Szwecja hotelFot. Instagram/arcticbath_sweden

Unikatowy, luksusowy hotel na wodzie zachwyca. Można z niego podziwiać przepiękną zorzę polarną

Szwecja może pochwalić się niesamowicie wyglądającym hotelem. Ma nietypowy kształt, znajduje się na wodzie i jeśli turysta ma szczęście, może z niego podziwiać przepiękną zorzę polarną.

Szwecja to kraj niezmiennie zachwycający turystów wspaniałymi zorzami polarnymi, niepowtarzalnymi krajobrazami oraz bliskością natury, którą docenia coraz więcej podróżników. Lokalni przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z ogromnego potencjału i robią wszystko, by przyciągać do siebie ludzi z całego świata.

Policjanci zabrali autostopowicza z pobocza. Chwilę później na jaw wyszła niewiarygodna prawda, trafił za kratyPolicjanci zabrali autostopowicza z pobocza. Chwilę później na jaw wyszła niewiarygodna prawda, trafił za kratyCzytaj dalej

Nie brak tam oryginalnych atrakcji oraz miejsc, które zdobywają rozgłos na skalę światową. Osiągnąć to usiłuje również łaźnia arktyczna nad rzeką Lule, której wygląd zachwyca i intryguje. Hotel Arctic Bath znajduje się na wodzie w cieplejszych okresach roku, a zimą, gdy wszystko zamarza, jest niezwykłym zamkiem na lodowej krze.

Szwecja kusi turystów niezwykłym hotelem

Szwedzki hotel na wodzie kusi pięknem, ale i luksusem. Jest to cały kompleks, na terenie którego na gości czeka spa, liczne gabinety zabiegowe oraz łaźnia otoczona trzema saunami. Wszystko to ma sprawić, że turyści poczują się jak w niebie i zrelaksują, podziwiając niesamowite okoliczności przyrody.

Kompleks znajduje się w Laponii, niedaleko wioski Hardas, a jego największym atutem jest oczywiście możliwość obserwowania stamtąd zorzy polarnej. W okresie letnim zaletą może być też gorące słońce, które towarzyszyć podróżnikom będzie aż do północy. Cały hotel urządzony jest w drewnie, a jego zewnętrzna część ozdobiona jest wielkimi belkami, które nadają mu unikatowy wygląd.

Luksus i piękno

Łącznie w hotelu jest 12 pokoi, a każdy z nich urządzony jest w wyjątkowo gustowny sposób. Wielkie okna pozwalają na podziwianie przyrody i zorzy, a serwowanie dania kuchni szwedzkiej mają zagwarantować gościom niezwykłe doświadczenia smakowe. Można tam spróbować m.in. dań z wołowiny, łosia czy renifera. Do tego wszystkiego dodawane są naturalne produkty, zebrane w kraju - jagody, zioła czy miód.

Za te przyjemności i luksus trzeba jednak zapłacić. Trzeba przyznać, że hotel na wodzie jest piękny, ale nie należy do najtańszych - ceny za noc zaczynają się od 906 euro za dwa pokoje z częściowym wyżywieniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Nie żyje gwiazda muzyki. Przed śmiercią wysłała wiadomość do rodziny, wyskoczyła z 14 piętra
  3. Z ostatniej chwili: już jutro do Polski dotrą primery koronawirusa
  4. Najmroczniejszy las w całej Polsce. Przez legendy o Wysokim Kamieniu cierpnie skóra
  5. Kolejne podejrzenie koronawirusem w Polsce. Kobieta w szpitalu, wróciła z Chin
  6. Satelity pokazały śnieg na Węgrzech, choć w tym roku jeszcze nie padał. Wyjaśnienie zagadki jest smutne
  7. Wybuch na południu Polski. Bilans jest fatalny, trwa akcja służb

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł