Turysci.pl > Turyści

Turyści

Polsat testy Polaków
24.03.2022 22:06 Testy Polaków były wadliwe. Polsat przekazał niewiarygodne wiadomości, byli na kwarantannie, zamiast korzystać z urlopu w Egipcie

Polsat News potwierdził wiadomości, w które trudno uwierzyć – zwłaszcza osobom, które po przekroczeniu egipskiej granicy zostały skierowane do pokojów hotelowych na kwarantannę. Okazuje się, że wyniki testów na obecność SARS-CoV-2, którym poddano urlopowiczów, nie są wiarygodne. Tym razem wszystko wskazuje na to, że wątpliwości Polaków były uzasadnione.Jak donosi Polsat News, po otwarciu granic Egiptu turyści ruszyli w tym popularnym kierunku. Tymi śladami podążyli między innymi wczasowicze z Polski, którzy wylecieli samolotami z lotnisk w Warszawie oraz Katowicach. Po tym, jak dwa pełne samoloty wylądowały w Egipcie, okazało się jednak, że połowa z nich może być zarażona koronawirusem. Teraz na jaw wyszło, że badania jednak nie są wiarygodne.

turyści smutna decyzja
24.03.2022 22:06 Zapadła smutna decyzja, uwielbiany obiekt zamknięty. Tysiące turystów załamanych

Turyści muszą przygotować się na coraz bardziej dotkliwe obostrzenia. W związku z dynamicznym skokiem zachorowań w wielu krajach europejskich, pojawiają się dodatkowe restrykcje. To oznacza ograniczenie lub nawet zawieszenie działalności mnóstwa obiektów. Coraz bardziej można odczuć to w rejonach szczególnie dotkniętych epidemią – obecnie w Polsce jest to Mazowsze oraz Małopolska. Niedawno gospodarze schroniska postanowili zamknąć jedną z placówek, o czym poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych.Turyści, którzy w najbliższym czasie chcieli zatrzymać się w Schronisku PTTK w Dolinie Roztoki, będą musieli niestety zrezygnować ze swoich planów. Władze obiektu potwierdziły już, że działalność obiektu zostaje zawieszona z powodu dużego wzrostu potwierdzonych przypadków koronawirusa. Chociaż to trudna decyzja, przedstawiciele przyznali, że została podjęta w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wczasowiczów. Teraz czeka ich masowy zwrot kosztów, o którym także wspomnieli w komunikacie.

milionerzy 40 tysięcy
24.03.2022 22:06 Pytanie za 40 tysięcy w "Milionerach" rozśmieszyło turystów. Uczestniczka aż westchnęła, nie miała pojęcia

Turyści mogli być bardzo miło zaskoczeni pytaniem, które pojawiło się w wyemitowanym 27 października odcinku "Milionerów". Dotyczyło ono bowiem uwielbianych wakacyjnych kierunków podróżników. Uczestniczce jednak nie było do śmiechu.

nie żyje turysta ze Śląska
24.03.2022 22:05 Niestety, przekazano najgorszą wiadomość. Nie żyje, Zakopane i Tatry w żałobie

Nie żyje mężczyzna, który samotnie wędrował po wysokogórskich szlakach w niedzielne przedpołudnie. Była piękna pogoda, która zachęcała do długich spacerów, z czego korzystali turyści. Niestety dotarła do nas wiadomość o tragicznej śmierci turysty.

morze w 1943 r.
24.03.2022 22:05 Zdjęcie plażowiczów wydaje się zwyczajne, ale wystarczy się przyjrzeć. 1 szczegół odbiera mowę, kto by pomyślał

Morze jest idealnym miejscem do wypoczynku. Świeże powietrze, miękki piasek i szum fal potrafią ukoić nerwy, nawet po ciężkim dniu pracy. Nic dziwnego, że z uroków plaży korzystali nasi przodkowie na przestrzeni tysięcy lat.

plaża we Włoszech była oblegana
24.03.2022 22:05 Nie mieści się w głowie, co się dzieje na plażach. Porażająca relacja zza granicy, przyjezdni rwą włosy z głowy

Plaża nad Morzem Śródziemnym nie zawsze jest piaszczysta, ale nawet na kamieniach można się zrelaksować. Mieszkańcy Włoch wyszli na ulice, by korzystać z pięknej pogody i promieni słońca. Niewielu przejmuje się epidemią.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło listę antywywozową
24.03.2022 22:05 Stało się, nowe obostrzenia w podróżowaniu. Ministerstwo potwierdziło, dotyczy wszystkich Polaków

Ministerstwo Zdrowia ma dla nas wiele zaleceń dotyczących zachowywania bezpieczeństwa w czasie epidemii. Tym razem podjęło kwestię podróży, które ponownie w pewnym stopniu zostaną ograniczone. Turyści powinni zapoznać się z listą rzeczy, których nie można przewieźć.

Zakopane chce przyjmować turystów
24.03.2022 22:04 W Zakopanem nie wiedzą już, co robić. Musieli podjąć decyzję. Żądają wyjaśnień od premiera

Zakopane ma poważne problemy związane z brakiem turystów. Przedsiębiorcy nie zdążyli jeszcze odrobić strat po wiosennym lockdownie, a już liczą straty za kolejne tygodnie zamknięcia. Część z nich liczy na możliwość obejścia zakazu przyjmowania gości.

Przemek Kossakowski miał już żonę.
24.03.2022 22:04 Przemek Kossakowski miał już żonę. Wyciekła wielka tajemnica podróżnika, nigdy nie chciał o niej mówić

Ślub słynnych polskich podróżników miał miejsce w październiku 2020 roku. Zarówno Przemek Kossakowski, jak i Martyna Wojciechowska, niechętnie wypowiadają się na jego temat w mediach. Do ostatniej chwili nikomu nie zdradzali, że chcą zrobić ten ważny krok w swoim związku, a po wszystkim po prostu opublikowali przepiękne zdjęcie - już jako złączeni na zawsze. Wiele osób jednak nie wie, że podróżnik miał już żonę, jednak tego tematu stara się za wszelką cenę nie poruszać w mediach.

Tatry - mało noclegów na święta i sylwestra
24.03.2022 22:04 Fatalne wieści z Tatr. Niestety, najgorsza sytuacja od lat, właściciele pensjonatów załamują ręce

Tatry, jako jedyny obszar wysokogórski w Polsce, cieszą się popularnością wśród turystów cały rok. Poza sezonami letnim i zimowym na szlakach jest nieco spokojniej, lecz nigdy nie jest pusto. Podobnie jest w przypadku obiektów noclegowych, które zarabiają przez cały rok.

góry są miejscem gdzie powstaje widmo
24.03.2022 22:04 Uwiecznił niebywałe zjawisko w górach, niedługo potem zmarł w okropnych okolicznościach. Przesąd o widmie wzbudza ciarki nawet u doświadczonych podróżnych

Góry, a zwłaszcza te wysokie, których szczyty sięgają chmur, pozwalają nam zaobserwować ciekawe zjawiska optyczne. Jednym z nich jest widmo Brockenu, znane turystom w Tatrach. Jest dosyć rzadkie i wiąże się z nim przerażający przesąd.

koornawirus szczepionka
24.03.2022 22:04 Wiadomo, kiedy podróże na dawnych zasadach znów będą możliwe. Wielu będzie zasmuconych słowami eksperta

Koronawirus zmienił nasze zwyczaje w codziennym życiu, a także w podróży. Przez pewnie czas nie mieliśmy możliwości opuszczenia nawet własnego domu, nie mówiąc już o wyjeździe za granicę. Po chwilowym rozluźnieniu latem, znów musimy się zmierzyć z życiem w izolacji.

zima 2020/21 bez wyjazdów na narty
24.03.2022 22:04 RMF: rząd może wydać nowy zakaz na zimę. Wszystko przez zakażenia, zimowe wyjazdy na narty zagrożone

Zima jest wysokim sezonem w górach, które cieszą się dużą popularnością ze względu na stoki narciarskie, wyciągi, liczne pensjonaty. To góry są naturalnym skojarzeniem z miejscem docelowym na wypoczynek, gdy za oknem pada śnieg. Na razie obiekty noclegowe nie mogą przyjmować gości poza kilkoma wyjątkami.Turyści niechętnie rezerwują pokoje na okres świąteczno-sylwestrowy, gdyż nie wiadomo, czy będzie można przyjechać. Sytuacja dla właścicieli gościńców zaczyna robić się dramatyczna. Przypomnijmy, że w związku z restrykcjami branża hotelarska ucierpiała bardzo mocno. Hotelarze liczyli, że nadchodzący sezon pozwoli, choć odrobinę zminimalizować straty.

nagranie lawiny kamieni na La Gomerze
24.03.2022 22:04 Ewakuacja turystów, przeżyli chwile grozy. Nagle klif runął na plażę za granicą, wszystko zdążyli nagrać

Nagranie z jednej z wysp świetnie ukazuje dramatyczne chwile, które przeżyli turyści przebywający na wczasach w hotelu. W jednej chwili ściana klifu osunęła się na plac, gdzie parkują samochody osobowe i kampery.

Polacy w Egipcie nie pojadą na wielbłądach
24.03.2022 22:04 Potwierdzili, będzie zakaz. Dotknie też turystów z Polski, za granicą koniec z kontrowersyjną atrakcją

Polacy uwielbiają wakacje w Egipcie, zwłaszcza nad Morzem Czerwonym. Zwrotnikowy klimat sprawia, że sezon turystyczny trwa tam niemal cały rok. Tym, co kojarzy się z przeprawami przez pustynię, jest karawana, z której przyjezdni już nie skorzystają.PETA już od dawna walczy o zakaz wykorzystywania zwierząt jako żywych atrakcji turystycznych, a jednym z priorytetów było oswobodzenie wielbłądów. W Egipcie bardzo popularne są przejażdżki na ich grzbietach, co wzbudzało wiele kontrowersji. Choć wielu turystów często korzystało z tej możliwości, obrońcy zwierząt wymieniali długą listę wad takiego pomysłu.

Nagranie tańca na lodzie w Tatrach
24.03.2022 22:04 Nagranie z Tatr jest hitem sieci. Poszli w góry, nagle ściągnęli spodnie i weszli na lód

Nagranie zamieszczone przez Magdalenę Wójcik i Stefano Silvino w serwisie YouTube, szybko obiegło media społecznościowe. Nie ma się czemu dziwić - dokonali tego, czego wielu turystów nie miałoby odwagi zrobić.

turyści robią zdjęcia w jaskini mylnej
24.03.2022 22:04 Polacy oszaleli na punkcie jednego miejsca w kraju. Zdjęcia z Jaskini Mylnej podbijają internet

Turyści wędrujący po tatrzańskich szlakach chętnie robią zdjęcia krajobrazom, jednak jako tło do selfie upatrzyli sobie jedno miejsce. Jak informuje Dziennik Polski, wystarczyło wskazać Jaskinię Mylną, jako najlepszy punkt do robienia zdjęć, by nagle zyskała na popularności.

Ferie zimowe bez wyciągów narciarskich
24.03.2022 22:04 Wiemy, kiedy zapadnie decyzja, wiceminister zabrał głos. Ważą się losy zimowego sezonu urlopowego

Ferie zimowe są dla wielu osób długo wyczekiwanym okresem, kiedy mogą wyjechać w góry i cieszyć się białym szaleństwem. W tym roku sezon narciarski stanął pod znakiem zapytania ze względu na ryzyko zarażenia się koronawirusem.

zima w Zakopanem, można się nadziać na nocleg
24.03.2022 22:04 Wielkie oszustwo, turyści mogą stracić swoje pieniądze. Internauta wyjawił prawdę, skandal pod Zakopanem

Zima jest jednym z dwóch głównych sezonów turystycznych w polskich górach. Chociaż na razie obiekty noclegowe pozostają zamknięte dla turystów, ofert nie brakuje. Gazeta Krakowska otrzymała informację, że na stronie booking.com ktoś zamieścił ogłoszenie o wynajmie obiektu, którego nie ma.

policja ostrzega przed oszustami
24.03.2022 22:04 Możesz stracić ogromne pieniądze. Pilny apel policji do Polaków, narażeni mogą być wszyscy planujący wyjazd na święta i ferie

Policja każdego roku otrzymuje zgłoszenia o fałszywych ogłoszeniach obiektów noclegowych. Oszuści wyłudzają pieniądze, oferując turystom nieistniejące domy czy pokoje w pensjonatach. Z tego powodu wydano komunikat wyjaśniający, jak sprawdzić autentyczność oferty. Istnieje kilka sposobów, które każdy turysta powinien znać. To szczególnie ważne w obliczu nadchodzącego sezonu zimowego - na święta i ferie w góry wybierają się tysiące Polaków.

góry wypadek taterniczki
24.03.2022 22:04 Wojskowy śmigłowiec w akcji w Tatrach. Sytuacja była bardzo trudna

Dwoje turystów, którzy wybrali się w góry, nie mieli dzisiaj szczęścia. Wybrali trasę wspinaczkową na Zamarłej Turni, która jest trudna nawet latem. Po południu (czwartek 19 listopada) kobieta upadła ze znacznej wysokości i doznała poważnych obrażeń.

Włochy maja problem z turystami w Wenecji.
24.03.2022 22:04 Klamka zapadła, trzeba będzie opróżnić kieszenie. Władze włoskiego miasta wprowadzą dodatkową opłatę dla przyjezdnych

Włochy były na liście osób, które odbywały Grand Tour już w XVII i XVIII wieku. W tym okresie każdy, kto chciał się liczyć w towarzystwie, musiał zwiedzać najważniejsze miasta ówczesnego świata, takie jak Paryż, Wenecja, Florencja czy Rzym. Od tamtej pory zainteresowanie popularnymi atrakcjami cały czas rosło.

Święta w Dreźnie bez jarmarku
24.03.2022 22:04 Najstarsze świąteczne wydarzenie świata odwołane. Co roku przyjeżdżały na nie tłumy

Święta w tym roku większość osób spędzi w wąskim rodzinnym gronie. Wyjazdy nie są zalecane, zwłaszcza za granicę, więc niewiele osób szykuje się do podróży. Na przyjazd turystów szykują się niemal wyłącznie kurorty narciarskie, dla których to najlepszy czas na zarobek.

wyjazd na narty już niedługo
24.03.2022 22:04 Na Podhalu już się zaczęło. Odpalili armatki, trwają przygotowania do sezonu

Wyjazd wakacyjny nie wszystkim się udał, a w przypadku ferii zimowych może być jeszcze gorzej. Rząd właśnie ogłosił, że we wszystkich województwach przerwa między semestrami odbędzie się w tym samym czasie, a nie w czterech turach, jak to było w poprzednich latach.

ferie w górach nie będą możliwe
24.03.2022 22:04 Całe polskie miasto w rozpaczy. "Stanęliśmy w obliczu klęski finansowej". Kurort w ferie przyjmuje tłumy

Ferie w szkołach od wielu lat są planowane tak, by rozłożyć ruch turystyczny na okres sześciu tygodni. To pozwala na znalezienie noclegu turystom, a przedsiębiorcom na większy zarobek. W tym roku rząd postanowił skłonić Polaków do pozostania w domach, co odbije się na mieszkańcach górskich miejscowości, które są zależne gospodarczo od turystyki.

góry są niszczone przez turystów
24.03.2022 22:03 Pan Marcin wszedł na Giewont. To, co zobaczył na krzyżu wprawiło go w oburzenie. Wszystko przez turystów

Góry są naszym wspólnym dobrem narodowym, o które musimy dbać. Dla turystów budowana jest infrastruktura, taka jak oznaczenia szlaków, schroniska czy wiaty. Są jednak niszczone przez wandali, a także "upiększane" przez osoby, które pozostawiają w charakterystycznych punktach np. wstążki czy kapelusze.

turyści przeklęte miejsce
24.03.2022 22:03 Przeklęte miejsce w Polsce. Zginęły dziesiątki ludzi, doszło do katastrof. Piękne miejsce ze straszną historią

Turyści docierają na Diablaka nie tylko ze względu na zamiłowanie do gór. Podróżnych przyciąga także tragiczna historia tego szczytu oraz legendy, które mówią, że to miejsce jest przeklęte. Do dramatycznych wypadków dochodziło tu już w XX wieku. Nawet doświadczeni wczasowicze przyznają, że góra ta jest bardzo zdradliwa. O szczegółach informuje Radio Zet.Turyści różnie nazywają to miejsce – Babia Góra, Matka Niepogód czy też wspomniany już Diablak. Wszystkie te nazwy mają dość niepokojący wydźwięk. Historia potwierdza, że nie bez przyczyny tak jest. Wielu podróżnych nie tylko niepokoi fakt, że w okolicy doszło do wielu tragicznych zdarzeń, ale także to, że często trudno wytłumaczyć ich okoliczności.

Bieszczady szykują się na sezon
24.03.2022 22:03 Zaczęło się. Minister potwierdza, policja przeprowadzi surowe kontrole na stokach narciarskich, lepiej się nie zapominać

Z tego artykułu dowiesz się:Które ośrodki narciarskie będą funkcjonować od 5 grudniaJak będą wyglądać kontrole policji na stokachJakie obostrzenia obowiązują na stokachBieszczady cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza w okresie zimowym. Na Podkarpaciu właśnie ruszyły przygotowywania do otwarcia sezonu. Ośrodki narciarskie w Beskidzie Niskim i Bieszczadach już zaczęły naśnieżanie stoków. Docelowo niektóre z nich mają ruszyć już w weekend 5 grudnia. Tomisław Bruzda z ośrodka sportowego w Beskidzie Niskimpowiedział w rozmowie z RMF24, że stoki są już systematycznie naśnieżane i ma nadzieję przywitać pierwszych turystów na koniec tego tygodnia.Nadzieja nie jest bezpodstawna patrząc na tłumy, które w ostatni weekend pojawiły się na terenie Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju. Ogromna ilość turystów miło zaskoczyła właścicieli, jednak nie byli gotowi na przyjęcie aż tak dużej liczby odwiedzających. Sytuacja zwróciła także uwagę ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, który zapowiedział wzmożone kontrole policji na stokach. Od ich wyniku uzależnia ewentualne zamknięcie ośrodków.