Sanatoria potrafią przynieść ogromną ulgę starszym osobom i nie tylko. Choć na mapie Polski jest ich sporo, to niebawem kuracjusze będą mogli odwiedzić nowe uzdrowisko. Jego atutem z pewnością będzie piękna lokalizacja nad rzeką Nidą.To miejsce stworzone z myślą o tych, którzy potrzebują leczenia lub rehabilitacji z powodu różnych zwyrodnień czy urazów. Dla kogo jeszcze wskazane jest to miejsce i w jaki sposób będzie można z niego skorzystać?
Nie samym Zakopanem człowiek żyje. W Polsce istnieje wiele miast i miasteczek, których nazwy potrafią rozbawić do łez i mało kto o nich wie. Pytając kogoś, gdzie mieszka można się mocno zdziwić. Jęczydół, a może Zimna Wódka? Oto najdziwniejsze, a zarazem najśmieszniejsze nazwy polskich miejscowości.Dla niektórych to wątpliwy powód do zachwytu. Oprócz nietypowych ich nazw ciekawe jest również, jak właściwie one powstały? Być może jedno z nich znajduje się niedaleko waszego miejsca zamieszkania?
Pogoda nie dopisała, nie dopisali goście, o których trzeba będzie się bardziej postarać. Rodzima branża turystyczna podsumowuje zakończone niedawno ferie w słabych nastrojach, ale wyciąga wnioski przed wakacjami.Dobra wiadomość dla planujących już letnie wyjazdy jest taka, że większość gospodarzy nie zamierza podnosić cen. Zamierza natomiast remontować, rozbudowywać, uzupełniać ofertę i mocniej powalczyć w Internecie – wynika z ankiety Nocowanie.pl.
To malownicze miasteczko położone jest zaledwie 10 kilometrów od Białegostoku. Mimo, że jest niewielkie, oferuje wiele zaskakujących atrakcji, a także bazę noclegową która sprosta gustom najbardziej wymagających turystów. To także jedno z zaledwie trzech uzdrowisk w północno-wschodniej części kraju.Jest to miejsce idealne dla osób szukających spokoju, bliskości z naturą i chcących doświadczyć bogatego dziedzictwa kulturowego tego niesamowitego Podlasia.
Reporterzy programu "Uwaga" TVN przygotowali materiał na temat słynnego na całą Polskę białego misia ze stolicy Tatr. Mężczyzna, który przebiera się za sympatycznego zwierzaka, w Zakopanem ma nie tylko fanów.
Nowa edycja cieszącego się popularnością programu “Sanatorium miłości” powraca na antenę TVP. Tym razem kuracjusze przybędą do Krynicy-Zdroju.Telewizyjny hit, za każdym razem sprawia, że do danego uzdrowiska ściągają kolejne tłumy turystów. W tym przypadku okazuje się, że nie należy ono do najtańszych.Jaką cenę trzeba zapłacić za pobyt w słynnym sanatorium? Właściciel obiektu zapewnia, że seniorzy znajdą tu wiele udogodnień, takich jak nowoczesna baza zabiegowa, hydroterapia, fizykoterapia, kinezyterapia, masaże, inhalacje, kąpiele ozonowe i borowinowe, a także masaż na łóżku wodnym, bicze wodne i saunę chińską.
Wiele osób zastanawia się, co się dzieje z bagażami pozostawionymi na lotnisku przez podróżnych. Zdarza się, że turyści są tak pochłonięci swoimi zajęciami, że zapominają odebrać walizkę. Niestety, oszuści prędko zwęszyli interes.
Nieraz chciałoby się odpocząć od zgiełku miasta i otaczających nas na co dzień ludzi. Pustynia mogłaby okazać się idealnym do tego miejscem, ale nic bardziej mylnego. Pustynia Błędowska w weekendy wita prawdziwe tłumy turystów.To jedno z ciekawszych miejsc w Małopolsce, które z pewnością warto odwiedzić. Jest tam nie tylko sam piach, ale i sporo atrakcji na pustyni i przy niej. Zdjęcia opublikowane przez redakcję “Gazety Krakowskiej” pokazują, ilu ludzi pojawiło się w pierwszy marcowy weekend.
"Wygląda na to, że LOT sprzedaje Polakom te same bilety drożej niż obcokrajowcom" - napisał czytelnik portalu money.pl. Będąc w Niemczech porównał ceny na rejsy do Polski na stronie internetowej Polskich Linii Lotniczych LOT. Od tego momentu, wśród pasażerów wybuchło poważne zamieszanie.Narodowy przewoźnik tłumaczy teraz, skąd się biorą te różnice. Ponadto zapowiada spore zmiany.
Piękna pogoda, która coraz częściej nas rozpieszcza, sprzyja spacerom po lesie. Jednak leśnicy ostrzegają, abyśmy mieli oczy szeroko otwarte i patrzyli pod nogi. Dlaczego? Ponieważ w polskich lasach można napotkać żmije, a takie spotkanie może zakończyć się niekorzystnie.W Polsce występują tylko cztery gatunki węży, a każdy z nich jest objęty ochroną. Są to: zaskroniec zwyczajny, wąż Eskulap, gniewosz plamisty i żmija zygzakowata. Ostatni z tych gadów jest jadowity, dlatego to właśnie na niego zwracają uwagę leśnicy.
W tym roku zimowe miesiące są o wiele łagodniejsze w Polsce, niż w poprzednich latach. Przekonać się o tym mogą turyści i mieszkańcy północy kraju, gdzie dodatnie temperatury sprzyjają pieszym wędrówkom.
Na południu Polski coraz więcej miejscowości ma potencjał, aby równać się Zakopanemu. W porównaniu do stolicy Tatr, turyści coraz częściej decydują się na miejsca, gdzie tłumy są mniejsze, a ceny niższe.W nadchodzącym sezonie niepozorna miejscowość w górach stanie się prawdziwym hitem. Turystów czeka tam wiele nowości.
Tegoroczna Wielkanoc zbliża się dużymi krokami. Jak się okazuje, wielu Polaków wcale nie planuje zostać w domu podczas tego wypadającego na przełomie marca i kwietnia święta. Wiemy, dokąd się udadzą.
Kolejne problemy w Zakopanem. Tym razem awantura szykuje się na drodze do Morskiego Oka. Przewoźnicy, którzy na tej trasie wożą codziennie setki turystów, są wściekli na władze TPN. Dyrekcja parku żąda spełnienia przez górali kolejnych warunków, jeśli ci chcą kontynuować swoją pracę.“To by oznaczało, że musielibyśmy wydać kilkadziesiąt milionów złotych na zakup nowych pojazdów” - mówi w rozmowie z "Gazetą Krakowską" Jakub Karpiński.
Krupówki to od lat dla większości tatrzańskich turystów symbol kiczu i drożyzny. Ostatnia afera z “chytrym białym misiem” odbiła się w mediach szerokim echem. Gdy lawina gorzkich słów z każdej strony sypie się na górali i władze Zakopanego, są jeszcze ludzie-symbole, którzy próbują ratować dobre imię stolicy Tatr.- “Głos mi drży przez to, co się narobiło”- mówi w wywiadzie pan Marek Zawadzki, prawdziwy zakopiański miś, który od 14 lat wita turystów na Krupówkach. Ma do nich ważne przesłanie…
Zdarza się, że nasze podróżnicze plany mogą pokrzyżować pracownicy lotniska, jednak my sami często nie jesteśmy bez winy. To, co zrobiły dwie kobiety w porcie w Katowicach woła o pomstę. Zamierzały zrobić wszystko, by polecieć do Malagi w Hiszpanii. Niestety spotkały się z bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami.Jak podaje w komunikacie Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego, na lotnisku podróżniczki dowiedziały się, że będą musiały dopłacić. Zdenerwowane całą sytuacją wszczęły ogromną awanturę, myśląc, że uda im się wejść na pokład.
Prowadzenie obiektu noclegowego dla miłośników gór z wyjątkowym widokiem dla niektórych brzmi jak marzenie. Szczęście dopisało jednak pani Joannie, która 20 lat temu kupiła zrujnowaną willę w Świeradowie-Zdroju i postanowiła ją wyremontować. Niestety trzy lata temu w zaledwie kilka miesięcy wszystko się zmieniło i o podziwianiu z oddali gór nie było mowy. Burmistrz miasta zaczął bowiem realizować swój plan.Dziennikarze na rzecz “Dużego Formatu” i “Uwagi” TVN postanowili zrobić wspólny reportaż. W krótki czas miejscowość uzdrowiskowa zaczęła przypominać ogromny kompleks na masową turystykę. Jak podaje “Gazeta Wyborcza”, marzenie pani Joanny legło w gruzach, a to wszystko przez prężnie rozwijające się budowy.
Zakopane, perła polskich gór, przyciąga nie tylko turystów, lecz także osoby poszukujące pracy. Jednakże, rzeczywistość zatrudnienia w tej malowniczej miejscowości może nie zawsze odpowiadać oczekiwaniom. Analizując ogłoszenia o pracę oraz trendy na rynku, staje się jasne, że stawki i warunki zatrudnienia pozostawiają wiele do życzenia.W minionym sezonie letnim branża turystyczna w Zakopanem stanęła przed wyzwaniem, które nie jest nowością. Brak rąk do pracy w gastronomii i hotelarstwie to problem, który nie omija zimowej stolicy Polski. Lokalne media donosiły o potencjalnych pracownikach, którzy oczekiwali na start wynagrodzenia w wysokości 10 tysięcy złotych. Jednak czy w samym sercu Zakopanego, wśród gwarnych Krupówek, da się zarobić choćby najniższą krajową?
Mieszkańców gminy Tymbark zaskoczyła wizualizacja nowej atrakcji w Beskidzie Wyspowym, którą podzieliły się na Facebooku tamtejsze władze. Ma być dostępna dla wszystkich i w założeniu ma zachęcić do odwiedzin nowych turystów. Projekt jednak spotkał się z ogromną krytyką ze strony mieszkańców.“Przecież to zeszpeci krajobraz. Schrony turystyczne są potrzebne, lepiej inwestować w takie, tylko nie wiaty ogrodowe, a proste wzorem tych ze Skandynawii”, “Jeden z gorszych pomysłów, o jakim słyszałem, zostawcie ten Łopień w spokoju” - czytamy w sekcji komentarzy pod postem Gminy Tymbark.
Od kilku lat zakopiańskie Krupówki wśród turystów uchodzą za synonim kiczu i drożyzny. Kolejnym, bardzo negatywnym symbolem stolicy Tatr stanie się zapewne ten chytry “biały miś”. Media społecznościowe obiegło kuriozalne wideo nagrane przez mieszkankę Zakopanego. Tym razem arogancja nie uszła miśkowi na sucho, a jego sprawa skończyła się interwencją służb miejskich.Okazało się, że naciągacz z Krupówek jest już dobrze znany, a od rozmaitych usług jakie proponuje turystom, włos jeży się na głowie…Zobaczcie co na Krupówkach spotkało mieszkankę Zakopanego, aktorkę, która chciała nagrać krótki filmik.
Luksusowy jacht Phoenix II był oczkiem w głowie zmarłego w 2015 r. Jana Kulczyka. Przepych i splendor to mało powiedziane biorąc pod uwagę to, co znajduje się na pokładzie. Dziedzic fortuny miliardera Sebastian Kulczyk wystawił jacht na sprzedaż.Cena, jaką trzeba za niego zapłacić, jest astronomiczna.
Nie każdy dobrze pamięta czasy PRL-u, innym nie było nawet dane tego doświadczyć. Niemniej jednak, ci którzy pamiętają ten okres w historii naszego kraju opowiadają, że był to ciekawy czas z wielu powodów. Świadczą o tym nostalgiczne opowieści i wspomnienia. Wakacje w tamtych czasach różniły się znacznie od letnich wyjazdów, jakie możemy organizować obecnie.W PRL-u wyjazd za granicę, aby spędzić urlop we Włoszech, Francji czy Hiszpanii, był praktycznie niemożliwy. Otrzymanie paszportu graniczyło z cudem, a bardzo wysoki koszt takiej wycieczki stanowił dodatkową przeszkodę. Z tego powodu wakacje spędzano głównie w Polsce. Mimo ograniczeń, wiele osób dobrze wspomina te czasy, zwłaszcza wakacyjne przygody z rodziną i przyjaciółmi.
Miasto uznawane za jedno z najstarszych w kraju, a wielu Polaków nigdy tam nie było. Zabytków do zwiedzania jest całe mnóstwo, m.in. stara kopalnia. Niegdyś było niezwykle bogate, co potwierdzają liczne zdobienia na budynkach. Warto się tam udać, chociażby dla samej historii.Złotoryja zwane też złotym miastem i złotym grodem słynie przede wszystkim ze… złota, które do dziś można tam wykopać lub wypłukać z rzecznego piasku.
Przejście z czasu zimowego na letni dla wielu oznacza nadejście wyczekiwanej wiosny, która kalendarzowo wypada 21 marca. Zwierzęta wybudzają się ze snu, kwitnie roślinność i coraz częściej pojawia się słońce. Choć w Polsce znamy to doskonale, to za granicą nie wszyscy o takiej zmianie czasu słyszeli, a jeszcze inni całkiem z tego zrezygnowali.Obecnie zmiana czasu obowiązuje w blisko 70 krajach na całym świecie. Co ciekawe w Europie nie dotyczy kilku państw, w tym także takich, do których Polacy chętnie jeżdżą na wakacje.
W tym mieście mieszkał jeden z najwybitniejszych malarzy. Znajduje się tam także jedyne takie muzeum w Europie. Zapraszamy na wycieczkę do Szydłowca.To prawdziwa perełka województwa mazowieckiego, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.
Tatrzański Park Narodowy wprowadza surowe ograniczenia, dotyczące poruszania się po szlakach. Decyzja ta ma na celu ochronę fauny nocnej oraz bezpieczeństwa turystów.Szczególne restrykcje obejmą trzy popularne szlaki. Zakaz wędrówek będzie obowiązywał wszystkich.
traveDrugie pod względem powierzchni jezioro na Pojezierzu Gostynińskim to obowiązkowy punkt na mapie dla wszystkich wędkarzy z Mazowsza. Otoczone sosnowym lasem Jezioro Lucieńskie cieszy się popularnością także wśród wczasowiczów. Niegdyś wakacje spędzali tam prezydenci Polski.Można w nim bezpiecznie się kąpać. Przejrzystość wody nie jest bardzo duża, ale to dlatego, że w okolicy brak jest ośrodków przemysłowych czy gęstej zabudowy. Istnieje szansa, że jakość wody ulegnie poprawie w sposób naturalny.
Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze otrzymało powiadomienie, że przy leśnej drodze znaleziono martwego żubra. To był dorosły byk, którego znaleźli pracownicy nadleśnictwa w Tucznie.Żubr umierał przez prawie tydzień. Został odnaleziony we wtorek 27 lutego.