Wakacje na Pomorzu Zachodnim nie powinny ograniczać się jedynie do plażowania. Ten północny region Polski ma do zaoferowania wiele miejsc wartych odwiedzenia. Szczególnie dla miłośników zabytków architektonicznych.Jednym z takich ciekawszych miejsc jest Kamień Pomorski. To miasto było pierwszą znaną stolicą Pomorza. Miejscowość leży nad dwiema zatokami Zalewu Kamieńskiego: Karpinką i Promną. Oddalona jest o 90 kilometrów od Szczecina.
Czy wyjazd w góry to rzeczywiście dobry pomysł dla każdego? Jak znaleźć sielskie miejsca, niezadeptane jeszcze przez turystów i w jaki sposób dobrze przygotować się do każdej wyprawy? Polskie góry to nie tylko Tatry, Bieszczady i Karkonosze. W naszym kraju nie brakuje pięknych, urozmaiconych szlaków, ale nie każdy o nich wie. Od Łysicy (614 m n.p.m), przez Rysy (2499 m), a nawet po szczyt Kilimandżaro (5895 m n.p.m). O uniwersalnych zasadach, górskiej pasji i radości, jaką niesie szlak rozmawialiśmy z autorem przewodnika “Góry dla każdego” - Gniewomirem Knapskim.
W środę 2 sierpnia został opublikowany ranking najlepszych miejsc przyrodniczych w Europie. Ranking został wykonany przez portal Statista, czyli największy portal poświęcony statystyce. Jednocześnie te miejsca mają najwyższe rekomendacje w kategorii Natura w aplikacji Booking.com.W tym rankingu znalazło się dziesięć najbardziej rekomendowanych miejsc przyrodniczych w Europie. W pierwszej piątce znalazły się aż trzy polskie miejscowości. Europejscy turyści w szczególności upodobali sobie polskie góry.
W sobotę 5 sierpnia uchwycono na zdjęciu zalążek trąby powietrznej w Białym Borze, w województwie zachodniopomorskim. Jak podają Lubuscy Łowcy Burz, może pojawić się ich więcej w północno-zachodnim obszarze Polski.Oprócz tego w weekend (5-6 sierpnia) będą miały miejsce intensywne opady deszczu i burze. Możliwe, że w niektórych rejonach dojdzie do podtopień.
Losy Samotni są wciąż nieznane. Kontrowersyjna decyzja PTTK o usunięciu dotychczasowych dzierżawców spotkała się ze stanowczym protestem turystów. Utworzono specjalną petycję w celu ratowania klimatycznego schroniska. Już ponad 41 tys. osób podpisało się pod nią.Rodzina Siemaszków złożyła nową ofertę PTTK, lecz została ona odrzucona. O nieciekawej sytuacji Samotni porozmawiała Gazeta Wyborcza z reportażystą Filipem Springerem. Dziesięć lat temu dziennikarz pisał o wcześniejszej próbie wyrzucenia ze schroniska PTTK rodziny Siemaszko.
W piątek 4 sierpnia doszło do niebezpiecznego wypadku w Toruniu. Na terenie lotniska spadł szybowiec. Zdarzenie potwierdziła oficer prasowa Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Pilot musiał ratować się wyskakując z szybowca.Na teren lotniska w Toruniu wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Na płycie lotniska strażacy znaleźli rozbity szybowiec.
Zamek Czocha znajduje się w miejscowości Sucha, na Dolnym Śląsku. Jest nie tylko piękną, średniowieczną budowlą, co miejscem pełnym ciekawych wydarzeń tematycznych dla turystów. To dzięki nim zamek zyskał dużą popularność w Polsce.Zamek Czocha przygotował wiele atrakcji dla odwiedzających zamkowe mury w sierpniu. Wśród nich znajdzie się wydarzenie tematyczne, które ściąga liczne grono fanów pewnego brytyjskiego czarodzieja.
W piątek 4 sierpnia z zakładu poprawczego w Trzemesznie pod Gnieznem uciekły cztery osoby. To młodzi mężczyźni w wieku od 18 do 20 lat. Jeden z nich utonął w trakcie pościgu. Jedna osoba została ujęta przez służby, druga utonęła w jeziorze. Pozostali dwaj mężczyźni są nadal poszukiwani.
Urzekająca cerkiew, muzeum gier i ponad 400 lat historii miasta. Sokółka na Podlasiu przyciąga coraz więcej turystów. Przejeżdżając przez okolice można napawać się malowniczymi krajobrazami tamtejszych wzgórz i zieleni. Zaledwie 40 minut jazdy samochodem z Białegostoku w północno-wschodnią stronę znajduje się Sokółka. Niech was nie zwiedzie jednak jej wielkość. Mimo zaledwie 18 tys. mieszkańców, miasto ma bardzo długą historię i odegrało ważną rolę w trakcie istotnych wydarzeń dla Polski.
