Turysci.pl > Lotnisko

Lotnisko

W samolocie znaleziono ciało
21.04.2021 07:31 Ciało mężczyzny znalezione w podwoziu samolotu. W Holandii trwa śledztwo

W podwoziu samolotu lecącego do Holandii znaleziono ciało mężczyzny. Media przekazały, że prawdopodobnie był on pasażerem na gapę, który chciał w ten sposób nielegalnie dostać się do Europy. Śledztwo jest w toku.Ciało mężczyzny zostało znalezione w samolocie lecącym z Nigerii do Holandii. Służby prowadzą obecnie dochodzenie, które ma na celu ustalenie tożsamości mężczyzny, także przyczyny jego śmierci.

pilot zasłabł w kokpicie
20.04.2021 10:38 Pilot zasłabł w samolocie. Awaryjne lądowanie w Rosji

Pilot Boeinga 787-8 linii lotniczej All Nippon Airways, zasłabł podczas lotu z Paryża do Tokio. Do niebezpiecznej sytuacji doszło nad Rosją. Pierwszy oficer musiał działać błyskawicznie - powiadomił o zagrożeniu i przystąpił do lądowania awaryjnego. Pilot miał objawy mogące świadczyć o udarzePierwszy oficer podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu w Rosji na lotnisku w NowosybirskuPoszkodowany został przetransportowany do szpitalaSamolot japońskich linii All Nippon Airways miał lecieć do Tokio z Paryża, jednak bardzo szybko okazało się, że pilot ma problemy zdrowotne. Pierwszy oficer zauważył zagrożenie, powiadomił o sytuacji kontrolę lotów, a następnie przeprowadził lądowanie awaryjne w Rosji.

turystyka w kryzysie. Lotniska mogą wracać do normalności nawet 4 lata
16.04.2021 20:32 Prezes Katowice Airport: Ruch lotniczy może odbudować się dopiero za 4 lata

Turystyka na całym świecie w wyniku pandemii pogrążyła się w kryzysie. Straty przedsiębiorców są gigantyczne, a niestety wiele wskazuje na to, że „normalność" przyjdzie dopiero za kilka lat. Artur Tomasik, prezes Katowice Airport, stwierdził, że odbudowa finansów i powrót ruchu pasażerskiego potrwać może nawet jeszcze 4 lata. Prezes lotniska w Katowicach określa spadek pasażerskiego ruchu lotniczego jako bardzo głębokiNajgorszy dla turystyki był drugi kwartał 2020 roku, gdy podróże zostały niemalże całkowicie zatrzymaneArtur Tomasik przewiduje, że odbudowywanie gospodarki turystycznej i ruchu pasażerskiego na lotniskach trwać może kolejne 3-4 lataPrezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych i Katowice Airport, Artur Tomasik, stwierdził, że odbudowa sektora turystycznego po kryzysie pandemicznym trwać może nawet kilka lat. W rozmowie z agencją Newseria przyznał, że jest to największy kryzys w historii branży lotniczej. Według eksperta są porty, które odnotowały straty sięgające nawet 100 proc.

polacy na lotnisku
16.04.2021 18:44 Polacy utknęli na Dominikanie. Od 40 godzin czekają na powrót do domu

Polacy, którzy mieli wylecieć z Dominikany już 2 dni temu, wciąż czekają na samolot powrotny. Chodzi o pasażerów lotu czarterowego z Punta Cana do Katowic. Przewoźnik wydał oświadczenie.Polacy czekają na wylot z Dominikany do Katowic od ponad 40 godzin. Ich lot obsłużyć miał Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT, jednak z powodu usterki samolot nie wyleciał z lotniska.

Turcja przedłuża restrykcje dla turystów
15.04.2021 21:02 Turcja przedłuża restrykcje do 31 maja. Zaostrzają przepisy graniczne

Turcja miała 15 kwietnia złagodzić restrykcje, jednak z powodu złej sytuacji epidemicznej, decyzja uległa zmianie. Jak ogłosiło tamtejsze MSW, obostrzenia zostają przedłużone do 31 maja. Uderzy to również w turystów, którzy planowali spędzić tam urlopy w najbliższym czasie. Turcja przekłada datę luzowania obostrzeńTuryści na granicach muszą okazać negatywne wyniki testu PCR lub poddać się kwarantannieObostrzenia obowiązywać będą do 31 majaTurcja otwarcie granic dla turystów z zagranicy zapowiedziała już na początku marca. Zgodnie z przekazywanymi komunikatami, łagodzenie przepisów dotyczyć miało zarówno Polaków, jak i podróżnych z większości krajów świata. Teraz jednak okazuje się, że ten optymistyczny scenariusz został pogrzebany przez sytuację pandemiczną na miejscu.

lotnisko heathrow
15.04.2021 16:22 Pasażerowie mdleją w kolejkach na Heathrow. Muszą czekać nawet do 7 godzin

Lotnisko Heathrow zaroiło się podróżnych, którzy w kolejkach oczekują na kontrole dokumentów. Jak twierdzi Chris Garton, odpowiedzialny w tym porcie za odprawy, jest to efekt nowych regulacji, konieczności testowania i kierowania na kwarantannę.Lotniska w Wielkiej Brytanii nie obsługują obecnie osób podróżujących w celach turystycznych, jednak mimo to podróżni muszą czekać w wielogodzinnych kolejkach. Niektórzy nie wytrzymują fizycznie i mdleją. Władze lotniska twierdzą, że do wydłużenia czasu oczekiwania przyczyniły się przede wszystkim nowe przepisy.

Polak przewoził rafę koralową w walizce
08.04.2021 18:43 Polak przywiózł z wakacji 1 kg rafy koralowej. Służby odkryły ładunek w walizce

Polak wrócił z wakacji na Malediwach z niecodzienną pamiątką. W swojej walizce miał ponad kilogramowy fragment rafy koralowej. Przewożenie jej jest nielegalne bez odpowiednich dokumentów. Mężczyzna odpowie za swoje działanie przed sądem. Około 30-letni turysta przywiózł z wakacji na Malediwach kilogramowy fragment rafy koralowejJak tłumaczył, kupił ją w jednym ze sklepów. Nie wiedział, że transport takiego ładunku jest nielegalnySprawa trafi do sądu, a rafa koralowa, ujawniona w walizce, została zatrzymana przez służbyPolak, który wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie, przewoził w swojej walizce nietypowy ładunek. Służby otworzyły bagaż i zobaczyły, że w środku znajduje się kilogramowy fragment rafy koralowej. Turysta został poproszony o wyjaśnienie niecodziennej sytuacji.

samolot
05.04.2021 20:16 Samolot w Afryce wylądował na niewłaściwym lotnisku. Wszystko przez błąd pilota

Samolot linii Ethiopian Airlines wylądował na niewłaściwym lotnisku podczas lotu do Zambii. Pilot Boeinga 737 popełnił błąd, a następnie inny prawie zrobił to samo. W sieci pojawiło się nagranie.Samolot Boeing 737-800 o kodzie rejestracyjnym ET-AYL leciał z Addis Abeby w Etiopii do Ndoli w Zambii. Zgodnie z planem lot Ethiopian Airlines Cargo o numerze ET3891 miał zakończyć się na lotnisku Simon Mwansa Kapwepwe. Coś jednak poszło nie tak.

samolot na lotnisku Chopina miał mieć bombę na pokładzie
04.04.2021 19:39 Stan gotowości na Lotnisku Chopina. Zgłoszenie o bombie w samolocie

