Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lot

Lot

Pokład samolotu
13.12.2023 12:16 Natychmiastowa akcja na Lotnisku Chopina. LOT miał zabrać pasażerów, ale na pokładzie pojawił się dym

Jak zdradza Piotr Rudzki, rzecznik prasowy portu cytowany przez portal tvn24.pl, na płycie Lotniska Chopina doszło do pewnego incydentu, który mógł mieć opłakane skutki. Samolot linii PLL LOT była wówczas przygotowywana do kolejnego lotu, kiedy w kabinie pojawił się dym.Wszystko działo się bardzo szybko. Od razu po pojawieniu się dymu podjęto działania, by go ugasić. Cała akcja trwała 10 minut. 

Pokład Ryanaira
10.12.2023 13:43 Ewakuacja samolotu Ryanaira lecącego do Krakowa. Pasażerowie uciekali przez zjeżdżalnie

Ten lot pasażerowie Ryanaira lecącego ze Sztokholmu do Krakowa w niedzielę 10 grudnia zapamiętają na długo. Z kabiny nagle zaczął unosić się dym, a pasażerowie zostali ewakuowani za pomocą awaryjnych zjeżdżalni. Nagranie z ewakuacji podbija sieć. 

Pokład samolotu
07.12.2023 06:40 Powiedzieli o jedno słowo za dużo. Przez parę podróżnych pilot musiał awaryjnie lądować

Na pokładach samolotów załoga, choć zawsze miła i uśmiechnięta poważnie traktuje pasażerów, którzy zakłócają spokój w trakcje lotu. Wszelkie spory i kłótnie szybko kończą się interwencją. W przypadku tego lotu piloci bez wahania podjęli nagłą decyzję o natychmiastowym lądowaniu. A wszystko to przez dwoje krzyczących podróżnych.Pozostali pasażerowie byli zdruzgotani informacją, jaką otrzymali po wylądowaniu. Lot do Providence w Stanach Zjednoczonych nie mógł być wznowiony tego samego dnia.

Lotnisko
06.12.2023 19:25 Rutynowa procedura w Ryanairze zamieniła się w koszmar. Pasażerka przestrzega innych podróżnych

Kuriozalna sytuacja przydarzyła się jednej pasażerce na lotnisku, która leciała do Niemiec. Podczas zakupu biletu zrezygnowała z dopłaty za wybrane miejsce. Po przejściu przez odprawę czekała ją niemiła niespodzianka. Otrzymanie karty pokładowej od Ryanaira okazało się nie być takie proste.Kobieta natychmiast poskarżyła się w sieci, na co linie lotnicze prędko zareagowały. 

Pokład samolotu
01.12.2023 21:11 Samolot lecący do Rzeszowa nie mógł lądować. Pilot Ryanaira nagle stracił przytomność

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair musiały awaryjnie lądować na krakowskim lotnisku. Podczas lotu będący na pokładzie pilot nagle zaczął źle się czuć. Polski organ bezpieczeństwa lotniczego mówi o „poważnym incydencie”. Było naprawdę niebezpiecznie!Chwile grozy przeżyli pasażerowie lotu do Rzeszowa. Po wszystkim, czekała ich jednak jeszcze jedna zła wiadomość.

Pokład samolotu
01.12.2023 18:25 Robisz to w samolocie? Pasażerowie najpewniej mają cię przez to dość

Pasażerowie niekiedy całkowicie zapominają, czego nie powinni robić w transporcie. Od podróżowania malujących paznokcie podczas lotu po wypróżnianie się na podłodze na wysokości 35 000 stóp - oto niektóre z najbardziej rażących uchybień.Niekiedy swoim zachowaniem podróżni mogą doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji, innym razem zmuszają pilotów do awaryjnego lądowania, czy odwołania lotu.

