Jak zapowiadają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w sierpniu pogoda w Polsce będzie pewnym odstępstwem od normy. Średnia temperatura powietrza będzie wyższa od tej, jaka panowała przez lata. Czego możemy się spodziewać?
Wakacje będą wydłużone? Wiele na to wskazuje, rząd potwierdził, że pracuje nad ogromnymi zmianami w kodeksie pracy. Dla turystów są to wspaniałe wiadomości, wiąże się to z możliwością planowania większej ilości podróży w ciągu roku. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad dwoma wariantami skrócenia czasu pracy. Związki zawodowe wnioskują dodatkowo o wydłużenie urlopu do 35 dni.
Polscy turyści, którzy udali się na wczasy do Chorwacji załamują ręce. Mówią, że to co tam zastali przeszło ich wyobrażenie. Narzekają, że jest dużo gorzej niż rok temu i w latach wcześniejszych. Co takiego im przeszkadza? Największym problemem nie jest żar lejący się z nieba, przez który dużą część dnia siedzą zamknięci w hotelach. Z pewnego powodu zaczynają porównywać Chorwatów do naszych górali. W negatywnym kontekście. Dlaczego?
Polskie miejscowości turystyczne właśnie pękają w szwach. Szczególnie duże tłumy urlopowiczów zawitały nad nasze piękne morze. Niestety nie wszyscy potrafią się zachować w sposób, który nie zakłóciłby wypoczynku innym. Do gorszących scen doszło na plaży w Ustroniu Morskim. Na miejsce wezwana została policja.
Na taką wiadomość z pewnością wielu nie mogło się doczekać. Kiedy w szczycie sezonu bilety lotnicze wzrosły, PLL LOT ogłasza wyjątkową promocję. Na liście wiele popularnych kierunków w Europie i nie tylko. Ile kosztują loty i do kiedy trwa promocja? Wyjaśniamy.
Chorwacja od lat jest jednym z ulubionych kierunków na wakacje wśród Polaków. Niektórzy z nich pozwalają sobie jednak na zbyt wiele. W ostatnim czasie nasi rodacy wywołali tam niemałe poruszenie. Poszło o pomost i plażę, którą reklamowali w sieci jako prywatną, zachęcając w ten sposób do wynajmu. Dzięki apelom mieszkańców, władze w końcu zainteresowały się sprawą.
Turcja od lat uchodzi za jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród Polaków. nic dziwnego, atrakcyjne ceny, gwarancja pogody, piękne widoki i przyjaźni ludzie sprawiają, że chętnie wybieramy ten kraj. Pan Marek opowiedział na jednym z TikTok,ów, do czego "zdolni" są Polacy w Turcji. "Kreatywność nie zna granic".
Nie dla każdego wakacje z dziećmi oznaczają odpoczynek. Dla wielu to spore wyzwanie. Rodzice zwykle planują podróże z wyprzedzeniem, a walizki pakują na raty. Z kolei, gdy wracają do domu, jedyne co pamiętają to krzyki i płacz.- Całej scenie przyglądała się siedząca obok przy stoliku starsza pani. W końcu powiedziała: “Pani nie słyszy, że dziecko płacze? Proszę je wziąć na ręce” - opowiada w rozmowie z Onetem pani Daria, która wakacje nad Bałtykiem spędziła z dwoma siostrzeńcami. Wakacje za granicą wiążą się z jeszcze większym stresem, o czym przekonała się rozmówczyni pani Karolina, która poleciała z rodziną do Turcji.
Komu marzy się wygrzewanie na pięknej, rajskiej plaży? W Rio de Janeiro takich nie brakuje, jednak niewielu Polaków decyduje się na wakacje w Brazylii. Głównym powodem są drogie bilety lotnicze i dość długa podróż. Okazuje się, że jest w Europie plaża, która zrobi równie oszałamiające wrażenie i co ważne, dzieli nas od niej tylko 2,5-godzinny lot samolotem.
Choć oferty biur podróży kuszą rajskimi wakacjami all inclusive, to nie wszyscy ich klienci wybierają tę formę wypoczynku. Zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego na zlecenie Travelplanet.pl “prawie 60 proc. nie zrobiło tego nigdy”. All inclusive nie jest opcją dla wszystkich. Kto i dlaczego omija biura podróży?
Sezon wakacyjny ruszył pełną parą. Nie wszyscy jednak za granicę decydują się lecieć samolotem. Niektórzy stawiają na transport samochodem, wówczas nawigacja okazuje się niezbędna. Kierowcy muszą natomiast pamiętać, że w niektórych krajach korzystanie z niej może skończyć się bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami.
Ze względu na dość niskie emerytury nie każdy senior czy seniorka mogą pozwolić sobie na wakacyjny wyjazd. W tym roku jednak wielu emerytów będzie mogło skorzystać z dofinansowania, które obejmie podróże po Polsce. Komu przysługuje i jak je otrzymać? Podpowiadamy.
Rok do roku podczas wakacji Polacy tłumnie przybywają nad Bałtyk. To ich ulubiony kierunek w kraju. Niestety błogi, spokojny wypoczynek w szczycie sezonu jest niemal niemożliwy. Gęsto rozstawione parawany na plaży, które uniemożliwiają swobodne przejście, potrafią zepsuć niejeden urlop. Na szczęście, nad polskim morzem wciąż jest wiele miejsc z dzikimi plażami.
To od lat jedna z ulubionych destynacji wakacyjnych Polaków. Nadal możemy jednak na Mazurach znaleźć miejsca kameralne, położone w bezpiecznej odległości od miejscowości turystycznych – hałaśliwych, pełnych straganów i potoków ludzi. Takie docenią miłośnicy kontaktu z naturą, którzy pragną wypocząć od miejskiego zgiełku, wyłączyć się i spędzić czas otuleni ciszą. Jakie ukryte perełki na Mazurach czekają na gości?Przykładem może być Karwica - położona nad jeziorem Nidzkim w kompleksie Puszczy Piskiej, nie jest miejscem dla każdego. Nie ma tu dużych kompleksów hotelowych poza jednym, wyjątkowym miejscem…
Revolut jest bardzo popularny wśród polskich turystów – wszak jego oferta jest idealnie skrojona pod podróżujących. W obszernym reportażu serwis Money opisuje jednak historię, która może sprawić, że zaufanie do banku zostanie nadszarpnięte.
Czym Polacy kierują się głównie przy wyborze kierunku podróży? Cena lotu jest nadal istotna dla 29% respondentów badania przeprowadzonego dla Kiwi.com przez agencję badawczą Stem Mark.* Jednak to nie koszt połączenia decyduje o wyborze naszych wakacji. Jak Polacy podchodzą do podróżowania i co jest dla nich istotne?
Od razu po zameldowaniu w pokoju hotelowym, turyści rozpakowują bagaże i swoje ubrania umieszczają w szafie. Zdaniem dr Jasona Singha to ogromny błąd. Nie daj się zwieść myśleniu, że twoje letnie ubrania będą tam bezpieczne. Lekarz opublikował na TikToku ostrzegające wideo.
W sobotnim wydaniu programu “Dzień Dobry Wakacje” stacji TVN prowadzący poruszyli bardzo ważny temat, dotyczący bezpieczeństwa nad wodą. Gośćmi byli asp. szt. Aleksandra Laskowska z Komendy Głównej Policji oraz Robert Rodziewicz, wiceprezes Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego. W słoneczne, wakacyjne dni Polacy często zapominają, że z pozoru niewinne, ale lekkomyślne zachowanie może doprowadzić do nieszczęścia. Na co uważać i jak zareagować w momencie, gdy ktoś się topi?
Bałtyk to nie tylko Trójmiasto. Turyści często zapominają, a nawet nie zdają sobie sprawy, jak wiele urokliwych miejscowości znajduje się tuż nad samym polskim morzem. Jedną szczególnie warto odwiedzić, choćby dlatego, że w niektórych rankingach widnieje jako jedna z najpiękniejszych. Słynie z szerokiej plaży, sosnowego lasu i niezwykłych widoków. Co ciekawe, zamieszkuje ją nieco ponad tysiąc osób.
Podróżowanie, choć fascynujące, wiąże się z pewnymi ryzykami. Niezależnie od celu wyjazdu, warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie, które zapewni wsparcie w razie niespodziewanych zdarzeń. Oto dlaczego połączenie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) z polisą komercyjną jest najlepszym rozwiązaniem dla podróżujących po Europie i poza jej granicami.
Alert raczej nie jest większym zaskoczeniem dla turystów, którzy wakacje nad Bałtykiem spędzają regularnie, ponieważ zakaz wejścia do wody jest związany z zakwitem sinic. Wzrost temperatur sprawił, że namnożenie bakterii nastąpiło szybciej niż zwykle.
W popularnych europejskich miejscach tj. we Francji, Hiszpanii, Włoszech i Grecji turystów ostrzega się przed groźną chorobą, przenoszoną przez komary. Objawów nie należy bagatelizować. O tym jak może zrujnować urlop przekonała się turystka Cara Pyper z Wielkiej Brytanii. Wybrała się z przyjaciółką na wymarzone wakacje, które bardzo szybko przerodziły się w koszmar. “To było piekło. Czułam się śmiertelnie źle” - wyznała dla serwisu ladbible.com.
W sezonie wakacyjnym, zwiedzając popularne atrakcje w tłumie turystów czy nawet wypoczywając na plaży, nietrudno stracić z oczu swoje dziecko. Tatrzańscy policjanci niemal każdego dnia zaangażowani są w pomoc w odnalezieniu zagubionej osoby lub dziecka. Apelują do Polaków o ostrożność i czujność.
Chorwacja wciąż jest jednym z najbardziej pożądanych kierunków wakacyjnych wśród Polaków. Nierzadko decydujemy się tam dojechać samochodem, zamiast lecieć samolotem. Kierowcy, którzy planują spędzić w Chorwacji urlop, będą wprost zachwyceni. Już niebawem na tamtejszych drogach nastąpi ogromna zmiana, która nie uszczupli naszych portfeli, wręcz przeciwnie. Podróż będzie przyjemniejsza, a przede wszystkim tańsza.
Art Box Experience zaprasza na niezwykłą wakacyjną przygodę w fascynującym świecie Fridy Kahlo i tętniącej życiem meksykańskiej kultury. Wyjątkowa oferta wakacyjna Art Boxu to idealna okazja do spędzenia magicznych chwil z najbliższymi, ucząc się, tworząc i odkrywając sztukę razem. Wystawa "Frida Kahlo. Życie Ikony" przedłużona do 1 września 2024 r., zapozna odwiedzających z barwnym, emocjonalnym i inspirującym życiem tej niezwykłej artystki.
Coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne wyjazdy. Chcą poznawać nowe miejsca, korzystać z możliwości i pokazywać innym, że czas spędzony w pojedynkę może być świetny. Nie oznacza to jednak oczywiście, że taka wyprawa pozbawiona jest zagrożeń i komplikacji.
Nikt nie chce mieć grypy ani złamać nogi na wakacjach. Nikt nie chce zgubić bagażu lub zastanawiać się “co dalej”, gdy cokolwiek pójdzie niezgodnie z planem. Zła wiadomość jest taka, że nie zawsze będziemy w stanie zapobiec nieprzyjemnym sytuacjom. Dobra – że odrobinę świętego spokoju przed urlopem możemy kupić.
Oszuści są coraz sprytniejsi. Wakacje oraz okres świąteczno-noworoczny to dla wielu z nich żniwa. Przestępcy wykorzystują nasze “urlopowe roztargnienie” i stosują metody, o jakich większość z turystów nawet nie słyszała. W popularnych kurortach plagą są oszustwa przy uiszczaniu opłat za parkowanie samochodu.Jak zauważają eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa z Bitdefender, to coraz powszechniejsze niebezpieczeństwo i warto się z nim zapoznać, szczególnie jeśli planujemy wakacyjną podróż samochodem za granicę. Jak możemy się bronić i na co uważać?