Samolot, który przyleciał na Lotnisko Chopina, rzekomo miał mieć bombę na pokładzie. Taką informację otrzymała obsługa, wprowadzono więc stan gotowości w całym porcie. Na szczęście zgłoszenie okazało się fałszywe.Na pokładzie samolotu lecącego ze Stambułu rzekomo miała znajdować się bomba Ogłoszono stan gotowości w porcie, do akcji ruszyły karetki pogotowia i pirotechnicy W mediach pojawiła się nieoficjalna wiadomość, że pasażerowie opuścili już pokładZgłoszenie o bombie dotyczyło samolotu, który leciał ze Stambułu na Lotnisko Chopina w Warszawie. Zgodnie z przekazanymi informacjami, ładunek miał znajdować się gdzieś na pokładzie. Po godzinie 18:00 w kierunku portu skierowane zostały karetki pogotowia, a godzinę później w mediach pojawiła się informacja, że na miejscu trwała akcja pirotechników.

restauracja w samolocie
02.04.2021 20:12 Otworzyli restaurację w uziemionym samolocie na lotnisku w Tokio. Bilety sprzedają się w kilka chwil

Restauracja w uziemionym samolocie miała być tylko jednorazową atrakcją, jednak zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania właścicieli. Zdecydowano się zatem na powtórzenie akcji.Bilety na samolot-restaurację w Tokio wyprzedały się zaledwie w jeden dzień. Oferta została przygotowana przez linię lotniczą All Nippon Airways, której maszyny zostały uziemione na lotniskach.

Lotnisko Chopina wprowadza 2 punkty pobrań
31.03.2021 09:18 Lotnisko Chopina otworzyło dwa punkty szybkiego testowania na COVID-19

Lotniska Chopina uruchamia dwa stanowiska pobrań, w których pasażerowie przylatujący do Polski będą mogli wykonać testy na COVID-19. Zmiana ta ma pomóc podróżnym w związku z nowymi przepisami granicznymi, które nasz rząd wprowadził 29 marca. Wszystkie osoby przekraczające granicę Polski, muszą poddać się kwarantannie lub okazać negatywny wynik testu na koronawirusaLotnisko Chopina chce pomóc podróżnym, więc uruchamia dwa punkty pobrań Skorzystać z nich mogą osoby przylatujące zarówno z krajów Schengen, jak i non-SchengenStołeczne Lotnisko Chopina ogłosiło wczoraj na swoim Facebooku, że na swoim terenie uruchamia dwa nowe punkty pobrań. Oba mają być dostępne dla podróżnych przylatujących ze strefy Schengen, a jeden z nich dodatkowo przeznaczony został dla osób przylatujących z krajów non-Schengen. Wcześniej takie rozwiązanie zaproponował już m.in. port lotniczy we Wrocławiu.

celnicy udaremnili przemyt
30.03.2021 19:15 Celnicy na wyspie Baltara odkryli przemyt 185 żółwi lądowych. Były ukryte w walice

Celnicy pracujący na lotnisku na wyspie Baltra odkryli niecodzienny, okropny przemyt. W jednej z walizek, wysłanej z Galapagos, ktoś ukrył 185 małych żółwi lądowych. Zwierzęta były żywe, miały trafić do Ekwadoru. 185 żółwi było schowanych w walizce lecącej z GalapagosWykryli je urzędnicy celni na lotnisku na wyspie BaltraPrzemyt żółwi był wart 925 tysięcy dolarów (ponad 3,5 mln zł)Celnicy na całym świecie zajmują się kontrolą bagaży i podróżnych, przemieszczających się między krajami. Znaczną część ich pracy stanowi udaremnianie przemytów nielegalnych towarów, a czasem również zwierząt. Niestety tak było w tym przypadku - ktoś usiłować przesłać 185 małych żółwi lądowych z Galapagos do kontynentalnej części Ekwadoru. Na szczęście transport udaremniono, ale niestety nie wszystkie stworzenia przeżyły.