Tegoroczne ceny nad Bałtykiem nie należą do najtańszych. Wielu Polaków musi wydać sporo pieniędzy na wyżywienie, nocleg i atrakcje nad polskim morzem. O drożyźnie przekonał się też japoński turysta, który postanowił wraz z żoną spędzić wakacje w nadmorskich kurortach.Swoimi wrażeniami podzielił się na kanale YouTube Ignacy z Japonii. Opowiedział w nim o cenach oraz ogólnych wrażeniach z pobytu nad Bałtykiem.
Obecnie w środkowej części placu Defilad w Warszawie trwa budowa placu Centralnego. W trakcie prac odkrywkowych dokonano niesamowitego odkrycia. Tego miejsca nie widział nikt od 70 lat.O wyjątkowym znalezisku na placu Defilad poinformował Urząd Miasta w Warszawie. Według władz miasta jest to pierwsza od 70 lat okazja na zobaczenie przedwojennego centrum Warszawy.
W czwartek 3 sierpnia rozpoczął się słynny na całą Polskę Pol’and’Rock Festival. Już pierwszego dnia doszło do groźnego wypadku. Z powodu silnego wiatru zawaliła się metalowa konstrukcja.Tegoroczna edycja odbywa się na lotnisku Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim.
Dawniej wielu poszukiwaczy ryzykowało życie, aby stać się posiadaczem tego niezwykle cennego kruszcu. Ten okres był nazywany gorączką złota. W tamtym czasie wielu śmiałków decydowało się podróżować w dalekie i niebezpieczne strony. Wszystko po to, aby poprawić swój byt lub całej rodziny.Obecnie poszukiwania złota nie są tak powszechne jak kiedyś. W Polsce nadal istnieją kopalnie złota, lecz wydobycie ukrytego kruszcu stało się nieopłacalne. Co ciekawe istnieją śmiałkowie, którzy zapuszczają się w niedostępne górskie tereny i szukają szczęścia.
Zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdybyście byli jedynymi mieszkańcami swojej miejscowości? Jak się okazuje, w niektórych wsiach w Polsce to możliwe. Jest ich więcej, niż nam się wydaje. Często słyszymy o największych miastach w Polsce. Niedawno Warszawę pod względem wielkości przegonił Gdańsk. Powierzchnia siedziby stolicy województwa pomorskiego wynosi obecnie aż 683 km2, a miasta stołecznego Polski 517 km2.
Jak się okazuje, największym problemem kolonijnych wychowawców nie jest wcale opieka nad dziećmi. Ciężko im wytrzymać natomiast zachowanie rodziców i opiekunów pociech, którzy dosłownie zalewają ich wiadomościami lub skargami. Wychowawcy mówią też o niepokojącym trendzie - skarżą się na “ telefony rodziców co trzy minuty. ”
Wzrost liczby arabskich turystów w Polsce zauważalny jest od kilku lat. Goście z Bliskiego wschodu szczególnie upodobali sobie jeden z regionów naszego kraju. Teraz odpowiadają, co wpływa na popularność Polski, jako wakacyjnej destynacji. Wśród odwiedzających są m.in. przyjezdni z Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej czy Kuwejtu.
W tegoroczne wakacje ceny nie rozpieszczają turystów. Niekiedy są zmuszeni przeglądać Internet w poszukiwaniu najtańszych propozycji podróżniczych na lato. Szczególnie, gdy w grę wchodzi oszczędzanie nie tyle na noclegach, co biletach lotniczych.Czasami turyści mogą trafić na świetne ceny biletów lotniczych. Nawet do najbardziej popularnych miejsc turystycznych. W sierpniu interesujących destynacji nie brakuje. Oto, co udało nam się znaleźć w cenie do 200 zł od osoby.
We wtorek 1 sierpnia ok. godz. 23.00 32-latek miał wskoczyć do rzeki Wieprz na oczach kolegi. Mężczyzna dotychczas nie wypłynął z wody. Trwa akcja poszukiwawcza. Policja, strażacy, wyszkoleni nurkowie i drony przeczesują koryto rzeki oraz okolice w poszukiwaniu zaginionego 32-latka.
W poniedziałek 31 lipca turyści ulegli groźnemu wypadkowi w Sopocie. Podczas jazdy hulajnogą mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Wiózł ze sobą 11-letniego syna. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.Ojciec i syn odnieśli dotkliwe obrażenia i zostali przetransportowani do najbliższego szpitala. U mężczyzny wykryto promil alkoholu we krwi.
Miłośnicy nocnego nieba mają zapewnioną atrakcję na wieczór. Dzisiejszej nocy (1 sierpnia) wystąpi pełnia księżyca. O której godzinie będzie najlepiej widoczne? I w jakich miejscach warto obserwować to zjawisko?Pierwszego dnia sierpnia warto uważniej spoglądać na nocne niebo. Już wkrótce ma nastąpić pełnia nazywana Księżycem Jesiotrów. Skąd pochodzi ta nazwa i jakie ma znaczenie?
Cztery lata i 110 mln złotych - tyle pochłonął remont jednego z najpiękniejszych polskich dworców PKP. Początkowo renowacja była planowana na dwa lata. Podróżni wybierający się do Gdańska mogą odetchnąć z ulgą. 31 lipca oficjalnie otwarto dworzec Gdańsk Główny. Budynek swoim wyglądem przypomina oryginalny obiekt, który został wzniesiony w 1900 roku. Budynek ponownie może gościć podróżnych przybywających do Trójmiasta.
To jeden z najbardziej znanych przysmaków Podhala. Oscypek dominuje na zakopiańskich Krupówkach. Prosto ze stoisk turyści mają okazję kupować i próbować tego słynnego polskiego sera. Wkrótce może się to zmienić. Jak się okazuje, przez wiele lat oscypki mogły stanowić zagrożenie dla kupujących.Na Krupówkach mogą nadejść poważne zmiany. Wszystko za sprawą stoisk z oscypkami, które nie przestrzegają przepisów sanitarnych. Przez wiele lat władze Zakopanego nie potrafiły rozwiązać tego problemu.
PKP Intercity nie zwalnia tempa. Z roku na rok przybywa zainteresowanych podróżami tym środkiem transportu. Zatem nic dziwnego, że polski przewoźnik ma w planach poważne inwestycje. Wśród nich znajdują się nowe udogodnienia, które ułatwią wielu pasażerom podróżowanie po Polsce.PKP Intercity szykuje nowości, które znacznie ułatwią podróżowanie. Ponadto wiadomo ilu pasażerów dotychczas skorzystało z pociągów.
Pasażerowie PKP Intercity znaleźli się na celowniku przestępców. Do tej pory podobne oszustwa były adresowane do osób podróżujących samolotami. Teraz przewoźnik ma rzekomo oferować bardzo atrakcyjne bilety i abonamenty.PKP apeluje do turystów o rozwagę. Na akcję zorganizowaną przez oszustów w internecie łatwo można się nabrać.
Od weekendu turyści i sympatycy karkonoskiego schroniska łączą się, aby "uratować" jego obecnych dzierżawców. Rodzina Siemaszków od blisko 60 lat opiekowała się "Samotnią", jednak z powodu decyzji PTTK może zostać zmuszona do opuszczenia budynku.Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajonzawcze jest właścicielem schronisk górskich na terenie całej Polski. To właśnie ta instytucja decyduje, kto prowadzi działalność w należących do niej obiektach. Po zamieszaniu związanym z "Samotnią", PTTK postanowiło wydać oficjalne oświadczenie.
W turystycznym mieście takim jak Zakopane nietrudno o klienta. Jednak, gdy w grę wchodzą poważne pieniądze, niektórzy zrobią wszystko, aby z ich usług skorzystało jak najwięcej turystów. Wykorzystają nawet nielegalne praktyki, byle tylko czerpali z nich finansowe korzyści. W Zakopanem jest to nagminne zjawisko, z którym postanowili walczyć strażnicy miejscy.Kierowcy podjeżdżają na przystanek autobusowy. Twierdzą, że autobusy miejskie nie kursują, a oni zostali wysłani w zastępstwie. W ten sposób zabierają ze sobą niczego nieświadomych pasażerów. Nie zdają sobie sprawy z tego, że zostali wprowadzeni w błąd.
Z tą miejscowością wiążę się pewna tragiczna historia. Według podania bogini morza Zielenica została uwięziona przez proboszcza w lokalnym kościele. Jej tęsknota za Bałtykiem sprawiła, że bogini zmarła, a jej ciało pochowano na cmentarzu. Od tamtej pory jej ojciec wysyłał w kierunku kościoła olbrzymie fale, które miały przenieść ciało córki z powrotem do morza. Ta lokalna legenda jest związana z miejscowością Trzęsacz i jego dawnym kościołem. Znajduje się na Pomorzu Zachodnim i sąsiaduje z popularnym Rewalem. Oprócz oglądania unikalnego zabytku, to miejsce oferuje turystom piękne widoki na Bałtyk oraz czystą, piaszczystą plażę.
Tegoroczny wypoczynek nad Bałtykiem wiąże się z wysokimi kosztami. Turyści starają się wypoczywać oszczędniej i znajdują na to różne sposoby. Jednym z nich jest samodzielne gotowanie obiadów. Jednak w niektórych miejscach turyści muszą uważać na to, co gotują.Szczególnie problematyczne może okazać się samodzielne smażenie ryb w apartamentach. W niektórych obiektach jest to zakazane. Za niedostosowanie się do regulaminu grożą wysokie kary.