Samolot
30.11.2023 19:16 Wracali z uwielbianej przez Polaków wyspy. Oba samoloty rozbiły się przy lądowaniu na tym samym lotnisku

Ciężko wyobrazić sobie aż tak ogromnego pecha. Dwa samoloty pasażerskie rozbiły się tego samego dnia. Oba zdarzenia miały miejsce w popularnym Parku Narodowym, gdzie przez cały rok przybywa mnóstwo turystów z całego świata. Jeden z samolotów wracał z uwielbianej przez Polaków rajskiej wyspy, drugi już miał startować w drodze do niej. Na pokładach łącznie znajdowało się 60 pasażerów. Akcja strażaków i lokalnych służb nie była łatwa.

Prysznic
29.11.2023 13:44 Tego absolutnie nie rób w domu po podróży samolotem. Możesz się nabawić wielu chorób

Po długiej podróży często jedyne, o czym marzymy to ciepła, relaksująca kąpiel i długi sen. Niestety, jak się okazuje, taki scenariusz wcale nie jest tak dobry, jak mogłoby się wydawać. Eksperci alarmują, by powstrzymać się od gorącej kąpieli. 

Akcja na wodzie
29.11.2023 11:02 Samolot nagle runął do wody. Trwa akcja ratunkowa

Trwa akcja ratunkowa na Oceanie Spokojnym. Samolot z niewiadomych przyczyn stracił wysokość i znalazł się w wodzie. Służby poszukują kolejnych pasażerów. Do tragedii doszło w środę 29 listopada w godzinach porannych. 

Pokład samolotu
27.11.2023 19:27 Samolot leciał nad oceanem, kiedy pasażerka rzuciła się na drzwi awaryjne. Załoga musiała natychmiast działać

Incydentów na pokładach samolotów z udziałem niesfornych pasażerów było mnóstwo. Tym razem pewna kobieta podczas długiego lotu naraziła na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i pozostałych podróżnych i załogę.W pewnym momencie wstała i udała się w kierunku drzwi awaryjnych. 

Samolot PLL LOT
23.11.2023 13:59 Polacy na długo musieli zapomnieć o powrocie LOT-em do Warszawy. Utknęli na egzotycznej wyspie

Choć usterki w samolotach zdarzają się dość rzadko, to niekiedy są powodem nie wystartowania maszyny. Przekonali się o tym pasażerowie Polskich Linii Lotniczych LOT, którzy na długo utknęli w egzotycznym miejscu. Podróżni zostali skierowani do hoteli, gdzie oczekują jakichkolwiek informacji. Polacy wyruszą do kraju dopiero, kiedy maszyna zostanie naprawiona. Najpierw nowe części muszą dolecieć z Miami.W czwartek w godzinach popołudniowych skontaktowali się z nami turyści, którzy mimo zapowiedzianego po raz kolejny odlotu, nadal nie mogą wrócić do domu. “Dalej nas nie zabrali. Ponad 300 osób czeka na lotnisku” - mówi nam jedna z turystek.

Pokład samolotu
18.11.2023 12:50 Najgorsze linie lotnicze na świecie. Podczas lotu odpadają części, a kamizelek i tlenu brak

Latanie może być dla wielu stresującym i traumatycznym przeżyciem, zwłaszcza biorąc pod uwagę historię incydentów lotniczych. Kilka linii zyskało sławę dzięki swoim wynikom w zakresie bezpieczeństwa poniżej średniej.Niektóre linie lotnicze, jak się okazuje, lepiej omijać szerokim łukiem. Oprócz katastrof, na pokładach panują warunki, które pozostawiają wiele do życzenia.

Ryanair
17.11.2023 06:16 Okazja na tanie podróżowanie. Taka zniżka na dowolne loty szybko się nie powtórzy

Black friday to nie tylko chwyt marketingowy. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy szukają okazji, by zaoszczędzić. Z tej okazji Kiwi.com przygotowało dla podróżnych wyjątkową ofertę.To aż 300 kodów rabatowych. Trzeba się jednak pospieszyć, bowiem oferta będzie dostępna tylko przez parę dni.

 lotnisko Szczecin Goleniów
08.11.2023 06:38 Polak filmował stewardessy podczas lotu do Szczecina. Pracownicy lotniska nie mieli dla niego litości

Nie wszyscy potrafią dostosować się do panujących norm i zwyczajów na pokładzie samolotu. Niektórym brakuje kultury i klasy, o czym boleśnie przekonały się stewardessy lotu z Norwegii do Szczecina. Pewien 46-letni mężczyzna był źródłem bardzo dużego zamieszania. 

Samolot
04.11.2023 19:08 Ulubiony kraj Polaków planuje radykalną zmianę. Nie wszystkim się to spodoba

Choć przemieszczanie się po głównych miastach kraju transportem lotniczym wydaje się być wygodne, to nie brakuje takich, co stanowczo tego nie popiera. W europejskim kraju rząd chce wprowadzić zakaz latania na krótkich odcinkach.Pomysł nie spodobał się jednak branży lotniczej, która wówczas będzie stratna. 

PLL LOT
03.11.2023 14:32 Samolot LOT-u wpadł w szczelinę. Niezwykle rzadkie zjawisko zaskoczyło pasażerów

Podróże samolotami są bardzo szybkie, jednak kiedy w grę wchodzi lot na inny kontynent, wówczas potrafią ciągnąć się w nieskończoność. Na taki wariant byli gotowi pasażerowie LOT-u, którzy lecieli z USA do Polski. Wszystko jednak uległo zmianie po wpadnięciu maszyny w nietypową szczeliną.

None
03.11.2023 07:56 Trafili na siebie dzięki opóźnieniu samolotu. "Nie robiłam już sobie żadnej nadziei"

Przypadkowe spotkania w nietypowych miejscach mogą doprowadzić do naprawdę wyjątkowych historii. Przekonali się o tym Havva Kiracoglu i Louis Christodoulou. Ich samoloty miały opóźnienie, dzięki czemu para mogła się lepiej poznać.Dziś tworzą udany związek. 

Lotnisko
02.11.2023 10:51 W ostatniej chwili usłyszeli, że nigdzie nie polecą. Nie wiadomo, co dalej z egzotycznymi wakacjami polskiej grupy

Wielka awaria linii lotniczych na dwóch znanych lotniskach. Przewoźnik twierdzi, że problemy techniczne z systemem rezerwacji spowodowały tymczasowe odwołanie lotów w Stambule. Wykluczono wszelkie cyberataki.Wśród poszkodowanych podróżnych, którzy utknęli na lotnisku znaleźli się też Polacy. Planowali lot na Sri Lankę. 

Lotnisko w Radomiu
31.10.2023 07:18 Wielkie cięcia w Radomiu. LOT pakuje walizki i wraca na inny port

Lotnisko w Radomiu ma za sobą kilka pierwszych miesięcy pracy. Choć zdania na jego temat nadal są podzielone, to zarówno biura podróży, jak i linie lotnicze z optymizmem patrzyły na sezon zimowy. Sytuacja uległa jednak zmianie.Jeszcze do grudnia jedynym przewoźnikiem oferującym rejsowe połączenia z lotniska w Radomiu będą PLL LOT. Oferta nie jest zbyt bogata, ponieważ znajdują się w niej tylko dwa kierunki – Rzym i Paryż. Na domiar złego zapadła właśnie decyzja o dodatkowym cięciu.

Lotnisko
30.10.2023 13:39 Gorąca zima na Lotnisku Chopina. Ogromna liczba nowych tras i egzotycznych kierunków

Od pierwszego weekendu zimowego podróżni będą mogli skorzystać z nowych połączeń, jakie oferuje warszawskie Lotnisko Chopina. Pojawią się atrakcyjne kierunki dla miłośników zimowych wyjazdów, ale i rajskich klimatów.Jak zdradza biuro prasowe lotniska, z racji rozpoczynającego się sezonu zimowego, zmieni się także siatka połączeń lotniczych. 

Kontrola bagaży
27.10.2023 18:45 Zamiast do Norwegii, wrócił do domu. Pilot w Gdańsku nawet nie chciał wysłuchać tłumaczeń pasażera

Pasażerowie czasami powinni powstrzymać się od wypowiadania niektórych słów, szczególnie na lotnisku. Pracownicy bowiem bardzo poważnie podchodzą do wszelkich niewinnych żartów o posiadaniu niebezpiecznych przedmiotów w bagażu. Zwykle nie kończy się to dobrze.Tym razem na lotnisku w Gdańsku został zatrzymany mężczyzna, który oznajmił, że w jego bagażu są granaty.

Malezja
24.10.2023 15:22 Azja Południowo-Wschodnia na wyciągnięcie ręki. Przyszłościowa współpraca dwóch gigantów wchodzi w życie

Linie lotnicze Emirates ogłosiły zawarcie umowy o współpracę z Batik Air. Umożliwia ona klientom Emirates podróż do 5 malezyjskich miast i 3 regionalnych miejsc docelowych w Azji Południowo-Wschodniej obsługiwanych przez linie Batik Air za pośrednictwem międzynarodowego portu lotniczego w Kuala Lumpur (KLIA).W siatce znajdzie się aż 8 nowych połączeń. 

Samolot
18.10.2023 06:38 "Porzuceni o 3 w nocy bez lotu i noclegu". Wszystko przez skandaliczny wypadek w pokładowej toalecie

Wściekli pasażerowie linii EasyJet byli zmuszeni spędzić dodatkową noc na Teneryfie po tym, jak ich lot do Londynu  został przełożony z powodu “wypróżnienia się na podłogę” w pokładowej toalecie. Był to jednak dopiero początek problemów. "Porzuceni w obcym kraju, o 3 nad ranem" - skarżył się jeden z poszkodowanych podróżnych.Film opublikowany na platformie X (dawniej Twitter), przedstawia pilota ogłaszającego, że lot się nie odbędzie. 

Pałac
17.10.2023 11:02 Itaka wprowadza nowy, uwielbiany przez Polaków kierunek. Samoloty wystartują z Radomia

To zupełna nowość od Itaki. Biuro podróży wprowadzi do swojego programu jeszcze jeden kierunek - Barcelonę.Podróżni będą mogli polecieć z Radomia do regionów takich jak Costa Brava i Costa Blanca. 

Pokład samolotu
15.10.2023 11:38 Żujesz gumę w samolocie podczas startu? To może mieć poważne konsekwencje

Żucie gumy w samolocie to powielany przez wielu trik, który sprawia, że pod wpływem ciśnienia nie zatykają się uszy. Ekspert ostrzega, że nie jest to dobry pomysł.“Chociaż żucie gumy jest w takim momencie kuszące, nie jest to wskazane” - zdradza Ryan Davidson z firmy Raw Juicery. 

Stewardessa
12.10.2023 11:22 Tego nie mogą robić stewardessy na oczach pasażerów. Lista zakazów jest długa

Dla jednych to praca marzeń. W końcu steward czy stewardessa mają możliwość podróżowania po świecie. Podczas lotu mają jednak do wykonania szereg zadań i niekiedy muszą mierzyć się z różnymi wyzwaniami. Czego natomiast nie wolno im robić na pokładzie samolotu?Personel pokładowy nie może sobie pozwolić m.in. na sen, jednak lista zakazów jest długa. 

stewardessa
09.10.2023 13:31 Ile naprawdę zarabia stewardessa? Sprawdź, czy nadajesz się do tej pracy

W tym zawodzie nie trzeba mieć wyższego wykształcenia, a pensje znacznie przewyższają średnią krajową. Nic dziwnego, że dla wielu praca na pokładzie samolotu wydaje się być wymarzonym zajęciem. Ile zarabia stewardessa i jakie warunki musi spełniać? Wiele zależy od tego, w jakim kraju oraz w jakich liniach lotniczych jest zatrudniona. Lista wymagań względem kandydatów jest długa i nie każdy nadaje się do tej pracy. 

Lotnisko
07.10.2023 16:12 Chaos i panika na lotnisku w Izraelu. Linie lotnicze w tym Wizz Air odwołują loty z Polski

Izraelczycy uciekają, a wraz z nimi turyści. Tysiące osób próbuje opuścić kraj, który 7 października o godzinie 6:30 został zaatakowany przez Hamas. Na lotniskach utknęli też Polacy, w tym młoda polska raperka.Wiele linii lotniczych przekierowuje lub odwołuje całkowicie loty. To m.in. Wizz Air i PLL LOT.