannie napływające, negatywne informacje z całego świata o zmianach, jakie zachodzą w środowisku. James Shaw, minister ds. zmian klimatu i współprzewodniczący rządzącej partii Zielonych, zwraca uwagę na powszechny wśród młodzieży lęk ekologiczny, który jest kwalifikowany jako zaburzenie psychiczne od 2017 roku.– Codziennie w mediach społecznościowych widzą różne rzeczy i praktycznie żadna z nich nie jest dobrą wiadomością, a poczucie bezsilności z tego powodu jest niezwykle niepokojące – poinformował minister.

włochy
16.01.2020 15:26 Dzika natura, brak zasięgu i ostrzeżenia przed niedźwiedziami. Alpejskie trzytysięczniki przyciągają fanów ciszy i spokoju

Włochy oferują o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać. Obok pięknych miast z wielowiekową tradycją oraz kurortów narciarskich i nadmorskich, są jeszcze miejsca, gdzie cywilizacja ustępuje miejsca dzikiej naturze. Pomiędzy górskie szczyty wciśnięte są niewielkie wioski i miasteczka, w których ma się wrażenie, że czas stanął w miejscu. Na próżno szukać tam zasięgu, a o dostępie do internetu trzeba zapomnieć.

samolot Norwegia
15.01.2020 22:10 Polacy zostali wyrzuceni z norweskiego samolotu. Nie zgadzają się z oskarżeniami linii

Samolot linii lotniczych Widerøe miał wystartować z lotniska Oslo Gardermoen. Wśród pasażerów było dziewięciu Polaków, jednak oni ostatecznie nigdzie nie polecieli. Jak podają media, zostali oni wyproszeni z samolotu przez załogę. Linie lotnicze stwierdziły, że mężczyźni nie przestrzegali zasad bezpieczeństwa na lotnisku. Jak podają Polacy, obsługa miała im mówić, że są pijani. Oni natomiast z takimi oskarżeniami się nie zgadzają i deklarują, że byli całkowicie trzeźwi. Ostatecznie całą sytuację nagłośnił portal Mojanorwegia.pl. Pasażerowie przylecieli do Oslo z Warszawy i czekali na przesiadkę na kolejny samolot, którym mieli polecieć do pracy do Førde.

Polska smog
15.01.2020 14:48 Turyści skarżą polskie miasta za okropny smog. Nie chcą płacić opłaty klimatycznej

Turystyka to niestety nie zawsze wyłącznie przyjemności. Od dłuższego czasu Polska głośno deklaruje walkę ze smogiem, niestety w wielu miastach wciąż efekty są niemalże niedostrzegalne. Zwracają uwagę na to również turyści - zarówno ci, którzy przyjeżdżają zza granicy, jak i sami Polacy przemieszczający się po kraju. Gdy dołoży się do tego jeszcze konieczność opłaty klimatycznej - pozew gotowy. Najwyraźniej część osób już ma dość uiszczania opłat, choć warunki środowiskowe pozostawiają wiele do życzenia. Beniamin Łuczyński oraz Patryk Bialas postanowili coś z tym zrobić i zaskarżyć miasto. Ich zdaniem pieniądze pobierane od turystów nie przekładają się na odpowiednie warunki do uprawiania turystyki.

kolej
15.01.2020 13:21 Jedna z najpiękniejszych wypraw pociągiem przez Europę. Widoki zapierają dech w piersi

Kolej w Europie nie rozwija takich prędkości, jak super szybkie pociągi w Chinach, dlatego, gdy zależy nam na czasie, warto wybrać lot samolotem. Przez malutkie okienko zobaczymy co najwyżej chmury i miasta wyglądające jak makieta. Podróż pociągiem wraca jednak do łask, bo widoki bywają naprawdę fascynujące. W ciągu kilkugodzinnej podróży zobaczymy zarówno miasta, wsie, jak i osobliwości natury. Trasy przebiegające w górach przepełnione są niesamowitymi krajobrazami i pozwalają na podziwianie atrakcyjnych miejsc poza utartymi szlakami turystycznymi.

hotel pokojówki
15.01.2020 12:49 Pokojówki straciły cierpliwość. Powiedziały bolesną prawdę o wielu turystach

Hotel to wyjątkowe miejsce, w którym powinniśmy czuć się bezpiecznie podczas podróży. Można tam wypocząć, wyspać się i przede wszystkim nabrać sił przed dalszą drogą. Problem jednak w tym, że niestety wielu turystów w ogóle nie ma szacunku do tego obiektu. Zdawać by się mogło, że różnego rodzaju pensjonaty powinno się traktować niczym swój drugi dom, wielu turystów jednak ma zupełnie inne podejście do tej sprawy. Pokojówki straciły już cierpliwość i postanowiły w końcu opowiedzieć o wszystkim, co muszą przeżywać przez niektórych turystów. Aż trudno uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się naprawdę. Pozostawienie mokrego ręcznika, brudnego prysznica lub zatkanej toalety to niestety najmniejszy problem, z którym musi sobie niemalże codziennie radzić obsługa.

ferie
15.01.2020 12:07 Lepszego miejsca na ferie zimowe nie da się znaleźć. Widoki i natura zachwycają wszystkich turystów

Ferie spędzone na farmie odciętej od świata, w czasie zimy, mogą wydawać się nudne, jednak w tym regionie to niemożliwe. W gospodarstwie zawsze jest mnóstwo pracy, zaczynając od opieki nad zwierzętami, a kończąc na gotowaniu dla rodziny i gości. Poza domem czekają na turystów oczywiście typowe, górskie atrakcje. Spod drzwi można od razu zjechać na sankach w dół zbocza, wybrać się na wycieczkę w góry lub po prostu podziwiać pięknie ośnieżone szczyty Dolomitów. Wiele gospodarstw położonych jest w pobliżu kurortów narciarskich, co otwiera wiele możliwości.Najlepiej bawią się tam dzieci. Mają możliwość obcowania ze zwierzętami, karmienia krów, kóz czy królików. Zwykle znajdzie się też pies skory do zabaw w śniegu. Po pracy w gospodarstwie czekają na gości pyszne posiłki przyrządzone z produktów pochodzących z farmy lub od innego rolnika z okolicy. Gospodarze wynajmujący pokoje zyskują dodatkowy zarobek, a turyści możliwość spędzenia czasu w fantastycznym miejscu, poznania lokalnej kultury i wypoczynku z daleka od uciążliwości miasta.

zwiedzanie Sri Lianka
14.01.2020 13:36 Niektórzy turyści z zachodu budzą oburzenie i niesmak, burza w sieci. Miejscowi mają dość "biedaturystyki"

Zwiedzanie wiąże się nie tylko z zabawą i rozrywką, ale również ogromną odpowiedzialnością. Podziwiamy obce kraje czy kontynenty, lecz musimy dbać podczas wyjazdu nie tylko o swoje dobro. Od dziecka powtarza się, by niczego nie niszczyć, nie obrażać miescowych i reprezentować swój kraj od jak najlepszej strony. Czasem jednak miejscowego może urazić nawet coś, czego zupełnie się nie spodziewamy. Właśnie taka sytuacja panuje obecnie na Sri Lance, której mieszkańcy oburzeni są tzw. biedaturystyką. Choć w wielu krajach widok podróżnika zarabiającego na dalszą drogę nie jest niczym wyjątkowym, tam to nowość, która wywołuje ogromne oburzenie. Związane jest to oczywiście z niskimi zarobkami miejscowych, którym często pensji ledwie starcza na codzienne życie.

lot zagadka
13.01.2020 22:10 Na pokładzie było 239 pasażerów, nagle samolot zaginął. Po latach smutna tajemnica wychodzi na jaw

Lot samolotu linii lotniczych Malaysia Airlines jest uważany za jeden z najbardziej podejrzanych w dziejach światowego lotnictwa. Maszyna wystartowała z lotniska 8 marca 2014 roku, a na jej pokładzie było dokładnie 239 osób. Nagle łączność się urwała, samolot przepadł, a do dziś nie znaleziono ani ciał, ani wraku. Teraz jednak ta mroczna i tajemnicza sprawa może ruszyć dalej. W sprawie pojawiły się nowe hipotezy, które mogą powoli doprowadzić do rozwiązania tej bulwersującej zagadki. Jak twierdzi egipski ekspert ds. lotnictwa, na pokładzie pasażerowie mogli otrzymać herbatę, która mogła ich otępić. Pojawiły się również przypuszczenia, co działo się dalej, od których włos jeży się na głowie.

lot opóźnienia
11.01.2020 15:24 3 loty dziennie odwoływane w Polsce, 4,3 miliony turystów poszkodowanych. Można stracić cierpliwość

Lot samolotem uważany jest powszechnie za jeden z najsprawniejszych środków transportu. Zwykle dokładnie tak jest - nawet dalekie trasy pokonujemy błyskawicznie, oszczędzając cenne godziny, które spędzić możemy delektując się urlopem i wakacjami. Niestety jednak nie zawsze tak bywa - każdego roku dochodzi do tysięcy komplikacji, opóźnień i odwołań lotów, które doprowadzają turystów do białej gorączki. Niestety w naszym kraju sytuacja wcale nie wygląda lepiej. Jak wskazują statystyki ruchu lotniczego, każdego dnia dochodzi do odwołania lotu. Dane AirHelp podsumowujące rok 2019 nie wyglądają najlepiej i w pełni tlumaczą, dlaczego tak wielu turystów nie jest zadowolonych ze swoich przelotów.

Polska turystyka
10.01.2020 11:08 Wielki sukces Polski. Nasze miasto na prestiżowej liście turystycznej stworzonej przez NY Times

Polska po raz kolejny została doceniona na arenie międzynarodowej. Tym razem o jednym z polskich miast napisał prestiżowy New York Times, który skupił się na światowej turystyce. Jak się okazuje, zostaliśmy umieszczeni na liście "52 miejsc, które trzeba odwiedzić w 2020 roku". Szczęśliwym miastem okazał się nasz Kraków. Pod uwagę brane było wiele kwestii, a drugie największe miasto Polski ostatecznie pokonało gigantyczną konkurencję z całego świata.

natura wąwóz
08.01.2020 19:59 Przepiękny wąwóz w Polsce wyłożono betonowymi płytami. Nie pomogły żadne petycje

Natura potrafi być niebezpieczna i bezwzględna, jednak to zwykle ona jest poszkodowana działaniami człowieka. Wiele przyrodniczych atrakcji turystycznych zostaje zdewastowanych lub przerobionych w taki sposób, by były bardziej przystępne dla turystów czy okolicznych mieszkańców. Często psuje to niestety ich naturalne piękno i swoistą dzikość, co stało się również w wąwozie Czarnym niedaleko Kazimierza Dolnego. Mimo petycji zawierającej kilka tysięcy podpisów, doszło do wyłożenia malowniczego wąwozu betonowymi płytami, którym daleko do pięknego, estetycznego wyglądu i naturalnej wartości. Decyzja o zmianach zapadła już latem 2019 roku, a w grudniu przystąpiono do pracy. Dziś wąwóz Czarny nie wygląda już tak samo.

urlop Austria
08.01.2020 10:19 Jedno z najpiękniejszych miasteczek świata ma dość turystów. "Traktują to miejsce jak plan filmowy"

Urlop spędzić można na wiele różnych sposobów. Jedni decydują się na aktywny wypoczynek i różnego rodzaju sporty, inni natomiast poszukują przepięknych miejsc, które będą idealnie wyglądać na fotografiach. W tej drugiej kategorii zdecydowanie prym wiedzie jedno z najpiękniejszych miasteczek w Austrii - Hallstatt. Położone jest w urlokliwym miejscu, a odkąd zaczęły się o nim rozpisywać media, przeżywa prawdziwy najazd turystów. Rocznie miejsce to odwiedza ponad milion przyjezdnych, co jest gigantyczną liczbą w stosunku do niewielkiego terenu zajmowanego przez to miasto. Zarówno mieszkańcy, jak i władze, mają już dość takiej sytuacji i postanowiły z tym walczyć.

samolot bunt
07.01.2020 22:10 Szarpanina, rękoczyny i groźby na pokładzie samolotu. Pasażerowie czekali 7 godzin na wylot, nie wytrzymali [FILM]

