Od wielu dni turyści zastanawiali się nad losem uwielbianej Samotni. To schronisko cieszy się szczególną popularnością wśród odwiedzający ze względu na unikalny klimat tego miejsca. Wiele osób podpisało petycję w sprawie ratowania Samotni, która być może pozwoli odwrócić losy tego miejsca.W niedzielę 6 sierpnia pojawiła się nowa informacja od rodziny Siemaszko na Facebooku Samotni. Z pewnością ucieszy ona wielu zaangażowanych w sprawę turystów.
Polacy przywożą ze sobą z wakacji nie tylko niezwykłe wspomnienia. Nierzadko decydują się na zakup pamiątek, szczególnie w nowych i egzotycznych miejscach. Są to m. in. wszelkiego rodzaju amulety z różnymi symbolami. Czy przed zakupem Polacy zdają sobie sprawę z tego, co nabyli?Nie zawsze symbolika danego przedmiotu jest jasna. Jej znaczenie może być inaczej interpretowane w różnych krajach. Co oznaczają popularne pamiątki z wakacji?
W sobotę 5 sierpnia policjanci wyruszyli na poszukiwania 1,5-rocznego dziecka, które wyszło z domu w trakcie burzy. Do akcji włączyli się również strażacy oraz ratownicy PGPR. Przez godzinę służby szukały dziecka w okolicach koryta rzeki i terenów leśnych.W godzinach wieczornych służbom udało się odnaleźć dziecko. Natychmiast rozpoczęto reanimację.
Przez brak wyobraźni wśród turystów mogło dojść do tragedii. Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w sobotę 5 sierpnia. Ludzie licznie podchodzili i robili zdjęcia łani, która pojawiła się na Równi Krupowej w Zakopanem.Na filmie opublikowanym przez Tygodnik Podhalański widać, jak turyści bezmyślnie zbliżają się do łani i próbują ją głaskać.
Para Polaków z pewnością na długo zapamięta swój pobyt w czterogwiazdkowym hotelu. Wyjechali na wakacje do jednego z popularniejszych krajów turystycznych. To, co zastali na miejscu sprawiło, że szybko pożałowali swojego wakacyjnego pobytu w kurorcie.Po przyjeździe na miejsce okazało się, że hotel jest w fatalnym stanie. O swoich nieudanych wakacjach Polacy opowiedzieli na łamach portalu i.pl. “Myślę, że to się może skończyć w sądzie pozwem” - powiedział sfrustrowany turysta.
Losy Samotni są wciąż nieznane. Kontrowersyjna decyzja PTTK o usunięciu dotychczasowych dzierżawców spotkała się ze stanowczym protestem turystów. Utworzono specjalną petycję w celu ratowania klimatycznego schroniska. Już ponad 41 tys. osób podpisało się pod nią.Rodzina Siemaszków złożyła nową ofertę PTTK, lecz została ona odrzucona. O nieciekawej sytuacji Samotni porozmawiała Gazeta Wyborcza z reportażystą Filipem Springerem. Dziesięć lat temu dziennikarz pisał o wcześniejszej próbie wyrzucenia ze schroniska PTTK rodziny Siemaszko.
W piątek 4 sierpnia doszło do niebezpiecznego wypadku w Toruniu. Na terenie lotniska spadł szybowiec. Zdarzenie potwierdziła oficer prasowa Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Pilot musiał ratować się wyskakując z szybowca.Na teren lotniska w Toruniu wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Na płycie lotniska strażacy znaleźli rozbity szybowiec.
Zamek Czocha znajduje się w miejscowości Sucha, na Dolnym Śląsku. Jest nie tylko piękną, średniowieczną budowlą, co miejscem pełnym ciekawych wydarzeń tematycznych dla turystów. To dzięki nim zamek zyskał dużą popularność w Polsce.Zamek Czocha przygotował wiele atrakcji dla odwiedzających zamkowe mury w sierpniu. Wśród nich znajdzie się wydarzenie tematyczne, które ściąga liczne grono fanów pewnego brytyjskiego czarodzieja.
