Turysci.pl
hotel pokojówki

Fot. Unsplash.com/Volha Flaxeco

Pokojówki straciły cierpliwość. Powiedziały bolesną prawdę o wielu turystach

15 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Hotel niestety nie przez każdego turystę traktowany jest jak drugi dom. Niektórzy dopuszczają się tam okropnych rzeczy. Pokojówki w końcu straciły cierpliwość i powiedziały bolesną prawdę o wielu turystach.

Hotel to wyjątkowe miejsce, w którym powinniśmy czuć się bezpiecznie podczas podróży. Można tam wypocząć, wyspać się i przede wszystkim nabrać sił przed dalszą drogą. Problem jednak w tym, że niestety wielu turystów w ogóle nie ma szacunku do tego obiektu. Zdawać by się mogło, że różnego rodzaju pensjonaty powinno się traktować niczym swój drugi dom, wielu turystów jednak ma zupełnie inne podejście do tej sprawy. 

Pokojówki straciły już cierpliwość i postanowiły w końcu opowiedzieć o wszystkim, co muszą przeżywać przez niektórych turystów. Aż trudno uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się naprawdę. Pozostawienie mokrego ręcznika, brudnego prysznica lub zatkanej toalety to niestety najmniejszy problem, z którym musi sobie niemalże codziennie radzić obsługa.

Hotel drugim domem? Niestety nie zawsze

Portal Onet postanowił porozmawiać z osobami, które sprzątały pokoje hotelowe. Jedną z rozmówczyń jest pani Monika, która pracowała w 4-gwiazdkowym hotelu w Niemczech. Choć brzmi to dość prestiżowo, szczegóły niestety są obrzydliwe.  

- Raz, kiedy ścieliłam łóżko, znalazłam w nim... podpaskę przyczepioną do bielizny - opowiada. 

Czasem zdarzały się również nieprzyjemne sytuacje, na które jednak sam turysta nie miał wpływu. Choć nie da się go winić, pokojówka musiała się z tym uporać. 

- Okazało się, że starsza pani nie trzyma moczu i łóżko, fotel, a także dywan są zniszczone. Wszystko nadawało się do wymiany. Wiem, jak to brzmi - z jednej strony rozumiem, bo była to osoba starsza, a więc to się zdarza w tym wieku. Przykre było to, że ta pani była na wakacjach ze swoją rodziną i miała osobny pokój. Nikt z tej rodziny nie zwrócił uwagi na problem. Była również pani z demencją starczą, której kilka razy zdarzyło się zapomnieć, gdzie jest łazienka i załatwić swoje potrzeby fizjologiczne na środku pokoju - czytamy dalej w rozmowie z Onetem.

Niestety takie sytuacje zdarzają się stosunkowo często, a turyści bardzo rzadko decydują się choć na względne ogarnięcie pokoju przed wyjazdem. 

Pokojówki mają już dość takich turystów

Pracy z nieprzyjemnymi turystami ma również dość Miłosz, który pracował w hotelu z restauracją w Szkocji. Mimo pracy w drogim lokalu, tam również zdarzały się przykre incydenty. 

- W pewnym momencie ważący ze 180 kg mężczyzna wstał, zdjął koszulkę, rzucił ją na stół, obnażył tatuaż Manchester United na klacie i zaczął rozróbę. W ciągu minut skasował prawym sierpowym pięć przypadkowych osób. Bez ostrzeżenia - opowiada w rozmowie z Onetem. 

Na szczęście przypadki takie zdarzają się jedynie od czasu do czasu, a większość przyjezdnych potrafi zachować się odpowiednio. 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >