Turysci.pl
Las Wysoki Kamień

Screen/Stanowo.com/Legenda Wysokiego Kamienia - KryminalnieExtra #3

Najmroczniejszy las w całej Polsce. Przez legendy o Wysokim Kamieniu cierpnie skóra

29 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Las rosnący wokół Wysokiego Kamienia to miejsce niezwykłe, ale i przerażające. Zarówno miejscowi, jak i fani mrocznych miejsc, są pewni, że w tym miejscu dzieje się coś złego. Jego historia przyprawia o ciarki na plecach.

Las zwykle kojarzy się z miejscem pozytywnym, pozwalającym na obcowanie z przepiękną naturą oraz dziką przygodą. Są jednak również takie, przez które cierpnie skóra. Właśnie taki jest las w Górach Bardzkich w Sudetach, a dokładniej mówiąc, jego fragment w okolicach góry Wysoki Kamień. 

Miejsce to związane jest z wyjątkowo intrygującą historią z 1966 roku. To właśnie wtedy czterech chłopaków postanowiło wybrać się tam na wycieczkę. Miejscowi unikali tego miejsca, a nocą nikt tam nigdy nie chodził, cieszyło się złą sławą. Wysoki Kamień napawał niepokojem, a zdaniem wielu samotna, biała skała oraz inne, mniejsze, wokół niej, tworzyły przerażający obraz przypominający ołtarz. 

Mroczny las wokół Wysokiego Kamienia

Młodzi chłopcy byli odważni, nie chcieli dać się zastraszyć. Postanowili postawić się zagrożeniu i urządzić sobie w tym mrocznym miejscu seans spirytystyczny. Początkowo nie działo się nic złego, jednak nagle zdali sobie sprawę, że zrobiło się podejrzanie cicho - nie wiał nawet wiatr, a po chwili zgasło ognisko, które niedawno rozpalili. 

Jak głosi legenda, mieli wtedy zobaczyć zarys dziwnej istoty, która zaczęła biegać wokół nich. Rzucili się do ucieczki w kierunku wsi Lasówka, która znajduje się niedaleko, na miejsce dotarło jednak jedynie dwoje z nich. 

Aż skóra cierpnie

Poszukiwania pozostałych trwały cały tydzień, nie natrafiono jednak nawet na najmniejszy ślad. Dwójka ocalonych po tych wydarzeniach miała skarżyć się na koszmary - obydwoje twierdzili, że w snach nawiedza ich Aargaroth. Tłumaczyli, że jest to demon, który przygląda się w nocy ich śmierci. 

Zgodnie z legendą, tydzień po przeżyciach w lesie zniknął jeden ze śmiałków, którym udało się przeżyć. Kolejne 10 dni później przepadł również czwarty z grupy przyjaciół. Podania mówią, że do tej pory nie wyjaśniono, co się z nimi stało, miejscowi jednak nie mieli wtedy wątpliwości, że ma to związek z lasem wokół Wysokiego Kamienia.

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku. Jeden z pasażerów został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >

Świat

Wyspy Kanaryjskie luzują restrykcje w hotelach. Certyfikat szczepień nie będzie już potrzebny

Czytaj więcej >

Świat

Lotnisko na wyspie La Palma nieczynne. Powodem zbyt duże nagromadzenie popiołu wulkanicznego

Czytaj więcej >

Świat

Kolejna linia lotnicza wpuści na pokład tylko zaszczepionych. „Decyzja wchodzi natychmiastowo"

Czytaj więcej >
gdzie kupić tanio USD

Świat

Za garść dolarów nie tylko do USA… gdzie kupić tanio USD?

Czytaj więcej >

Świat

Zagraniczni turyści nie odwiedzą Australii przed końcem 2021 roku

Czytaj więcej >