airport-1503332 1280 (4)
28.03.2021 17:42 Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Lotnisko w Krakowie dzisiaj rozpoczyna sezon letni. Niestety, wielu popularnych przewoźników, w tym Ryanair i WizzAir decydują się na przełożenie startu wakacyjnych tras. Wiele z nich zaplanowanych zostało dopiero na czerwiec.Chociaż Kraków Airport otworzył w niedzielę sezon letni, z powodu pandemii koronawirusa wielu przewoźników, jak np. WizzAir czy Ryanair zdecydowało o przesunięciu wprowadzenia nowych kierunków. Część z nich wystartuje dopiero w czerwcu.

kwarantanna
28.03.2021 15:02 Uciekli z hotelowej kwarantanny w Irlandii. Szuka ich policja, grozi im nawet więzienie

Trwają poszukiwania dwóch osób, które uciekły z hotelowej kwarantanny w Irlandii. Obowiązkowa izolacja została wprowadzona tam w piątek. Uciekinierom grozi kara grzywny, a nawet więzienie. Hotelowa kwarantanna w Irlandii obowiązuje od tego piątku i trwać ma 12 dni. Jak donosi Irish Independent, w sobotę po południu z izolacji zbiegły trzy osoby.

lotnisko zielona góra
27.03.2021 17:17 Lotnisko w Zielonej Górze pozostanie zamknięte do 9 kwietnia

Lotnisko w Zielonej Górze będzie zamknięte do 9 kwietnia. Taką decyzję ogłosiło właśnie Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, zarządzające tym portem. Lotnisko zostało zamknięte 15 marca z powodu trudnej sytuacji epidemicznej w województwie lubuskim i dużej liczby zakażeń wśród pracowników portu.Lotnisko w Zielonej Górze zostało zamknięte 15 marca z powodu „trudnej sytuacji epidemicznej". Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podjęło decyzję o przedłużeniu zawieszenia lotów z tego portu.

Irlandia zaostrza przepisy na granicach
24.03.2021 17:44 Irlandia zaostrza przepisy dla części podróżnych. Hotelowa kwarantanna na własny koszt

Irlandia zaostrza przepisy dla podróżnych z zagranicy. Zgodnie z nowymi wytycznymi, osoby przylatujące z krajów wysokiego ryzyka epidemicznego, będą kierowane na hotelową kwarantannę, za którą same będą musiały zapłacić. Taki sam los spotka pasażerów z pozostałych krajów świata, o ile nie okażą negatywnego testu na COVID-19. Irlandia zaostrza przepisy. Obowiązkowa kwarantanna dla podróżnych z krajów wysokiego ryzyka epidemicznegoOsoby te będą musiały same opłacić 12-dniowy pobyt w hotelach wskazanych przez rząd. Koszt to 1850 euroPodobne zasady obowiązywać mają też podróżnych z pozostałych państw, jeśli nie okażą wcześniej negatywnego testu na COVID-19Irlandia zaostrza przepisy na swoich granicach. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polską Ambasadę w Dublinie, od 26 marca wszystkie osoby przylatujące z 33 krajów wysokiego ryzyka będą musiały przejść 12-dniową kwarantannę. Izolacja odbywała się będzie w hotelach wyznaczonych przez rząd. Podróżny sam będzie musiał opłacić jej koszty. Nowe przepisy dotyczyć będą też ludzi przylatujących z państw, których nie ma na specjalnej liście, w przypadku, gdy nie zrobią testu na obecność COVID-19.

lotnisko
24.03.2021 14:17 Wypadek na lotnisku w Gdańsku. Awionetka uderzyła w samolot transportowy

Lotnisko w Gdańsku było miejscem wypadku. Jak podaje Onet, wczoraj przed godziną 12 doszło do kolizji awionetki z samolotem cargo. Na szczęście nikomu nic się nie stało.Na lotnisku w Gdańsku doszło do niegroźnej kolizji. Niewielka awionetka najechała na samolot transportowy.

rodzina z dzieckiem chciała lecieć do Turcji
23.03.2021 16:26 Rodzice chcieli zabrać syna na wakacje. Na lotnisku w Katowicach ujawniono, że powinien być na kwarantannie

Rodzice chcieli zabrać swojego 14-letniego syna na wakacje, na drodze stanęli im jednak funkcjonariusze Straży Granicznej. Podczas kontroli na lotnisku Katowice-Pyrzowice okazało się, że chłopak powinien przebywać na kwarantannie domowej. 20 marca rodzice wraz z synem chcieli wylecieć z Katowic do TurcjiStraż Graniczna podczas kontroli wykryła, że 14-letni podróżny powinien mieć kwarantannę domowąOjciec chłopca dostał mandat w wysokości 500 zł, a pilot odmówił całej rodzinie wejścia na pokładFunkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej, znajdującej się na lotnisku Katowice-Pyrzowice, interweniowali ws. rodziców, którzy chcieli zabrać na wakacje swojego syna. Czarterowa maszyna miała lecieć do Antalyi w Turcji. Wymarzone wczasy nie doszły jednak do skutku w wyniku interwencji służb. Podczas kontroli okazało się, że na 14-letniego chłopca nałożono 10-dniową kwarantannę.

Islandia łagodzi przepisy pandemiczne
21.03.2021 14:26 Islandia całkowicie otworzyła granice, ale tylko dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców

Islandia łagodzi przepisy graniczne dla podróżnych z zagranicy. Na swobodny wjazd liczyć mogą ozdrowieńcy oraz osoby zaszczepione preparatami zatwierdzonymi przez Europejską Agencję Leków. Nie będą musieli okazywać testu ani przechodzić kwarantanny po przylocie. Islandia łagodzi przepisy dla ozdrowieńców i osób, które przeszły szczepienieSwobodny wjazd dla tych dwóch grup obowiązuje od 18 marcaWładze łagodzą przepisy dla wszystkich podróżnych, a nie tylko tych z EuropyJeszcze do niedawna każda osoba, która chciała przylecieć na Islandię, musiała przejść kwarantannę lub okazać negatywny test na COVID-19. Luzowanie obostrzeń rozpoczęło się w styczniu 2021 roku, gdy tamtejszy rząd zwolnił z obostrzeń osoby, które przeszły szczepienie, a są obywatelami Unii Europejskiej. Teraz Islandia poszła o krok dalej i wpuściła na swoje terytorium wszystkich ozdrowieńców oraz osoby, które przyjęły preparat przeciwko COVID-19, nawet jeśli nie są obywatelami UE.

lotnisko w Modlinie może mieć nowego inwestora
20.03.2021 12:42 Francuska grupa chce kupić część akcji lotniska w Modlinie. PPL krytykuje władze Mazowsza

Lotnisko w Modlinie już niedługo może sprzedaż część akcji francuskiej grupie Egis Airports Network. Na zmiany zgodziły się władze Mazowsza, jednak Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze" (PPL) jest sceptycznie nastawione do całej sprawy. Francuska grupa Egis Airports Network chce kupić część akcji lotniska w ModlinieNowy, potencjalny inwestor, planuje rozbudowę portu i inwestycję wartą 10 mln euroGłówny udziałowiec portu, PPL, ma sceptyczne nastawienie do przejęcia. Krytykuje też władze MazowszaLotnisko w Modlinie, przez pandemię koronawirusa, znalazło się w bardzo poważnych tarapatach. Już w 2019 roku prezes Polskich Portów Lotniczych, Mariusz Szpikowski, twierdził, że port posiadał tak wielkie zadłużenie, że nie był go w stanie spłacić. Kryzys branży turystycznej w 2020 roku jeszcze tę sytuację pogorszył. PPL już niejednokrotnie komunikowało, że jeśli znajdzie się inwestor, który miałby pomysł na rozwój tego obiektu, to firma będzie rozważała sprzedaż części udziałów. W końcu swoje zainteresowanie wyraziła francuska grupa Egis Airports Network, jednak na tym problemy się nie zakończyły. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

kraków airport
16.03.2021 16:39 Kraków Airport uruchamia drugi punkt testowy na koronawirusa. Będzie można wykonać szybki test PCR

Kraków Airport uruchomił dzisiaj drugi punkt testowy w kierunku COVID-19. Można wykonać tam również szybki test PCR. Punkt dostępny będzie dla podróżnych cztery godziny przed pierwszym odlotem danego dnia i ma działać co najmniej do czasu ostatniego odlotu.Kraków Airport po raz pierwszy wprowadziło możliwość komercyjnego wykonania szybkiego testu antygenowego bezpośrednio przed lotem pod koniec stycznia br. W nowym punkcie będzie można wykonać również test RT-PCR oraz RT-LAMP

lotnisko
15.03.2021 23:01 Polak próbował przemycić pamiątki z chronionych gatunków. Wracał z Kolumbii

Mieszkaniec Krakowa powracający na lotnisko w swoim mieście, próbował przywieźć z Kolumbii pamiątki wykonane z chronionych gatunków zwierząt. Przemyt udaremnili funkcjonariusze, których zainteresowały podejrzane bagaże podróżnego.Funkcjonariusze na lotnisku w Krakowie udaremnili przemyt przedmiotów wykonanych z chronionych gatunków zwierząt. Wśród nich znalazły się wachlarz z piór papugi, naszyjniki wykonane z zębów drapieżników oraz akcesoria do zażywania tabaki z pazurami chronionych zwierząt.

people-5828891 1280 (6)
14.03.2021 14:52 Loty z Zielonej Góry wstrzymane. Powodem „trudna sytuacja epidemiczna"

Loty z Zielonej Góry zostaną wstrzymane od poniedziałku 15 stycznia, od godziny 12:00. Taką informację przekazało w komunikacie biuro prasowe państwowego przedsiębiorstwa „Porty Lotnicze".Loty z Zielonej Góry zostaną wstrzymane od poniedziałku, 15 marca, od godz. 12.00 do 27 marca br. ze względu na Covid-19. Decyzję podjęło przedsiębiorstwo państwowe „Porty Lotnicze", które zarządza lotniskiem Zielona Góra-Babimost.

szybkie testy zwalniające z kwarantanny
13.03.2021 17:20 Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

W Polsce można uniknąć kwarantanny, o ile przedstawi się negatywny wynik testu na koronawirusa. Lotnisko w Gdańsku uruchomi punkt testowania dla pasażerów. Będą one mogły zwolnić jednak z obowiązkowej izolacji osoby przylatujące spoza strefy Schengen.Kwarantanna jest obowiązkowa dla wszystkich osób przybywających do Polski transportem zbiorowym. Można jej jednak uniknąć, przedstawiając negatywny wynik testu na koronawirusa. Od 29 marca badanie będzie można wykonać również na lotnisku w Gdańsku.

pasażerowie lotu muszą szybciej przyjeżdżać na lotnisko
12.03.2021 17:51 Pasażerowie LOT-u nie będą mogli sami wydrukować kart pokładowych. Będzie trzeba robić to na lotnisku

Pasażerowie Linii Lotniczych LOT od 11 marca nie będą mogli sami wydrukować kart pokładowych, np. na drukarce w domu. Konieczne będzie wcześniejsze przyjechanie na lotnisko i zrobienie tego na miejscu. Jak informuje przewoźnik jest to związane z dynamicznie zmieniającymi się przepisami pandemicznymi. Od 11 marca 2021 roku pasażerowie LOT-u nie mogą sami wydrukować karty pokładowejDokumenty będą wydawane turystom w punktach check-in na lotniskach Obowiązek nie dotyczy lotów krajowych z Warszawy oraz przelotów na trasach Kraków-Gdańsk i Kraków-OlsztynPasażerowie Polskich Linii Lotniczych LOT przygotować się muszą na spore utrudnienie. Jak przekazał przewoźnik, od 11 marca „wyłączona zostaje możliwość wydrukowania/pobrania karty wstępu po samodzielnej odprawie". Ma to być rozwiązanie ułatwiające podróże międzynarodowe w dobie pandemii i dynamicznie zmieniających się obostrzeń, w praktyce jednak oznacza dla turystów konieczność wcześniejszego przyjazdu na lotnisko i dłuższe oczekiwanie na lot.

linie lotnicze testy dla pasażerów
10.03.2021 16:58 Linia lotnicza El Al rozpoczyna testowanie swoich pasażerów. Badanie na COVID-19 przy odprawie

Izraelska linia lotnicza El Al rozpoczyna testowanie swoich pasażerów na obecność COVID-19 podczas odprawy na lotnisku. Pierwsze badania wykonano 8 marca (poniedziałek) w porcie lotniczym w Tel Awiwie na 112 podróżnych. Działania te mają powstrzymać rozpowszechnianie się koronawirusa. Linia lotnicza El Al rozpoczyna testowanie swoich pasażerów na obecność COVID-19Chętne osoby mogły przejść badanie 8 marca na lotnisku w Tel Awiwie. Wszyscy mieli wynik negatywny Podobny punkt testowania podróżnych ma powstać również w porcie lotniczym w Nowym JorkuW wyniku pandemii linie lotnicze odnotowały gigantyczne straty. Liczba pasażerów podróżujących na trasach międzynarodowych drastycznie spadła, a obostrzenia wprowadzane przez poszczególne kraje, nie pomagają w rozwiązaniu problemów branży turystycznej. Przewoźnicy usiłują wznowić ruch na różne sposoby, a izraelska linia El Al zdecydowała się jako pierwsza na testowanie pasażerów na COVID-19 podczas odprawy.

Podróże z UK
08.03.2021 12:52 Wszyscy pasażerowie latający z Anglii muszą podać powód podróży. Ograniczenie obowiązuje od dzisiaj

Osoby wybierające się w podróż z Anglii od dzisiaj zobowiązane są do wypełnienia formularza, w którym trzeba określić swój powód podróży. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować niewpuszczeniem na lot lub grzywną.Podróże z Anglii są możliwe tylko w pilnych sytuacjach, jak praca, nauka, leczenie czy pilne sprawy rodzinne. Zgodnie z przedstawionym przez brytyjski rząd planem wychodzenia z lockdownu w Anglii, zakaz odbywania podróży w celach rekreacyjnych obowiązywał będzie co najmniej do 17 maja.

Linie lotnicze chcą zmian w przepisach
07.03.2021 16:15 Europejskie linie lotnicze chcą złagodzenia przepisów dotyczących zwrotu pieniędzy za odwołane loty

Europejskie linie lotnicze apelują do Komisji Europejskiej o zmianę zasad zwracania kosztów za nieodbyte podróże pasażerom. Obecnie przewoźnicy mogą zaproponować klientom vouchery, ale jeśli taka będzie wola podróżnego, muszą oddać mu pieniądze. Zdaniem przedsiębiorców zwrot tylko w postaci bonu umożliwiłby przetrwanie kryzysu. Europejskie linie lotnicze mają problem z jednoczesnym wykonywaniem lotów w czasie pandemii oraz wypłacaniem zwrotów turystom, których połączenia zostały odwołanePrzewoźnicy domagają się tymczasowej zmiany przepisów w taki sposób, by umożliwić im zwracanie pasażerom voucherów zamiast gotówki Komisja Europejska właśnie prowadzi audyt sprawdzający, czy linie lotnicze stosują się do obowiązujących przepisówLinie lotnicze na całym świecie mają potężne problemy wywołane kryzysem pandemicznym. Turystyka międzynarodowa została mocno ograniczona obostrzeniami dla podróżnych, które wprowadziła większość państw.