Tegoroczne ceny nad Bałtykiem nie należą do najtańszych. Wielu Polaków musi wydać sporo pieniędzy na wyżywienie, nocleg i atrakcje nad polskim morzem. O drożyźnie przekonał się też japoński turysta, który postanowił wraz z żoną spędzić wakacje w nadmorskich kurortach.Swoimi wrażeniami podzielił się na kanale YouTube Ignacy z Japonii. Opowiedział w nim o cenach oraz ogólnych wrażeniach z pobytu nad Bałtykiem.
Na lotnisku Barcelona El Prat doszło do zdarzenia, które zostało nazwane przez media historycznym napadem. W środę 2 sierpnia dwóch sprawców dokonało zuchwałej kradzieży. W ich posiadaniu znalazła się torba z przedmiotami wartymi prawie 40 mln zł.Kieszonkowcy mieli wykorzystać sytuację i szybko zbiec z miejsca zdarzenia. W pościg za zbiegami wysłano patrol policji. Jak podaje portal La Vanguardia, ofiarami kradzieży byli Rosjanie.
Większość turystów ogląda zabytkowe budowle, aby zapoznać się z lokalną historią. Niestety nie wszyscy reprezentują takie podejście do turystyki. Zdarzają się też ludzie, którzy bez względu na grożące im konsekwencje, niszczą wieloletnie zabytki. W ten sposób nie tylko przeszkadzają innym turystom, ale również doprowadzają do nieodwracalnych uszkodzeń.W ostatnim czasie Włochy mają coraz większy problem z turystami niszczącymi zabytki. Włoski portal la Repubblica opisał kolejne bulwersujące zdarzenie. Tym razem z udziałem zagranicznych influencerów.
Turcja jest jednym z tych krajów, do których Polacy najchętniej wyjeżdżają na wakacje all inclusive. Ten kraj cieszy się równie dużą popularnością wśród Rosjan. W wyniku sankcji rosyjskie linie lotnicze nie mogą wykonywać połączeń do wielu miast europejskich. Z tego względu rosyjscy turyści nie mogą sobie pozwolić na swobodne podróżowanie.Niedawno niezależny białoruski serwis NEXTA opublikował wideo z pięciogwiazdkowego hotelu w Turcji. Podczas sprzątania pokoju zajmowanego przez rosyjskich turystów, obsługa dokonała szokującego odkrycia.
W tegoroczne wakacje ceny nie rozpieszczają turystów. Niekiedy są zmuszeni przeglądać Internet w poszukiwaniu najtańszych propozycji podróżniczych na lato. Szczególnie, gdy w grę wchodzi oszczędzanie nie tyle na noclegach, co biletach lotniczych.Czasami turyści mogą trafić na świetne ceny biletów lotniczych. Nawet do najbardziej popularnych miejsc turystycznych. W sierpniu interesujących destynacji nie brakuje. Oto, co udało nam się znaleźć w cenie do 200 zł od osoby.
W sezonie wakacyjnym wiele popularnych miejscowości turystycznych przeżywa oblężenie. Spora liczba turystów przyjeżdża na wypoczynek i przy okazji zwiedza wyjątkowe zabytki. Jednak nie wszyscy traktują je z szacunkiem, czym niejednokrotnie narażają się na kłopoty z lokalnym prawem.W ostatnim czasie Rzym boryka się z kłopotliwymi turystami. Jedni zanieczyszczają wodę w słynnej fontannie, a drudzy podpisują się na antycznym zabytku. Lokalny polityk stracił cierpliwość i proponuje wdrożenie nowych rozwiązań w celu ochrony najpopularniejszych atrakcji.
Tegoroczny wypoczynek nad Bałtykiem wiąże się z wysokimi kosztami. Turyści starają się wypoczywać oszczędniej i znajdują na to różne sposoby. Jednym z nich jest samodzielne gotowanie obiadów. Jednak w niektórych miejscach turyści muszą uważać na to, co gotują.Szczególnie problematyczne może okazać się samodzielne smażenie ryb w apartamentach. W niektórych obiektach jest to zakazane. Za niedostosowanie się do regulaminu grożą wysokie kary.
Wczasowicze nie mają lekko w wakacje. Przekonała się o tym pewna turystka, wypoczywająca w jednym z hoteli. Nie mogła cieszyć się w pełni urlopem przez czynność, którą nagminnie wykonywali goście hotelowi. Ostatniego dnia wakacji postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.Ta jedna rzecz, którą robią nad basenami turyści, sprawia największy problem innym wczasowiczom. Turystka miała tego dosyć i postanowiła pokonać “konkurencję” ich własną bronią.
W tegoroczne wakacje ceny w bałtyckich kurortach przyprawiają o zawrót głowy. Noclegi i wizyty w restauracjach pochłaniają większość rodzinnego budżetu. Polacy zaczynają szukać sposobów na mniejsze wydatki. Czy da się uniknąć wszechobecnej drożyzny nad polskim morzem?Z pewnością jednym ze sposobów jest unikanie miejsc, w których ceny są najdroższe. W tych miejscowościach nad Bałtykiem turyści dużo zapłacą nie tylko za posiłki w restauracjach. Trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem nawet w przypadku noclegów z pełnym wyżywieniem.
W samolotach można doświadczyć przeróżnych sytuacji. Niejednokrotnie pasażerowie dzielili się swoimi przeżyciami z lotów. Udostępniali nagrania lub zdjęcia przedstawiające dziwne zachowania współpasażerów. Niekiedy rejestrowali awantury czy bójki na pokładzie.Tym razem jeden z pasażerów Ryanaira postanowił pokazać, w jakich warunkach był zmuszony podróżować na pielgrzymkę. “Ja i dzieci chcemy zwrotu pieniędzy” - napisał sfrustrowany mężczyzna.
Sytuacja na południu Europy jest dramatyczna. W wyniku gwałtownych upałów wiele krajów musiało walczyć z licznymi pożarami. Tysiące turystów ewakuowano z obszarów o wysokim stopniu zagrożenia. Nadal nie wiadomo, czy sytuacja w najbliższych tygodniach ulegnie poprawie.Pomimo katastrofalnych warunków w południowej Europie, biura turystyczne wciąż oferują wycieczki do zagrożonych pożarem miejsc. Dodatkowo zapewniają zniżki na pobyt w uszkodzonych hotelach.
W środę 26 lipca Wody Polskie przekazały niepokojący komunikat za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na Odrze pracownicy zauważyli śnięte ryby, w okolicach miejscowości Chałupki. Służby zapewniły, że to zjawisko nie miało miejsca na terenie Polski. Prawdopodobnie ryby przypłynęły od strony Czech.O sprawie niezwłocznie poinformowano najbliższe polskie instytucje. Wiadomość o śniętych rybach dotarła też do ministra środowiska Czech Petra Hladika.
Dla wielu ta popularna polska książka to sentymentalna podróż do dzieciństwa. Na jej podstawie powstał też film z Piotrem Fronczewskim w roli głównej, który podbił serca najmłodszych. Za stworzenie niezwykłego świata pełnego magii odpowiada Jan Brzechwa. Dzięki pewnemu projektowi obecne pokolenie będzie miało szansę odkryć na nowo unikalne uniwersum polskiego pisarza.Już wkrótce “Akademia Pana Kleksa” może stać się znacznie bliższa najmłodszym odbiorcom. Wszystko za sprawą parku tematycznego, który ma szansę powstać w kolejnych latach.
W najbliższym czasie polscy pasażerowie planujący wakacyjną podróż liniami Ryanair mogą napotkać na problemy. W dniach 29-30 lipca może zostać odwołanych mnóstwo połączeń. Prawdopodobnie loty też zostaną anulowane z i do Polski.W dniach 29-30 lipca piloci Ryanaira po raz kolejny będą strajkować w Belgii. Ostatni strajk odbył się dwa tygodnie temu (15-16 lipca) i w tamtym czasie przewoźnik musiał odwołać setki lotów.
Ceny na lotniskach nigdy nie należały do najtańszych. To głównie przez nie turyści nie czują się zachęceni do robienia zakupów w sklepach wolnocłowych. Wyjątek stanowią sytuacje, gdy przyjezdni wiedzą, że nie uda im się nabyć konkretnego towaru poza terenem lotniska.Przykładowo tego typu problem dotyka turystów, których hotele znajdują się daleko od portu lotniczego w Hurghadzie. Wobec tego muszą skorzystać ze sklepu wolnocłowego, jeśli któryś z towarów jest dla nich niezbędny. Niestety na miejscu muszą liczyć się z wysokimi kosztami, szczególnie używek takich jak alkohol czy papierosy.
Co roku wielu turystów wybiera wypoczynek nad Bałtykiem. Swój czas wolny urlopowicze chcą spędzić nie tylko na plaży. Będąc nad polskim morzem, nie wypada nie spróbować lokalnych przysmaków. W szczególności świeżych, smażonych ryb.Z uwagi na tegoroczne wysokie ceny, wielu Polaków mogą skusić tańsze ryby z menu. Jednak ekspertka ostrzega, że ich wybór nie zawsze jest dobry dla zdrowia.
Na wakacjach nie wszystko idzie zgodnie z planem. I niestety nie wliczają się w to tylko zmiany pogodowe. Gdy turyści wybierają się na wakacje z biurami podróży, muszą liczyć się z tym, że może wydarzyć się sytuacja, która skutecznie popsuje radość z ich pobytu w wymarzonym miejscu. I to niekoniecznie z ich winy.Co zrobić, gdy biuro podróży nie zapewniło wam warunków ustalonych w umowie? Na to pytanie odpowiadają prawnicy. Jednocześnie doradzają, w jaki sposób sporządzić reklamację.
We wtorek 18 lipca dokonano przerażającego odkrycia w ulubionym kraju Polaków. W jednym z worków na śmieci pracownicy znaleźli odciętą ludzką głowę. Zszokowani natychmiast przerwali pracę i wezwali na miejsce policję.Tego samego dnia policja rozpoczęła poszukiwania reszty części ciała. Niestety w ostatnich tygodniach nie była to pierwsza niepokojąca zbrodnia, do której doszło na terenie Grecji.
W sezonie wakacyjnym kurorty w Polsce przeżywają prawdziwe oblężenie turystów. Na ulicach robi się nie tylko tłoczno. W jednym z tych kurortów kosze na śmieci nie są w stanie pomieścić wszystkich odpadków. Część z nich ląduje na ulicach, co nie jest przyjemnym widokiem dla mieszkańców miasta i przyjezdnych.Władze wiedzą o narastającym problemie ze śmieciami. Uważają, że główną przyczyną była duża liczba turystów, która odwiedziła miasto w ostatni weekend, tj.: 15-16 lipca.
Zazwyczaj kuracjusze jeżdżą do sanatoriów, aby poddać się leczeniu dokuczliwych dolegliwości. A przynajmniej tak można przypuszczać. Jednak okazuje się, że w tych miejscach ludzie zmieniają się nie do poznania. Picie alkoholu czy potańcówki do białego rana to nie jedyne “grzechy” kuracjuszy.W sanatoriach nie ma chwili na nudę. O tym doskonale przekonały się pracujące w nich fizjoterapeutki. Agnieszka i Natalia postanowiły podzielić się swoimi doświadczeniami z redakcją Wirtualna Polska. Lista występków kuracjuszy jest długa.