Samolot czasem miewa opóźnienie, jednak bardzo rzadko zdarza się, by pasażerowie musieli siedzieć na jego pokładzie przez wiele godzin. Tak niestety stało się w czwartek na pokładzie maszyny linii Air India. Gdy wydawało się, że problemy zostały zażegnane, a samolot ruszył na pas startowy, podjęto decyzję o jego kolejnym powrocie. Pasażerowie byli zmuszeni czekać 7 godzin, a gdy znów zostali cofnięci, emocje wzięły górę. Nie wytrzymali, a na pokładzie doszło do regularnego buntu. Padło wiele przykrych słów, doszło do szarpaniny i próby awaryjnego otwierania drzwi. Wszystko zostało nagrane, a filmiki trafiły do sieci.

hotel turyści
07.01.2020 10:11 Polskim hotelarzom puściły nerwy, turyści posunęli się tym razem za daleko. "Mamy czarną listę gości"

Hotel jest szczególnym miejscem, przez które przewijają się prawdziwe tłumy. Goście bywają różni i nie wszyscy niestety zachowują się odpowiednio. Fakt, że schronisko staje się domem dla turysty jedynie na kilka dni, niestety w wielu przypadkach wpływa na człowieka w okropny sposób. Przyjezdni czasem dopuszczają się obrzydliwych rzeczy, których na pewno nie zrobiliby nigdy we własnym domu. Niestety pozostawienie nieporządku czy palenie papierosó w pokojach to najmniejszy problem. Wielu turystów w Polsce, zdaniem hotelarzy, ma problem z kulturą osobistą. Właściciele tracą już cierpliwość, a po ostatnich świętach wielu postanowiło wprowadzić "czarne listy gości". Ci przyjezdni więcej w takim ośrodku już nie przenocują.

ryanair długie loty
06.01.2020 17:31 Dasz radę wytrzymać 6 godzin w Ryanairze? Jedna z najdłuższych tras tanich linii startuje z Polski

Ryanair wraz z Wizzairem bezustannie zasypują Polaków kolejnymi, atrakcyjnymi ofertami tanich lotów. Większość z nich jest wyjątkowo konkurencyjna oraz o wiele tańsza od propozycji konkurencji, jednak coś za coś. Płacąc mniej, godzimy się na wiele niedogodności. Niewiele miejsca na nogi, wymiary bagażu oraz dopłaty za różne dodatkowe opcje mogą irytować, jednak czego się nie robi dla oszczędności. Każdy, kto leciał kiedyś samolotem taniej linii, z pewnością wie, że nie ma co tam liczyć na nadmiar luksusów. Czy ktoś jednak jest sobie w stanie wyobrazić nawet 6 godzin spędzonych w jednej pozycji z możiwością dokupienia wyjątkowo drogiego posiłku? Okazuje się, że niestety najdłuższe loty budżetowe latają również z Polski.

Chiny tajemne miasto
06.01.2020 12:34 Drugie, mroczne miasto pod stopami turystów w Pekinie. Ci, którzy tam wchodzą, często nie wracają

Chiny to niezwykle specyficzny kraj. Z jednej strony bardzo atrakcyjny turystycznie, o ciekawej kulturze, historii i obyczajach. Z drugiej upolityczniony, z licznymi barierami, które często bywają niezrozumiałe dla przeciętnego Europejczyka. Choć dla turysty jest to kraina doskonała, pełna przysmaków oraz pięknych miejsc do sfotografowania, skrywa również pewien sekret. Pod ulicami Pekinu ukryte jest sekretne, mroczne miasto, które pochłonęło już wiele ludzkich żywotów. Dawny dyktator, Mao Zedong, rozpoczął pod Pekinem budowę schronu atomowego, który miał być schronieniem dla mieszkańców na wypadek wybuchu wojny Chin ze Związkiem Radzieckim. Kilometry korytarzy służyć miały również wojsku do niepostrzeżonego przemieszczania się po terenie całego miasta. Ostatecznie na szczęście konflikt nie wybuchł, imponujące podziemia jednak zostały, a życie w nich zaczęło kwitnąć początkowo bez żadnego nadzoru. W części z nich zamieszkali ludzie, inne natomiast nadal są zagadką.

