Turysci.pl
Polska turystyka

Fot. Pixabay.com/dimitrisvetsikas1969

Wielki sukces Polski. Nasze miasto na prestiżowej liście turystycznej stworzonej przez NY Times

10 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Polska znalazła się na prestiżowej liście wyróżniającej miejsca najbardziej turystyczne na świecie. Stworzona została przez prestiżowe wydawnictwo New York Times, możemy być dumni.

Polska po raz kolejny została doceniona na arenie międzynarodowej. Tym razem o jednym z polskich miast napisał prestiżowy New York Times, który skupił się na światowej turystyce. Jak się okazuje, zostaliśmy umieszczeni na liście "52 miejsc, które trzeba odwiedzić w 2020 roku". 

Szczęśliwym miastem okazał się nasz Kraków. Pod uwagę brane było wiele kwestii, a drugie największe miasto Polski ostatecznie pokonało gigantyczną konkurencję z całego świata. 

Polska znalazła się na prestiżowej liście NY Times

"52 places to visit in 2020" to prestiżowy ranking, który tworzony jest na początku każdego roku przez New York Times. Prace nad tą listą rozpoczęły się już we wrześniu, a opublikowane zostały dopiero teraz. Udział w jej tworzeniu brał zarówno zespół redakcyjny New York Times Travel, jak również wielu krajowych oraz zagranicznych korespondentów. 

- Pytaliśmy podróżników o ich plany na 2020 r., a specjalistów od podróży o to, co ich ekscytuje. Nie wystarczyło nam, aby miejsce było piękne, niesamowite i znaczące kulturowo. By umieścić je na naszej liście zawsze odpowiadamy sobie na pytanie - dlaczego teraz, dlaczego właśnie to miejsce w tym roku? - opisuje proces Amy Virshup z redakcji New York Times Travel. 

Przy tworzeniu listy brane było pod uwagę wiele różnych aspektów, przede wszystkim jednak zrównoważony rozwój oraz historia danego miasta. Nie było obojętne tez jego podejście do kwestii ochrony klimatu. 

- W ciągu ostatniego roku świat podróżników obudził się i nareszcie patrzy inaczej na konsekwencje zmian klimatu i ich wkład w globalne ocieplenie, a także na pytania dotyczące nadmiernej turystyki - mówi Virshup. 

Kraków miastem, które trzeba odwiedzić w 2020 roku

Kraków ostatecznie zajął wysokie, 14. miejsce w zestawieniu, pokonując liczną konkurnecję. Wraz z nim na liście znalazło się wiele turystycznych rajów oraz ciekawych miejsc rozsianych po całym świecie, m.in. Grenlandia, Sycylia, Minorca czy Wyspy Bahama. Każde z miast otrzymało w tej liście krótki opis, będący jednocześnie uzasadnieniem tego wyboru. 

- Drugie co do wielkości miasto w Polsce, w dużej mierze oszczędzone od zniszczenia II wojny światowej, ma nienaruszone średniowieczne centrum miasta, które jest jednym z największych w Europie. Słynie z katedr, historii żydowskiej, kultury kawiarnianej i bogatego życia uniwersyteckiego, a także z wyjątkowych miejsc, takich jak kopalnia soli w Wieliczce, która jest podziemnym labiryntem z XIII wieku, wypełnionym korytarzami, kaplicami i posągami. Wszystkie rzeźbione z soli - możemy przeczytać o Krakowie. 

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

LOT zawiesza połączenia

Na topie

LOT podjął decyzję. Zawieszają część połączeń 25 stycznia

Czytaj więcej >
jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >