W ostatnich dniach pogoda nie rozpieszcza turystów nad Bałtykiem. Zamiast słońca zastali ulewne deszcze i porywiste wiatry. Nie wszystkich pogoda przekonałaby do plażowania. Jednak znaleźli się odważni, którzy postanowili nie przepuścić żadnej okazji do wypoczynku na plaży.Na szczęście jest jeszcze szansa dla planujących urlop nad Bałtykiem. W najbliższym czasie synoptycy zapowiadają zmiany.
Tragiczny wypadek autokaru wiozącego dzieci na wakacje. Pojazd zderzył się w piątek po południu z czterema autami osobowymi. Na miejscu pojawił się śmigłowiec pogotowia ratunkowego i karetki, które przetransportowały rannych do szpitali. Część dzieci została ewakuowana z miejsca zdarzenia. GDDKiA informuje o ogromnych kolejkach samochodów, które utknęły w drodze nad morze. Korek sięga już 9 kilometrów.
Turyści, którzy chcieli się wygrzewać nad Bałtykiem w słońcu są z pewnością rozczarowani. Od kilku dni aura pogodowa nad morzem przypomina bardziej jesień niż lato. Pogoda jest jednak także przyczyną zjawiska, którego prawdopodobnie nie spodziewali się zobaczyć na plaży.Takie anomalie będą się pojawiać w Polsce coraz częściej, a według Łowców Burz "sierpień to dobry miesiąc do ich obserwacji".
Turyści, którzy chcą skorzystać z uroków schroniska górskiego na Hali Kondratowej, muszą się pośpieszyć. Jeszcze tego lata schronisko zostanie zamknięte. PTTK ogłasza również zmianę dzierżawcy. Dodatkowo rodzina Skupniów, która od 75 lat prowadzi obiekt na Hali Kondratowej ma je opuścić do końca miesiąca. Czy schronisko podzieli los słynnej Samotni w Karkonoszach?
W tegoroczne wakacje dzieci szturmem opanowały stragany z pamiątkami. Wiele z nich zamierzało zdobyć maskotkę, która od dłuższego czasu jest hitem wśród najmłodszych. Maskotkowe szaleństwo dotyczy niepozornej, białej gęsi, dostępnej na niemal każdym straganie w Polsce.Jednak nie dla wszystkich popularność tej maskotki jest zrozumiała. Skąd wziął się jej fenomen?
Wypoczynek nad jeziorem jest świetną alternatywą dla osób, które nie mieszkają blisko Bałtyku. Zazwyczaj można znaleźć takie miejsca z wydzielonymi kąpieliskami oraz atrakcjami wodnymi. Dodatkowo niektóre z nich mogą znajdować się w pobliżu bardzo atrakcyjnych turystycznych lokacji, które mogą skusić do aktywnego zwiedzania.Na tego typu jeziora przykładowo można trafić na Dolnym Śląsku. Są to sąsiadujące ze sobą jeziora Złotnickie i Leśniańskie. Leżące w okolicy znanych i popularnych atrakcji.
Sierpniowe niebo rozpieszcza miłośników obserwacji zjawisk astronomicznych. Już wkrótce nocne niebo rozświetlą tzw. spadające gwiazdy. Skąd najlepiej jest obserwować to niezwykłe zjawisko? Kiedy ono nastąpi?Ta noc jest potocznie nazywana nocą spadających gwiazd. Określa się nią rój Perseidów, pojawiający się na niebie jedynie latem. Czym dokładnie są Perseidy?
Polscy turyści są bardzo wymagający. W zagranicznych hotelach można spotkać się z opiniami, że jesteśmy roszczeniowi i bardzo dużo rzeczy nam nie pasuje. Narzędzie do monitorowania internetu SentiOne przeanalizowało 55 tys. recenzji obiektów hotelowych i na jej podstawie stworzyło ranking rzeczy, które najmniej podobają się Polakom na wakacjach.Z danych Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że ponad połowa Polaków w 2023 r. wybierze się na minimum dwudniowy wyjazd. Firma SentiOne opracowała zestawienie, które prezentuje, na co nasi rodacy zwracają uwagę podczas urlopów.
Wycieczka w góry jest jedną z wielu aktywności podejmowanych przez turystów. Przed każdym wyjściem na szlak muszą odpowiednio się przygotować, aby uniknąć nieszczęścia. Do dobrego przygotowania należy zaliczyć też wiedzę o trasie, którą turyści zamierzają się poruszać w górach.Pomimo tego zakazu, turyści zwiedzający Bieszczady nadal go łamią. Straż Graniczna informuje, co czeka osoby ignorujące obowiązujące przepisy na granicy.
Sezon na grzybobranie właśnie się zaczyna. Choć smakowite kąski w lasach można znaleźć przez cały rok, to właśnie lato i jesień są najlepszym czasem na zbiory. Jednak podczas spaceru po lesie trzeba być bardzo uważnym.Sierpniowego grzybobrania nie będzie dobrze wspominała 66-latka z Podhala. Podczas szukania grzybów kobieta potknęła się i spadła ze stromego zbocza. Z pomocą ruszyło GOPR.
Po ostatnim załamaniu pogody w całej Polsce, jest wreszcie szansa na poprawę aury. Dobrą okazją do wypoczynku może być nadchodzący długi sierpniowy weekend. Ceny kuszą turystów, jednak poza najpopularniejszymi miejscowościami tłumów raczej nie będzie.Gdzie Polacy będą odpoczywać w trakcie długiego weekendu i ile planują na niego wydać?
Kiedy turyści docierają na lotnisko z biletami i wykonaną wcześniej odprawą, nie spodziewają się znacznych utrudnień na miejscu. Bardziej myślą o opóźnieniu lotu niż o innych możliwych niedogodnościach. Jedna z nich może przytrafić się każdemu i to nie z winy pasażera.Mowa tutaj o pewnej praktyce, która może popsuć wielu turystom wymarzone wakacje. Niedawno jej ofiarą padł Marek Krząkała wraz z rodziną. Swoją historię opowiedział na łamach Gazety Wyborczej.
Dawna wiara w wampiry, czyli nieśmiertelne i niebezpieczne nadnaturalne istoty, istniała też na terenie Polski. Niedawne odkrycia naukowców na jednym z cmentarzy wyraźnie na to wskazują. Ich najbardziej charakterystycznym znakiem rozpoznawczym jest sposób, w jaki “polskie wampiry” zostały pochowane.Jednym z bardziej znanych odkryć jest grób nietypowo pochowanej kobiety w miejscowości Pień, niedaleko Dąbrowy Chełmińskiej. Dokonali go naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W mediach znalezisko okrzyknięto 'wampirką".
Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Gdańsku postawił trzem osobom poważne zarzuty. M. in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani mieli oszukiwać turystów, którzy korzystali z ich usług turystycznych. Zarzuty usłyszał niejaki “Wojtek z Zanzibaru”, prowadzący od lat ośrodek turystyczny Pili Pili.“Wojtek z Zanzibaru”, a właściwie Wojciech Żabiński, miał oszukiwać turystów z pomocą Dominika Żabińskiego oraz Katarzyny Zmarzlik. Kim są członkowie grupy przestępczej? W jaki sposób wprowadzali w błąd swoich klientów?
Tłumy turystów na szlakach nie tylko w Tatrach. W szczycie sezonu turyści muszą uzbroić się w cierpliwość również w Pieninach. Kolejki do głównych atrakcji - platform widokowych w słoneczne dni są gigantyczne. Gdzie wybrać się na szlak, żeby uniknąć tłumów?W naszym kraju nie brakuje pięknych, urozmaiconych szlaków, ale nie każdy o nich wie.
Pogoda w większości kraju nie rozpieszcza turystów. Z opadów i ciepłych nocy zadowoleni są jednak grzybiarze, którzy w internecie chwalą się swoimi zbiorami. Na udane grzybobranie można się już udać niemal w każdym regionie Polski. W ostatnim czasie pojawiły się nawet borowiki.
Kąpielisko Balaton w Trzebini w Małopolsce może konkurować ze słynnym Zakrzówkiem w Krakowie. Nad zalewem można nie tylko pływać, nurkować czy plażować, ale też wędkować.Zalew nazywany jest przez mieszkańców "sercem Trzebini". Powstał na terenie dawnego kamieniołomu wapiennego. Po wyczerpaniu surowca, miejsce to zalano wodą. Dziś okoliczni mieszkańcy i turyści mogą korzystać z uroków “polskiego Balatonu”.
Świadkiem oburzających scen w Zakopanem był turysta ze Słowacji, który wybrał się na przejażdżkę kolejką krzesełkową. Mężczyzna sam nie wierzył w to, co widział.Turysta nagrał całe zdarzenie i opublikował w mediach społecznościowych. W sieci zawrzało.
W niedzielę na lotnisku Czaplinek-Broczyno zakończył się 29 Pol'and'Rock Festival. Wyjątkowe koncerty trwały do późnych godzin nocnych. Zaskoczeń, nie tylko muzycznych, w tym roku nie brakowało. Bieg przebierańców, ogromna biało-czerwona flaga, parada równości, a nawet prawdziwy ślub w obecności Jurka Owsiaka. Został również ogłoszony termin przyszłorocznej, jubileuszowej imprezy.Koniec 3-dniowej zabawy popsuła nieco kapryśna pogoda. Festiwalowicze uciekali z małymi dziećmi i bagażami, zostawiając w ulewie swoje namioty. Część z nich teren festiwalu opuściła tylko dzięki pomocy traktorów i okolicznych mieszkańców. "Obudziliśmy się na polu ryżowym" - żartowali goście imprezy.
Od kilku dni na polskim wybrzeżu panuje fatalna pogoda. Dziś turyści i mieszkańcy mierzą się dodatkowo z silnym wiatrem i sztormem. Morze zalewa plaże, okoliczne bary i parkingi. Silny wiatr połamał również gałęzie, które uszkodziły m.in. samochody oraz sklep spożywczy. Mimo porywów wiatru i niebezpiecznie blisko podchodzącej wody, turyści nadal pojawiają się na plażach. RCB wydało kolejne alerty - następne dni nie przyniosą poprawy.
Sierpień tradycyjnie jest miesiącem, kiedy z różnych stron Polski ruszają piesze, rowerowe, a ostatnio nawet i biegowe pielgrzymki. Wierni przez kilka dni pokonują trudy tułaczki, by na własne oczy ujrzeć Cudowny Obraz Matki Bożej Jasnogórskie w Częstochowskiej. 15 sierpnia obchodzone są uroczystości święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, potocznie nazywane świętem Matki Bożej Zielnej. To właśnie wtedy pielgrzymi udają się na Jasną Górę w Częstochowie, by poświęcić kwiaty i zioła.
Dziennikarze serwisu Business Insider opracowali ranking najlepszych miast do życia w Polsce. Wzięli pod uwagę poziom bezrobocia, wynagrodzeń, cen mieszkań z rynku wtórnego, dostęp do lekarzy, przestępczość i jakość powietrza. Podium zaskoczy wiele osób.Jak się okazuje, najlepszym miastem do życia nie jest ani Warszawa, ani Kraków.
Polacy uwielbiają sanatoria. W trakcie kilkutygodniowego turnusu można podreperować zdrowie, poznać nowych znajomych, odpocząć i pooddychać świeżym powietrzem. Jak się okazuje, w przyszłym roku kuracjusze będą musieli uzbroić się w gruby portfel. Podwyżki cen mogą zaskoczyć.Z wizyty w sanatorium może skorzystać każdy, kto mierzy się z problemami zdrowotnymi i otrzyma odpowiednie skierowanie od lekarza. Mimo, że przepisane zabiegi są darmowe (pokrywa je NFZ), kuracjusz musi zapłacić za pobyt - w zależności od standardu pokoju.
Przez cztery dni funkcjonariusze poszukiwali zaginionego mężczyzny na rzece Wieprz. We wtorek 1 sierpnia ok. godziny 23 miał wskoczyć do wody i nie wypłynąć na brzeg. O zdarzeniu poinformował policję jego znajomy, który mu towarzyszył.W kolejnych dniach poszukiwania kontynuowali policjanci wraz ze strażakami i nurkami. Do akcji poszukiwawczej wykorzystano też drony i łodzie.
Od wielu dni turyści zastanawiali się nad losem uwielbianej Samotni. To schronisko cieszy się szczególną popularnością wśród odwiedzający ze względu na unikalny klimat tego miejsca. Wiele osób podpisało petycję w sprawie ratowania Samotni, która być może pozwoli odwrócić losy tego miejsca.W niedzielę 6 sierpnia pojawiła się nowa informacja od rodziny Siemaszko na Facebooku Samotni. Z pewnością ucieszy ona wielu zaangażowanych w sprawę turystów.
W sobotę 5 sierpnia policjanci wyruszyli na poszukiwania 1,5-rocznego dziecka, które wyszło z domu w trakcie burzy. Do akcji włączyli się również strażacy oraz ratownicy PGPR. Przez godzinę służby szukały dziecka w okolicach koryta rzeki i terenów leśnych.W godzinach wieczornych służbom udało się odnaleźć dziecko. Natychmiast rozpoczęto reanimację.
Przez brak wyobraźni wśród turystów mogło dojść do tragedii. Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w sobotę 5 sierpnia. Ludzie licznie podchodzili i robili zdjęcia łani, która pojawiła się na Równi Krupowej w Zakopanem.Na filmie opublikowanym przez Tygodnik Podhalański widać, jak turyści bezmyślnie zbliżają się do łani i próbują ją głaskać.
Pierwszy weekend sierpnia nie rozpieszcza turystów nad Bałtykiem. Z powodu załamania pogody i licznych opadów temperatura wody znacznie spadła. Jednak pomimo tych niedogodności turyści licznie przybyli na plażę w Stegnie.Swoją obecność zaznaczyli też parawaniarze. Za każdym razem prezentują niewyczerpane pokłady swojej kreatywności. Nie inaczej było na plaży w Stegnie, na której wznieśli imponującą konstrukcję.