Turysci.pl
ryanair długie loty

Fot. Pixabay.com/pagarau

Dasz radę wytrzymać 6 godzin w Ryanairze? Jedna z najdłuższych tras tanich linii startuje z Polski

6 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Ryanair oraz Wizzair kuszą atrakcyjną ofertą, ale daleko im do zapewnienia turystom luksusu i wygody. Przetrwanie w nich wielu godzin to prawdziwa sztuka, a niestety najdłuższe trasy latają również z Polski.

Ryanair wraz z Wizzairem bezustannie zasypują Polaków kolejnymi, atrakcyjnymi ofertami tanich lotów. Większość z nich jest wyjątkowo konkurencyjna oraz o wiele tańsza od propozycji konkurencji, jednak coś za coś. Płacąc mniej, godzimy się na wiele niedogodności. Niewiele miejsca na nogi, wymiary bagażu oraz dopłaty za różne dodatkowe opcje mogą irytować, jednak czego się nie robi dla oszczędności. 

Każdy, kto leciał kiedyś samolotem taniej linii, z pewnością wie, że nie ma co tam liczyć na nadmiar luksusów. Czy ktoś jednak jest sobie w stanie wyobrazić nawet 6 godzin spędzonych w jednej pozycji z możiwością dokupienia wyjątkowo drogiego posiłku? Okazuje się, że niestety najdłuższe loty budżetowe latają również z Polski

Jedna z najdłuższych tras Ryanair startuje z Polski

Początkowo tanie linie lotnicze skupiały się na trasach, które pokonać można było w dwie, góra trzy godziny. Tyle czasu da się wytrzymać nawet w bardzo niewygodnej pozycji, więc za atrakcyjną cenę zawsze znajdowało się wielu chętnych. Obecnie jednak sytuacja diametralnie się zmienia, budżetowe linie się rozrastają i coraz częściej oferują połączenia, zajmujące cztery, pięć, a nawet niemalże 6 godzin. 

Wytrwanie takiego czasu na ciasnym siedzeniu, bez miejsca na nogi, to już prawdziwe wyzwanie. Pocieszamy się ceną, jednak okazuje się, że wciąż to z Polski startują maszyny w wiele najdłuższych tras w Europie. Choć na pierwszym miejscu jest połączenie ze Sztokholmu na Gran Canarię, to tuż za nim jest ciesząca się gigantyczną popularnością trasa Katowice-Dubai. Jesteśmy podczas niej skazani na ponad 5,5 godziny lotu, bo pokonywana odległość to aż 4195 kilometrów. Trzeba przyznać, że trzeba być bardzo zawziętym, by to wytrzymać, jednak zawsze można pocieszać się tym, że lecimy na upragniony urlop i już wkrótce odpoczywać będziemy w hotelu.

Najdłuższe tanie loty z Europy

Tanich lotów pokonujących znaczne odległości jest jednak o wiele więcej. Oto spis pierwszej dziesiątki najdłuższych tras: 

1. Sztokholm-Gran Canaria (Ryanair)

2. Katowice-Dubaj (Wizz Air)

3. Bukareszt-Teneryfa (Wizz Air)

4. Manchester-Hurgada (easyJet)

5. Modlin-Teneryfa (Ryanair)

6. Bristol-Hurghada (easyJet)

7. Budapeszt-Dubaj (Wizz Air)

8. Oslo-Gran Canaria (Ryanair)

9. Londyn Stansted-Hurghada (easyJet)

10. Londyn Gatwick-Hurghada (easyJet)

Pasażerowie są coraz mniej wybredni i coraz chętniej pozwalają przewoźnikom na bardzo wiele. Warto jednak czasem porównać oferty przed wyjazdem, bo może okazać się, że po dopłacie za bagaż rejestrowany, kolejkę premium i miejsce przy znajomym, nowa cena jest niemalże taka sama jak w zwyczajnej linii lotniczej, oferującej turystom o wiele więcej. 

Źródło: Fly4free

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >