Turysci.pl > Turystyka

Turystyka

Ścieżka w Koronach Drzew w Ciężkowicach
29.08.2023 17:02 W jednej chwili wiatr zaczął łamać drzewa jak zapałki. Słynna atrakcja zamknięta do odwołania

Podczas weekendu nad Europą przeszła strefa groźnych nawałnic. Niebezpiecznie było również na południu Polski. Niestety podczas ataku żywiołu ucierpiała jedna z ciekawszych atrakcji – ścieżka w koronach drzew.Pogoda potrafi być bardzo niebezpieczna. Podczas minionego weekendu w wielu regionach Polski przeszły nawałnice, a lokalnie doszło również do gradobicia. W Ciężkowicach w woj. małopolskim wiatr łamał drzewa jak zapałki. Niestety doszło również do uszkodzenia nowej atrakcji.

Basen (zdjęcie ilustracyjne)
29.08.2023 16:10 W jednej chwili musieli uciekać z wody. Kilkaset osób ewakuowanych z aquaparku

We wtorek 29 sierpnia w godzinach popołudniowych doszło do ewakuacji aquaparku. Incydent miał miejsce w miejscowości Reda na Pomorzu.Na miejscu natychmiast pojawiły się służby.

pilne
29.08.2023 14:55 Paraliż na kolei. W jednej chwili stanęło 25 pociągów PKP

We wtorek 29 sierpnia ok. godz. 13 zanotowano bardzo dziwne zachowania na polskiej kolei. Nagle stanęło aż 25 pociągów. Sytuacja miała miejsce w czterech województwach. Wszystkie przypadki zostały zgłoszone odpowiednim służbom. Trwa ustalanie okoliczności ich zajścia.

Niebieski Księżyc
29.08.2023 13:15 Przed nami niesamowita pełnia. Niebieski Księżyc na niebie pojawia się niezwykle rzadko

Najbliższa pełnia będzie wyjątkowa. Księżyc wyda nam się większy i o wiele bardziej pomarańczowy, niż zwykle. Niebieski Księżyc to bardzo rzadkie zjawisko. Będzie można obserwować je już niedługo. W sierpniu 2023 r. mamy do czynienia z nietypowym zjawiskiem, jakim są dwie pełnie księżyca. Pierwsza pojawiła się na niebie 1 sierpnia. 

Jagodziarze (zdjęcie ilustracyjne)
29.08.2023 12:04 Jagodziarze recydywiści przyłapani pod Śnieżką. Tę karę zapamiętają na długo

Jak podał Karkonoski Park Narodowy, czterech Polaków udało się na zbieranie jagód po czeskiej stronie. Mimo, że prawnie jest to dozwolone, ze względu na swoje zachowanie zostali ukarani wysokimi mandatami.Czeskie służby przekazały, że nie był to pierwszy tego typu występek polskich jagodziarzy.

Jezioro Białe
29.08.2023 10:34 23-latek topił się w jeziorze. Po wyłowieniu na brzeg trafił prosto do więzienia

W nocy z niedzieli 27 sierpnia na poniedziałek w woj. lubelskim doszło do groźnie wyglądającej sytuacji. 23-latek wskoczył do Jeziora Białego w Okunince, po czym zniknął pod wodą. Służby natychmiast ruszyły na pomoc. Nie spodziewały się, kogo ratują. Mężczyzna trafił prosto do zakładu karnego. 

Wisła
28.08.2023 15:22 Jedna z największych atrakcji Wisły pod wodą. Adam Małysz pokazał nagranie

Ostatnie dni sierpnia przyniosły gwałtowną zmianę pogody. W wielu miejscach w Polsce doszło do ulew, a lokalnie wystąpiły nawet gradobicia. Na skutek intensywnych opadów do podtopień doszło również w Wiśle.Wisła od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Wiele osób zna ją dzięki rozgrywanym tam regularnie konkursom Pucharu Świata w skokach narciarskich. Inni doceniają jej warunki uzdrowiskowe i okoliczne górskie szlaki.

Tramwaj
28.08.2023 12:04 Darmowy bilet w zamian za...tatuaż? Ta kampania wzburzyła internautów

Niedawno promowana przez pewną polityk akcja spotkała się z oburzeniem wśród internautów. Zgodnie z nią ochotnicy mieli otrzymać darmowe bilety na komunikację miejską. Choć wizja bezpłatnych przejazdów brzmiała kusząco, to tkwił w niej jeden haczyk.Osoby, które chciały uzyskać darmowy, roczny bilet na komunikację miejską musiały zrobić sobie tatuaż. Nie wszystkim spodobał się ten pomysł.

Samotnia
27.08.2023 16:57 "Czegoś tak dobrego jeszcze nie jadłam". Jednak w "Samotni" najbardziej zaskoczyła mnie… toaleta

"Samotnia" to bez wątpienia jedno z najpiękniej położonych polskich schronisk. Jednak od kilku tygodni miłośnicy tego miejsca z niepokojem patrzyli na działania PTTK, które ogłosiło konkurs na nowych dzierżawców. Sytuacja się uspokoiła, ale nadal nie jest pewna.Opiekę nad "Samotnią" od 57 lat sprawuje rodzina Siemaszków. Niestety w sierpniu obecne dzierżawczynie poinformowały, że PTTK postanowiło ogłosić konkurs, w ramach którego zostanie wyłoniony potencjalny nowy gospodarz. Walka o opiekę nad schroniskiem trwa, choć pewne jest, że obecni włodarze pozostaną tam przynajmniej do wiosny 2024 roku.

Sanatorium
27.08.2023 15:59 Jakie sanatorium wybrać? Warto kierować się tymi wskazówkami

W Polsce znajduje się wiele wartych uwagi sanatoriów. Każde z nich oferuje konkretne sposoby leczenia, które mogą pomóc na uciążliwe dolegliwości. Jednak jakie sanatorium należy wybrać? Na co warto zwracać uwagę przy wyborze?Na te pytania odpowiedział lekarz uzdrowiskowy w rozmowie z redakcją Faktu. Dodatkowo uzasadnił, dlaczego te sposoby na szukanie sanatorium mogą okazać się najskuteczniejsze.

Park Kulturowy Wietrzychowice
27.08.2023 14:10 Polskie piramidy starsze niż grobowce faraonów w Egipcie. Liczą aż 5500 lat

Kiedy turyści słyszą słowo “piramida”, od razu uciekają myślami ku Egiptowi i grobowcom faraonów. Jednak mało kto wie, że podobne budowle istniały już znacznie wcześniej. I to w Polsce, na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.W północnej części Polski znajdują się grobowce liczące aż 5500 lat. To by oznaczało, że polskie piramidy są starsze od dobrze znanych turystom grobowców egipskich faraonów.

Miasta europejskie
27.08.2023 11:21 Niedrogie, malownicze i niezatłoczone. Te europejskie miasta trzeba odwiedzić!

Z pozoru Europa może wydawać się kontynentem, w którym znajdziemy głównie popularne i wszystkim turystom dobrze znane miejsca. Ostatnio użytkownicy Reddita przekonywali, że to stwierdzenie nie jest prawdziwe. Na forum wytypowali kilka niedrogich i niedocenianych wśród turystów miast.Propozycje z forum zebrał i przedstawił portal Euronews.travel. Na liście pojawiły się mało znane stolice europejskie oraz miejsca omijane przez turystów.

Kalwaria Pacławska
26.08.2023 22:31 Jasna Góra Podkarpacia. Malownicza wieś nie tylko dla pielgrzymów

Kierunki pielgrzymek nie kończą się na Jasnej Górze czy Licheniu. W Polsce jest wiele miejsc, do których pielgrzymi mogą się udać w celach religijnych. Jedno z nich położone jest w malowniczej okolicy, w której mogą się zakochać nawet turyści.Wieś Kalwaria Pacławska znajduje się na Podkarpaciu i jest oddalona o 24 kilometry od Przemyśla. Na górze o wysokości 465 metrów n.p.m. wybudowano kalwarię składającą się z klasztoru franciszkanów, bazyliki i domu pielgrzyma.

Bahamy
26.08.2023 10:59 Walczył o życie na bezludnej wyspie.  Zdesperowany wykonał napis SOS z piasku

W komunikacie prasowym straż przybrzeżna poinformowała o ocaleniu 64-letniego mężczyzny. Przez kilka dni przebywał na bezludnej wyspie. Był zdany tylko na siebie i gdyby nie odpowiednie wyposażenie, prawdopodobnie nigdy nie zwróciłby uwagi służb.64-letni rozbitek utknął na bezludnej wyspie. W tym czasie szukał sposobu, aby wezwać pomoc.

Flagowiec olbrzymi
25.08.2023 17:19 Ostatnia szansa na zobaczenie monstrualnego grzyba. Osiąga wagę aż 50 kilogramów

W centrum Wrocławia wyrósł prawdziwy olbrzym wśród grzybów. Według naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu to będzie ostatnia chwila na to, aby zobaczyć na żywo ten niezwykły okaz. Nienaturalnych rozmiarów grzyb może osiągnąć wagę aż 50 kilogramów.Mowa tutaj o flagowcu olbrzymim, którego dość często można spotkać w parkach. Okaz we Wrocławiu jest szczególnie wyjątkowy ze względu na swoją wagę.

Toruń
25.08.2023 13:38 Wścieklizna w Toruniu. Wyznaczono obszar objęty ochroną

U jednego ze zwierząt w Toruniu potwierdzono zakażenie wścieklizną. Z tego powodu w mieście wyznaczono miejsca, w których szczególnie należy uważać.Obszar został objęty specjalnymi zakazami i nakazami. Eksperci wyjaśniają, czy są powody do niepokoju.

Miejsce zbrodni (zdjęcie poglądowe)
25.08.2023 12:22 44-letnia Polka ofiarą zabójstwa. Znaleziono ją martwą w Holandii

W sobotę 19 sierpnia w Roosendaal na południu Holandii znaleziono ciało 44-letniej kobiety. Jak ustalili śledczy, Polka padła ofiarą zabójstwa. Policja potwierdziła te doniesienia. Dotychczas nie ustalono okoliczności tragedii. 

 Anna i Robert Lewandowscy
25.08.2023 09:18 Tak wygląda wakacyjna willa Lewandowskich na Majorce. Cena posiadłości zwala z nóg

W lipcu 2022 r. Robert Lewandowski przeszedł z Bayernu Monachium do klubu FC Barcelona w Katalonii. Nie było to jednak pierwsze zetknięcie się "Lewych" z hiszpańską kulturą. W 2021 para kupiła dom na Majorce.Kwota, jaką Robert Lewandowski wydał na blisko 400-metrową posiadłość powala. 

Grecja
25.08.2023 08:17 Polka po raz pierwszy pojechała na all inclusive. "Mama chowała się wtedy w pokoju..."

Pewna Polka po raz pierwszy wybrała się na all inclusive. Jak wspomina, dotychczas nie była fanką wyjazdów zorganizowanych. "Jestem dzieckiem lasu i w zasadzie prawie każdy mój wyjazd to biwak, camping, domek nad jeziorem albo weekend w przyczepie" - tłumaczy. W rozmowie z Onetem Dominika opowiedziała o swoich wrażeniach z wyjazdu na grecką wyspę Kos. 

Miasta europejskie
24.08.2023 15:40 Mniej niż 200 zł za loty! Promocje na jesienne wyjazdy zaraz się skończą

Wakacje powoli zbliżają się ku końcowi. Jednak to nie oznacza, że turyści muszą rezygnować z dalszego podróżowania. Bo właśnie poza sezonem wakacyjnym można natrafić na ciekawe i tanie propozycje lotów po Europie.W sezonie jesienno-zimowym turyści mogą znaleźć bardzo korzystne ceny biletów lotniczych. Nawet do jednych z najbardziej atrakcyjnych turystycznie.

Phoenix 2
24.08.2023 14:06 Jacht Kulczyka pływa po wodach Chorwacji. Luksus i przepych aż kipi!

Jacht zmarłego w 2015 r. Jana Kulczyka zacumował w Chorwacji. Jednostka Phoenix 2 przeszła w posiadanie dzieci miliardera. Nie uwierzycie, co tam się znajduje. Phoenix 2 to jeden z najbardziej ekskluzywnych jachtów na świecie. Został zbudowany w niemieckiej stoczni w 2010 r. na polecenie Jana Kulczyka. 

Niedźwiedź brunatny
24.08.2023 12:19 Ojciec cudem uniknął śmierci. 14-latek poskromił atak niedźwiedzicy

W poniedziałek 21 sierpnia ojciec wybrał się z 14-letnim synem na polowanie. W jego trakcie zostali zaatakowani przez niedźwiedzicę. Obaj zostali poważnie ranieni i przetransportowani do szpitala. Zwierzę zostało zabite na miejscu.W trakcie ataku 14-latek skutecznie odwrócił uwagę niedźwiedzicy. Gdyby nie jego przytomność umysłu, prawdopodobnie polowanie zakończyłoby się tragedią.

Nachod
24.08.2023 10:47 Ceny u sąsiada Polski zaskakują. Za obiad dla dwojga zapłacisz grosze

W tegorocznym sezonie wakacyjnym ceny w restauracjach przerażają niejednego turystę. W wielu krajach europejskich jedzenie na mieście czy w nadmorskich kurortach znacznie podrożało. Podwyżki cen nie uniknęły też Polski i w niektórych rejonach zapłacimy krocie za obiad w restauracji.Jednak w przypadku naszego sąsiada możemy się miło zaskoczyć. Pewna para turystów podzieliła się z redakcją Faktu cenami, jakie zastali w jednej z restauracji i kawiarni w czterogwiazdkowym hotelu.

Włoska restauracja
23.08.2023 16:39 Dwie kawy i woda kosztowały prawie 300 złotych. Turyści płacą nawet za pokrojenie kanapki

Ten sezon wakacyjny może przejść do historii jako jeden z najdroższych. Wszystko za sprawą lokalnych kawiarni i restauracji w popularnym, turystycznym kraju. Właściciele znacznie podbijają ceny usług, przez co wymarzone wakacje zamieniają się w koszmar cenowy.Z tymi praktykami mają też problem lokalni mieszkańcy. Media określiły te przypadki absurdalnego podnoszenia cen jako “szalone paragony”.

 Jezioro Mucharskie
23.08.2023 10:13 Wypłynął pontonem na środek jeziora. Po trzech dniach strażacy wyłowili zwłoki

We wtorek 22 sierpnia po południu strażacy wyłowili z Jeziora Mucharskiego zwłoki 70-letniego mężczyzny. Poszukiwania trwały od niedzieli. Mężczyzna wypłynął na jezioro pontonem.Policja ustala przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia.

Metro w Monachium (zdjęcie ilustracyjne)
23.08.2023 07:52 18-letni Polak zgwałcony w Niemczech. Podejrzany został aresztowany

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty 19 sierpnia na niedzielę. Młody Polak miał zostać zgwałcony na jednej ze stacji metra w Monachium. Podejrzany został aresztowany. Śledztwo jest w toku. 

Plaża w Meksyku
22.08.2023 15:42 Pilna wiadomość dla wczasowiczów! Groźny pasożyt atakuje nieostrożnych turystów

Powrót z wakacji nie zawsze może zakończyć się na miłych wspomnieniach z podróży. Niekiedy zdarza się, że turyści wracają do domu z groźnymi infekcjami bądź pasożytami. Taka sytuacja przytrafiła się pewnej grupie wczasowiczów po powrocie z kurortów all inclusive.Okazało się, że turyści, którzy wrócili z wakacji dostali poważnej infekcji pasożytami żołądkowo-jelitowymi. Między 12 maja a 14 sierpnia bieżącego roku odnotowano 74 przypadki zakażenia pasożytem o nazwie Cyclospora cayetanensis.

Rzeka Pilica
22.08.2023 13:41 Nieznane źródła zaledwie godzinę od Warszawy. Pod wpływem światła przybierają zjawiskowy kolor

Nie tylko w sezonie wakacyjnym ludzie szukają okazji do wypoczynku. I niekoniecznie na tydzień lub dwa tygodnie. Szczególnie, gdy w weekend wolny od pracy zapowiada się piękna pogoda. Wtedy jest to idealny moment na jednodniową wycieczkę poza miasto. Jednak, gdzie szukać miejsc na całodniową wycieczkę?Jedną z propozycji jest rezerwat przyrody znajdujący się około godzinę drogi od Warszawy. Jego najbardziej charakterystyczną częścią są źródła z wodą o zjawiskowym kolorze.