Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Lekarz ostrzega turystów. Teraz już nigdy nie włożysz ubrań do hotelowej szafy
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 02.07.2024 11:49

Lekarz ostrzega turystów. Teraz już nigdy nie włożysz ubrań do hotelowej szafy

Szafa
Fot. Shutterstock/AleSalM, TikTok/drjaysonisfresh

Od razu po zameldowaniu w pokoju hotelowym, turyści rozpakowują bagaże i swoje ubrania umieszczają w szafie. Zdaniem dr Jasona Singha to ogromny błąd. Nie daj się zwieść myśleniu, że twoje letnie ubrania będą tam bezpieczne. Lekarz opublikował na TikToku ostrzegające wideo. 

Dlaczego turyści powinni unikać szaf w pokoju hotelowym?

Według dr Jasona Singha szafa czy komoda znajdujące się w hotelowym pokoju są jednym wielkim siedliskiem bakterii i stanowią dobre środowisko dla małych stworzeń. Na opublikowanym na TikToku filmie powiedział, że w szafach “wykonanych z drewna” lub mających “szczeliny” łatwo mogą ukryć się pluskwy. Ponadto powierzchnie wewnątrz trudno jest doczyścić.

Znajdujące się w środku szkodniki mogą następnie zainfekować ubrania, a następnie cały pokój. Uporanie się z tym problemem może okazać się ogromnym wyzwaniem. Mało kto zdaje sobie niestety z tego sprawę. Co gorsza, pluskwy przywozimy później do domu. 

Jak nie dopuścić dostania się pluskiew do ubrań?

Według dr Singha najlepiej po prostu omijać szuflady i szafy. Zamiast tego można korzystać z wieszaków lub szaf, które są otwarte i posiadają zabudowania w postaci drzwi, ponieważ jego zdaniem ryzyko dostania się szkodników do ubrań będzie znacznie mniejsze.

Dr Singha zasugerował też, że najlepszym rozwiązaniem szczególnie podczas krótkich pobytów będzie wyjmowanie ubrań bezpośrednio z walizki

Czytaj też: To nie all inclusive za granicą, tylko polska Strzeniówka. Tu popływasz, zagrasz w piłkę i dobrze zjesz

Podróżni sceptycznie podchodzą do tematu

Pod filmem pojawiły się pierwsze komentarze i niektórzy użytkownicy byli dość sceptyczni. Jedna z osób napisała: “Jeśli ryzykujemy spanie w łóżku z potencjalnymi pluskwami, to odpowiednio się rozpakowujemy. Czy ludzie zabierają ze sobą śpiwór, kiedy zatrzymują się w hotelu, aby uniknąć potencjalnego ryzyka?”. “Podróżuję służbowo od 20 lat i NIGDY nawet nie widziałem pluskwy. Wybierajcie sprawdzone hotele” - dodała kolejna.

W obronie dr Singha stanął też jeden z byłych ekspertów ds. zwalczania szkodników. “Jako emerytowany operator zajmujący się zwalczaniem szkodników nigdy nie korzystałem z kompostowników. Trzymajcie walizki w wannie i wyjmujcie z niej potrzebne ciuchy. To nie tylko pluskwy. To także karaluchy” - przyznał. 

@drjaysonisfresh

Do you completely unpack clothes into dressers?

♬ original sound - Dr. Jason Singh