Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Nie chcesz płacić za nadbagaż? Steward radzi, jak uniknąć opłat
Magda Antoł
Magda Antoł 04.09.2023 16:45

Nie chcesz płacić za nadbagaż? Steward radzi, jak uniknąć opłat

Kontrola na lotnisku
Fot. shutterstock_Ralf Geithe

Mało komu uśmiecha się perspektywa dodatkowego płacenia za nadbagaż. W sieci krąży wiele trików, które miałyby ułatwić pakowanie lub przewieźć więcej rzeczy bez konieczności ponoszenia dodatkowej opłaty. Tym razem sposobem na przechytrzenie linii lotniczych podzielił się steward.

W rozmowie z portalem Express.co.uk steward Miguel Muñoz zdradził ciekawe triki podróżnicze. Pracuje dla tanich linii lotniczych od 10 lat, więc w tym czasie udało mu się poznać sposoby na niepłacenie za nadbagaż.

Steward poleca zaopatrzyć się w pokrowiec od laptopa

 Według stewarda podróż z pokrowcem od laptopa jest niezbędna. Torba ta nie jest przedmiotem ważonym. A to oznacza, że można do niego schować dodatkowe rzeczy i uniknąć opłaty za nadbagaż. Wspominał w rozmowie z Express.co.uk, iż stosował ten trik już wielokrotnie i za każdym razem działał bez zarzutów.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest schowanie do niego zapasowej bielizny. Może się to okazać wybawieniem, gdy dojdzie do zgubienia bagażu. Dodał też, że nie ma potrzeby zabierania ze sobą laptopa, aby pomysł zakończył się sukcesem.

Siatka ze sklepu również okaże się pomocna

Równie przydatnym przedmiotem na lotnisku może okazać się siatka ze sklepu wolnocłowego. Wniesienie jej ze spakowanymi dodatkowymi rzeczami jest bezpłatne. I to bez względu na zawartość. Wystarczy przejść przez kontrolę bezpieczeństwa, zakupić produkt, wyjąć nadmiar bagażu i spakować go do torby wolnocłowej.

„Jeśli wejdziesz na pokład z jedną sztuką bagażu, na którą masz pozwolenie, i torbą wolnocłową z częścią rzeczy, nikt nic nie powie”- dodaje.

Inne patenty na więcej rzeczy w walizce

Innym sposobem, często pojawiającym się w sieci, jest przełożenie kilku rzeczy do poszewki na poduszkę. Większość linii zezwala na darmowe wniesienie jej na pokład. 


A jeśli problem jest w złym pakowaniu, to warto nauczyć się paru patentów na generowanie więcej miejsca w walizce. Bardzo polecanymi sposobami są rolowanie ubrań oraz pakowanie próżniowe. Dzięki nim w walizce tworzy się znacznie więcej miejsca i pozwalają na lepszą organizację pakowania. Natomiast nasza redaktor naczelna poleca bardzo prosty sposób na pakowanie się jedynie do plecaka.