Turysci.pl
Szwecja hotel

Fot. Instagram/arcticbath_sweden

Unikatowy, luksusowy hotel na wodzie zachwyca. Można z niego podziwiać przepiękną zorzę polarną

30 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Szwecja może pochwalić się niesamowicie wyglądającym hotelem. Ma nietypowy kształt, znajduje się na wodzie i jeśli turysta ma szczęście, może z niego podziwiać przepiękną zorzę polarną.

Szwecja to kraj niezmiennie zachwycający turystów wspaniałymi zorzami polarnymi, niepowtarzalnymi krajobrazami oraz bliskością natury, którą docenia coraz więcej podróżników. Lokalni przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z ogromnego potencjału i robią wszystko, by przyciągać do siebie ludzi z całego świata. 

Nie brak tam oryginalnych atrakcji oraz miejsc, które zdobywają rozgłos na skalę światową. Osiągnąć to usiłuje również łaźnia arktyczna nad rzeką Lule, której wygląd zachwyca i intryguje. Hotel Arctic Bath znajduje się na wodzie w cieplejszych okresach roku, a zimą, gdy wszystko zamarza, jest niezwykłym zamkiem na lodowej krze. 

Szwecja kusi turystów niezwykłym hotelem

Szwedzki hotel na wodzie kusi pięknem, ale i luksusem. Jest to cały kompleks, na terenie którego na gości czeka spa, liczne gabinety zabiegowe oraz łaźnia otoczona trzema saunami. Wszystko to ma sprawić, że turyści poczują się jak w niebie i zrelaksują, podziwiając niesamowite okoliczności przyrody. 

Kompleks znajduje się w Laponii, niedaleko wioski Hardas, a jego największym atutem jest oczywiście możliwość obserwowania stamtąd zorzy polarnej. W okresie letnim zaletą może być też gorące słońce, które towarzyszyć podróżnikom będzie aż do północy. Cały hotel urządzony jest w drewnie, a jego zewnętrzna część ozdobiona jest wielkimi belkami, które nadają mu unikatowy wygląd. 

Luksus i piękno

Łącznie  w hotelu jest 12 pokoi, a każdy z nich urządzony jest w wyjątkowo gustowny sposób. Wielkie okna pozwalają na podziwianie przyrody i zorzy, a serwowanie dania kuchni szwedzkiej mają zagwarantować gościom niezwykłe doświadczenia smakowe. Można tam spróbować m.in. dań z wołowiny, łosia czy renifera. Do tego wszystkiego dodawane są naturalne produkty, zebrane w kraju - jagody, zioła czy miód. 

Za te przyjemności i luksus trzeba jednak zapłacić. Trzeba przyznać, że hotel na wodzie jest piękny, ale nie należy do najtańszych - ceny za noc zaczynają się od 906 euro za dwa pokoje z częściowym wyżywieniem. 

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >