Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotnisko

Lotnisko

Lotnisko w Radomiu
23.06.2023 15:38 Radom wyrobił już prawie 200 proc. normy. Próg opłacalności jest nadal daleko

Lotnisko w Radomiu obsługuje pasażerów już od blisko dwóch miesięcy. Choć ruch na lotnisku stale rośnie, to do progu opłacalności wynoszącego ponad 80 tys. pasażerów miesięcznie jest jeszcze daleko. Nie zmienia to jednak faktu, że liczba podróżnych rośnie tu bardzo dynamicznie.Już od dawna nic nie wzbudziło tylu emocji, co otwarcie portu lotniczego w Radomiu. Statystyki lotniska z wypiekami na twarzy śledzą zarówno jego zwolennicy, jak i przeciwnicy. Jedno jest pewne, o Radomiu już od dawna nie mówiło się tyle, co w ostatnich kilku miesiącach.

Influencerka plus size
19.06.2023 15:03 Kobieta plus size grzmi o dyskryminacji w samolotach. Stawia żądania

Podróżowanie samolotem może być bardzo stresujące dla niektórych osób. Aktywistka plus size Jaelynn Chaney wezwała Federalną Administrację Lotnictwa do nakazania wszystkim liniom lotniczym jednolitej polityki dla wszystkich podróżnych, niezależnie od rozmiaru. Influencerka Jaelynn Chaney domaga się dodatkowych darmowych miejsc w samolotach dla osób o większych rozmiarach. Dotychczas wiele linii lotniczych pobiera opłatę za wykupienie drugiego miejsca dla pasażera plus size. 

Lotnisko Chopina
19.06.2023 12:04 LOT zabierze Polaków do uwielbianego miasta. Takiej oferty nie ma nikt inny

Polskie Linie Lotnicze LOT planują nowe połączenie z Lotniska Chopina na lotnisko Mediolan-Linate. Narodowy przewoźnik zgłosił chęć realizacji połączeń na tej trasie i wszystko wskazuje na to, że pierwsze samoloty wystartują już w jesienno-zimowym rozkładzie. Loty mogłyby odbywać się nawet 2 razy dziennie!Koordynator Lotniska Chopina przyznał 566 slotów na uruchomienie takich połączeń. Obecnie LOT oferuje rejsy tylko do mediolańskiego portu Malpensa.

Ryanair
17.06.2023 17:16 Ryanair ma ambitne plany wobec polskiego lotniska. Nowa trasa będzie hitem zimy!

Za tydzień rozpoczną się wakacje, jednak linie lotnicze już teraz ciężko pracują nad dopracowaniem zimowej siatki połączeń. Polskich pasażerów niebawem może zaskoczyć Ryanair.Niewykluczone, że jeszcze w czerwcu Ryanair odsłoni rąbka tajemnicy w kwestii zimowej siatki połączeń. Na razie jednak media z zapartym tchem śledzą dane dotyczące zezwoleń na wykonywanie niektórych tras. A te wyglądają bardzo ciekawie.

Lotnisko Chopina
16.06.2023 12:40 Pasażerowie koczują na Lotnisku Chopina. Odmówili opuszczenia samolotu

Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce, który rocznie obsługuje kilkanaście milionów pasażerów z całego świata. Jednak w czwartek grupa podróżnych z RPA odmówiła opuszczenia samolotu.W piątek 16 czerwca na profilu Straży Granicznej na Twitterze pojawił się nietypowy komunikat. Z informacji przekazanych przez funkcjonariuszy wynika, że grupa obywateli RPA, która przyleciała na Lotnisko Chopina w czwartek 15 czerwca, odmówiła opuszczenia pokładu i czeka na nim na odlot.

Lotnisko
15.06.2023 18:30 Miała spędzić wakacje marzeń na "europejskich Malediwach". Przez kilka słów została w Katowicach

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia sezonu wakacyjnego. Niektórzy próbują wykorzystać ostatnie chwile przed sezonem, aby uniknąć tłumów na plażach. Wśród nich miała być 66-latka z Sosnowca, ale przez własną głupotę została na lotnisku.Przepisy lotniskowe bywają bezlitosne. Gorzko przekonała się o tym 66-letnia turystka, która postanowiła rzucić bardzo słabym żartem podczas odprawy bagażowo-biletowej na lotnisku w Katowicach. W konsekwencji nie wsiadła do samolotu.

None
15.06.2023 15:30 "Nie chcemy latać z Radomia, nawet za darmo". Prezes Ryanair nie ma litości

Po raz kolejny wraca pytanie o trafność inwestycji, jaką jest lotnisko w Radomiu. Według Michael O'Leary, prezesa Ryanaira lotnisko nie "działa", tylko po prostu "jest otwarte". Takich absurdów zauważa jeszcze więcej.O'Leary nie pozostawia również suchej nitki na planowanym porcie CPK. Oberwało się też polskiemu przewoźnikowi LOT. W rozmowie z serwisem Money.pl, szef największej taniej linii lotniczej w Europie ostro krytykuje działania państwowej spółki Polskie Porty Lotnicze. 

None
15.06.2023 09:32 Ochrona znalazła to w bagażu. Wszystkie lotniskowe służby w stanie gotowości

Kontrolerzy bezpieczeństwa z TSA (Transportation Security Administration) przecierali oczy ze zdumienia. Kiedy w bagażu podręcznym jednego z pasażerów znaleźli ręczny granat, wyglądający jak z czasów wojny w Wietnamie, na lotnisku rozległ się alarm. Kontrolę zawieszono natychmiast."To nie to, czego funkcjonariusze TSA potrzebują w bardzo pracowity poniedziałkowy poranek"- skomentowali urzędnicy na swoim Twitterze

Bagaże
14.06.2023 19:21 Nigdy więcej długiego czekania na bagaż. Ten trik jest banalnie prosty, ale skuteczny

Pewnie wielu z was chciałoby jak najszybciej opuścić lotnisko po wyczerpującej podróży. Niestety nie zawsze jest to możliwe, gdyż w tym czasie musicie jeszcze odebrać wasze bagaże z taśmy, na które jesteście zmuszeni poczekać dłuższą chwilę.Jednak, gdy zależy wam na czasie, warto przed odprawą wypróbować te trzy triki. Dzięki nim dużo szybciej odbierzecie swój bagaż.

Lotnisko w Rzeszowie
14.06.2023 17:04 Loty z polskiego lotniska wstrzymane na pół roku. Port dopiero co pobił historyczny rekord

Spore zmiany czekają na podróżujących z jednego z większych lotnisk w kraju. Port lotniczy najprawdopodobniej zostanie zamknięty aż na pół roku, a jego rejsy będą obsługiwały inne lotniska. W poniedziałek 13 czerwca szef Ryanaira Michael O’Leary ogłosił, że przewoźnik planuje podwojenie liczby połączeń wykonywanych z Krakowa. Jak się okazuje, inne polskie lotnisko również czekają duże zmiany. 

Samolot Ryanair
13.06.2023 17:11 Ryanair zmiażdży konkurencję na jednym z największych polskich lotnisk. Przedstawiła wstępny plan

Niedawno na konferencji prasowej szef Ryanaira ogłosił poważne plany w stosunku do jednego z polskich lotnisk. Ma nadzieję, że wkrótce liczba pasażerów, korzystająca tam z usług Ryanaira, zostanie znacznie zwiększona.13 czerwca w Krakowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem szefa Ryanaira. Padły na niej dość poważne plany związane z lotniskiem Kraków-Balice.

Awaryjne otwarcie zjeżdżalni
13.06.2023 11:04 Pasażerowie samolotu nagle usłyszeli huk. Na pokładzie doszło do nietypowej "eksplozji"

Na pokładzie samolotów można usłyszeć wiele nietypowych dźwięków, choć większość z nich zagłusza szum silnika. Jednak huku spowodowanego nagłym wybuchem nie sposób z czymkolwiek pomylić. Podróże samolotami z pewnością należą do najbezpieczniejszych środków transportu, jednak mimo tego czasami na ich pokładzie dochodzi do awarii. Bardzo nietypowa usterka miała miejsce w samolocie należącym do linii Delta Air Lines. 

Wizz Air
13.06.2023 09:02 Urządzili burdę na pokładzie Wizz Aira i w więźniarce. Turyści z Gdańska gorzko tego pożałują

Długi weekend wiele osób spędziło na podróżach krajowych i zagranicznych. Niestety nie wszyscy pasażerowie i turyści potrafili właściwie się zachować, przez co służby lotniskowe oraz policja nie narzekały na nudę.Kwestia pijanych turystów w samolotach i na górskich szlakach pozostaje dużym problemem. Podczas długiego weekendu przekonali się o tym wędrowcy nocujący w schronisku na Hali Kontraktowej w Tatrach. Niebezpiecznie było również na drugim krańcu Polski.

Lotnisko Chopina
12.06.2023 16:26 Podczas kontroli na lotnisku sprawdzono cię specjalnym "paskiem"? Steward wyjaśnia o co chodziło

Na TikToku można natrafić na różne filmy. W niektórych przypadkach tak autorzy, jak i komentujący, przekazują błędne informacje, które później są powielane przez innych użytkowników w sieci. Na szczęście istnieją też konta, które potrafią je zweryfikować.Ostatnio steward Gabriel zweryfikował informacje na temat kontroli bezpieczeństwa i przy okazji rozwiał parę wątpliwości internautów.

Lotnisko Faro
11.06.2023 16:05 Podchwytliwe ceny na lotnisku. Można sporo oszczędzić lub stracić

Lotniska rządzą się swoimi prawami. Nie tyle musimy się dostosować do ich reguł, co przyzwyczaić do panującej na nich drożyzny. Momentami ceny potrafią osiągać absurdalne kwoty, które przyprawiają o zawrót głowy.Niedawno odwiedziliśmy Modlin, gdzie sporządziliśmy lotniskowy paragon grozy. Jednak nie tylko polskie ceny zwalają z nóg. Europejskie lotniska też zagwarantują wam bolesny wydatek, o czym przekonaliśmy się na własnej skórze.

Walizki w luku bagażowym
10.06.2023 09:05 Tak przechowywane są walizki w luku bagażowym. Nagranie z samolotu hitem sieci

Podczas odprawy bagażowej oddajemy nasz dorobek obsłudze, jednak mało kto wie, jak wygląda miejsce, do którego trafiają walizki i torby. Na profilu jednego z tiktokerów pojawiło się nagranie przedstawiające luk bagażowy.Ważenie bagażu przed odprawą dla wielu osób jest bardzo stresujące. Do końca nie wiemy, czy nasza walizka spełni limit wagowy, a w głowie pojawiają się czarne myśli o dopłacie za każdy dodatkowy kilogram.

Lotnisko Chopina
09.06.2023 12:05 Ta praktyka tanich linii lotniczych może zrujnować ci wakacje. Jak nie paść jej ofiarą?

Przyjeżdżasz na lotnisko, w pełni przygotowany na urlop. I kiedy już oczami wyobraźni widzisz siebie opalającego się nad lazurowym morzem, wtem słyszysz, że samolot jest pełny i nie będziesz mógł wejść na pokład. I w tym momencie urlop zostaje zaprzepaszczony.Tanie linie lotnicze wykorzystują tę praktykę w sezonie wakacyjnym, kiedy najwięcej pasażerów decyduje się na podróżowanie samolotami. Jednak, dlaczego jest ona stosowana?

Lotnisko (zdjęcie poglądowe)
09.06.2023 11:27 Niczego nieświadoma 19-latka zrobiła kilka zdjęć na lotnisku. Chwilę później dostała mandat

Na lotniskach regularnie dochodzi do różnego rodzaju incydentów, które nie powinny mieć miejsca. Mimo dobrze oznakowanych stanowisk nadal zdarzają się sytuacje, w wyniku których pasażerowie są karani mandatami. Na lotniskach obowiązują bardzo sztywne zasady, które są surowo przestrzegane przez pracowników portów jak i Straż Graniczną. Należy się do nich bezwzględnie stosować.

Samolot LOT
08.06.2023 09:01 Najmniejsze lotnisko w Polsce z nową trasą. Jeszcze niedawno się z niego śmiano

Na jednym z polskich lotnisk pasażerowie doczekali się nowego połączenia. Jak przekazują Porty Lotnicze, jest to wyjście naprzeciw ich oczekiwaniom. To nie tylko oznacza ułatwienie w podróżowaniu, ale też szansę na rekordowe wyniki lotniska.Od 7 czerwca pasażerowie z Zielonej Góry mogą korzystać z nowego połączenia. Będzie realizowane przez PLL LOT.

Lotnisko Atlanta
07.06.2023 16:01 Zaatakowała pracownika linii lotniczej. Pasażerka trafiła do więzienia

Na lotniskach można spotkać różnych pasażerów. Jak jedni głównie oczekują w nich na samoloty, tak inni postanawiają wszczynać absurdalne awantury. Niedawno jedna z pasażerek postanowiła siłą wywalczyć sobie przejście na pokład samolotu.Pasażerka Spirit Airlines nie mogła pogodzić się z faktem, że odmówiono jej wejścia do samolotu. W napadzie gniewu zaatakowała jednego z pracowników.

Lotnisko w Radomiu
07.06.2023 13:02 Awantura na pokładzie pierwszego czarteru z Radomia. Pasażerowie na “czarnej liście”

To nie był udany lot dla pasażerów pierwszego czarterowego rejsu z nowo otwartego lotniska w Radomiu. Na pokładzie samolotu doszło do bójki, która zakończyła się interwencją tureckich służb. W sobotę 3 czerwca odbył się pierwszy czarterowy rejs z lotniska w Radomiu. Jak się okazuje, pasażerowie będą mieli co wspominać. 

easyJet
07.06.2023 08:31 Dostał 10-letni zakaz lotów. Wszystko przez błędy kogoś innego

W trakcie podróży zdarzają się czasem najbardziej kuriozalne sytuacje, które mogą pokrzyżować nasze wakacyjne plany. Przekonał się o tym niedawno pewien Anglik, który nieświadomie miał na siebie nałożony 10-letni zakaz lotów przez błędy… swojego imiennika. Plany nie zawsze udaje się bezproblemowo wcielić w życie. Czasem tzw. “siła wyższa” powoduje, że nie wszystko idzie po naszej myśli.

Lotnisko w Modlinie
05.06.2023 11:03 Lotniskowy paragon grozy. Sprawdziliśmy, ile kosztuje woda w Modlinie

Nie od dziś wiadomo, że produkty sprzedawane za bramkami bezpieczeństwa na lotnisku są kilkukrotnie droższe, niż w marketach. Wybraliśmy się na lotnisko w Modlinie, żeby sprawdzić, ile kosztują tam poszczególne artykuły.Produkty na lotniskach mogą osiągać bardzo wysokie ceny. O ile w wielu miejscach porty idą na rękę pasażerom i np. oferują im do dyspozycji tzw. poidełka z wodą, z których podróżni mogą napełnić swoje butelki, o tyle wciąż są lotniska, gdzie za artykuły pierwszej potrzeby klienci srogo przepłacają. 

Lotnisko Chopina
03.06.2023 15:59 Zostań pracownikiem Lotniska Chopina bez wychodzenia z domu. W tej grze wideo to możliwe

Myśleliście kiedyś o tym, jakie zadania stoją przed pracownikami lotniska? A może chcielibyście się sprawdzić w tej roli? Nic prostszego, gra AirportSim wam to umożliwi.Rynek gier komputerowych i wideo bardzo szybko się rozwija. Co chwilę w Internecie pojawiają się informacje na temat jakiejś nowej premiery czy kolejnej części długo oczekiwanej gry. Słyszeliśmy już o symulatorze kozy czy traktora. Teraz przyszedł czas na porty lotnicze.

Lotnisko Boston Logan
02.06.2023 16:10 Celnikom "zaparło dech w piersiach", kiedy zobaczyli to na prześwietleniu. Nigdy nie pakuj tego do bagażu podręcznego

Regulaminy na lotniskach wciąż stanowią odwieczną zagadkę dla turystów. Dość często zdarza im się łamać zasady, czym nie raz narażają się na kłopoty. W tym przypadku jeden z pasażerów sprawił celnikom niemałą “niespodziankę”.Niedawno na lotnisku Boston Logan pasażer wprawił w osłupienie tamtejszych celników. W jego bagażu podręcznym znaleziono broń.

Lotnisko w Gdańsku
02.06.2023 07:45 Strefa bezpieczeństwa na lotnisku w Gdańsku. Służby postawnione w stan gotowości

Koniec miesiąca należał do pracowitych na lotnisku w Gdańsku. Służby zostały tam zaalarmowane z powodu bagażu pozostawionego bez opieki. Konieczne było wyznaczenie strefy bezpieczeństwa.Porzucone bagaże są prawdziwą zmorą nie tylko na lotniskach, ale również w metrze, czy autobusach. Niemalże za każdym razem oznacza to utrudnienia, a przede wszystkim konieczność przeprowadzenia akcji przez pirotechników. Nie inaczej było również na lotnisku w Gdańsku.

Ważenie na lotnisku
31.05.2023 13:01 Będą ważyć pasażerów przed wejściem na pokład. Pomysł wzbudza spore kontrowersje

Jedna z linii lotniczych zapowiedziała bardzo nietypową akcję. Pasażerowie będą ważeni przed wejściem na pokład samolotu. Przewoźnik ma swoje powody.Przed wejściem do samolotu wiele osób bardzo stresuje się potencjalnym ważeniem i mierzeniem bagażu podręcznego. Jedna z nowozelandzkich linii lotniczych postanowiła pójść o krok dalej.

Stewardessa
30.05.2023 08:52 Stewardessa radzi, jak się pakować. “Bez tego nie wchodź do samolotu”

Pakowanie walizki przed lotem to dla wielu osób wyzwanie. Ograniczają nas nie tylko limity wagi i wymiarów bagażu, ale też objętości przewożonych płynów. Stewardessa Marika Mikusova wymieniła najważniejsze przedmioty, które jej zdaniem lepiej mieć przy sobie podczas lotu.Pakowanie bagażu przed wakacjami wcale nie musi być trudne. Członkini załogi pokładowej wyjaśniła, na czym należy się skupić.