wyspy swinki
05.01.2020 19:13 Jedyna wyspa na świecie, która należy tylko do świnek. Człowiek może być tylko gościem

Wyspy są szczególnymi miejscami na Ziemi. Otoczone z każdej strony wodami, zachwycają swoim pięknem i tajemniczością. Często położone są w sprzyjającym odpoczynkowi klimacie, stanowiąc prawdziwe, turystyczne raje. Nie brak również takich, które znane są na całym globie z pewnych, niezwykłych okoliczności. Tak właśnie jest w przypadku Big Major Cay. Szerzej znana jest po prostu jako Pig Island, a ma to związek oczywiście z jej niezwykłymi lokatorkami - stadem dzikich świń. Położona jest na północ od rafy koralowej Staniel Cay na Bahamach i trzeba przyznać, że jest unikatowa w skali całego świata. Nie mieszkają na niej żadni ludzie, a przyjezdni mogą tam jedynie gościć przez chwilę, bo prawdziwymi gospodarzami są śliczne zwierzaki.

Wyspy Wielkanocne tajemnica
03.01.2020 08:51 Wielka tajemnica Wyspy Wielkanocnej rozwiązana? Naukowcy mają teorię, w którą trudno uwierzyć

Wyspy Wielkanocne są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i naukowców oraz archeologów, a wszystko przez słynne posągi moai. Ich wielkość, wygląd oraz rozmieszczenie intryguje i rodzi wiele pytań. Wciąż tajemnicą jest, po co były tworzone, w jaki dokładnie sposób i jaki był cel ich transportowania i rozkładania po całym terenie. Teraz jedna z tych tajemnic została rzekomo rozwiązana przez archeolog Jo Anne Van Tilburg. Jest ona dyrektorem Easter Island Statue Project i od 30 lat bada to niezwykłe zjawisko, starając się pojąć jego fenomen i motywacje ludzi, którzy je tworzyli. Jak podają media, w końcu badania przyniosły przełom i odkryto prawdopodobną funkcję kamiennych głów, lecz wnioski te wywołały sporo kontrowersji.

Podróżnik typy
02.01.2020 10:25 Najbardziej denerwujący turyści na świecie. Te 4 typy doprowadzają do białej gorączki, lepiej ich unikać

Podróżnik pozornie powinien z każdego swojego wyjazdu wynosić jakąś lekcję. Nie bez powodu mówi się, że podróże kształcą - dowiadujemy się wiele o obcych kulturach, zwyczajach, historii. Niestety jednak nie każdy potrafi przełożyć te doświadczenia na swoje codzienne zachowanie i kontakty z innymi ludźmi. Istnieją cztery typy turystów, którzy są szczególnie irytujący. Czasem nawet jeśli tę osobę dobrze znamy i lubimy prywatnie, gdy w grę wchodzi wspólny wyjazd, jest po prostu nie do zniesienia. Możemy z nią umówić się na kawę, ale nigdy nie wyruszajmy w świat. Potrafią one uprzykrzyć każdy, nawet pozornie idealny wyjazd.

chorwacja muzeum kaca
01.01.2020 11:05 Otwarto pierwsze na świecie muzeum kaca. Każdy, kto przeżył trudny poranek po imprezie, musi to zobaczyć

Chorwacja to turystyczny raj, który bezustannie zaskakuje wszystkich przyjezdnych. Choć z pozoru kojarzy się większości zapewne tylko ze złotymi plażami, kolorowymi drinkami oraz sportami wodnymi, spędzić tam czas można na wiele oryginalalnych sposobów. Rozwój kulturalny wpłynął na budowę wielu muzeów i galerii, a teraz na liście atrakcji do odwiedzenia pojawiła się nowa pozycja. Muzeum kaca powstało w stolicy kraju - Zagrzebiu. To pierwszy taki obiekt na świecie, a odnajdą się w nim bez wątpienia wszyscy fani imprez, którzy po przebudzeniu nie czuli się zbyt dobrze i mieli problem z poukładaniem wspomnień w swojej głowie. Niemalże każdy z nas lubi czasem zaszaleć, a muzeum kaca to miejsce, gdzie wszystkie historie z trudnych pobudek zebrane są w jednym miejscu.