Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Nie chciała zamienić się miejscem z dzieckiem na pokładzie. Jego matka mściła się przez cały lot
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 31.01.2024 15:44

Nie chciała zamienić się miejscem z dzieckiem na pokładzie. Jego matka mściła się przez cały lot

Pokład samolotu
Fot. Shutterstock_Try_my_best

Miejsce w samolocie potrafi być nieraz powodem sporów. Zwykle między rodzeństwem, które kłóci się o fotel przy oknie. Mimo że każdy z pasażerów już wcześniej otrzymuje przydzielone miejsce, bądź sam je wybiera, zdarza się, że nawet obcy podróżni nie chcą dać za wygraną i żądają, by osoba obok ustąpiła. Nie zgodziła się na to pewna młoda kobieta i wtedy zaczął się koszmar.

23-latka napisała na Reddit: “Kiedy weszliśmy do samolotu, od razu poszłam na swoje środkowe miejsce, usiadłam i wyjęłam słuchawki, nagle przyszła matka z synem. Mieli miejsca przy oknie i przy korytarzu. Od razu kobieta zażądała, że muszę przesiąść się na miejsce przy korytarzu, aby oni mogli usiąść bliżej siebie”. 

Odmówiła zmiany miejsca w samolocie. Pasażerka spotkała się ze wściekłością kobiety z dzieckiem

Wchodząc na pokład samolotu, z pewnością nie raz spotkaliśmy się z sytuacją, kiedy to w drodze wyjątku zostaliśmy poproszeni o zmianę swojego miejsca. Nie raz też my sami prosiliśmy pasażera obok, by zamienił się miejscem, abyśmy my mogli usiąść bliżej rodziny czy przyjaciół. Słysząc odmowę jedyne, co powinniśmy wówczas zrobić to uszanować tę decyzję.

Inaczej postanowiła matka z synem, kiedy między nimi zajęła swoje miejsce 23-letnia pasażerka, która swojego fotela nie zamierzała zwolnić. Dziewczyna opisała całą sytuację na Reddit. Przyznała, że na pytanie kobiety obok powiedziała, że nie lubi siedzieć przy przejściu, dlatego nie zgodzi się na zmianę miejsca, nawet jeżeli dzięki temu matka z dzieckiem mogliby usiąść razem.

O spokojnym locie wówczas młoda dziewczyna mogła zapomnieć, bowiem druga pasażerka nie chciała dać za wygraną. 23-latka w końcu powiedziała, że może zająć miejsce przy oknie, gdzie siedział chłopiec, jednak jego matka nie przyjęła tej propozycji. “Ona w dalszym ciągu krzyczała, że ​​potrzebuje tego miejsca i że nie akceptuje faktu, że jej syn musiałby ustąpić miejsca, ponieważ jest dzieckiem i zasługuje na miejsce przy oknie” - opisuje pasażerka. 

Interwencja stewardessy. Kobieta cały czas kopała pasażerkę obok

Do fotelu została zawołana stewardessa. Kobieta z dzieckiem sądziła, że z jej pomocą uda się dokonać zamiany miejsc. Tak się nie stało. Stewardessa przyznała, że 23-latka ma prawo siedzieć na środkowym miejscu, które jej przysługuje. Sytuacja zaczęła robić się coraz bardziej napięta.

Zdenerwowana kobieta zamierzała uprzykrzyć ten lot młodej dziewczynie. Nieustannie “przypadkowo” ją kopała, a kiedy ta udała się do łazienki, jej rzeczy zostały przerzucone na fotel obok, a jej zajmowała matka z dzieckiem. Obsługa samolotu jeszcze raz musiała podjąć interwencję, by przywrócić spokój na pokładzie. 23-latka z pewnością ten lot zapamięta na długo. 

Internauci oburzeni postawą matki z dzieckiem. Rację przyznali 23-letniej pasażerce

Zdecydowana większość komentatorów sugerowała, że ​​młoda dziewczyna miała rację. Jedna z osób dodała: “Poradziłaś sobie z tą sytuacją z ogromnym wdziękiem. Dałaś kobiecie wybór i pozwoliłaś stewardessom wykonywać swoją pracę”.

Inny internauta z kolei spekulował: “Niektórzy celowo rezerwują miejsca przy oknie i przy przejściu, mając nadzieję, że nikt nie zajmie środka, aby mieć cały rząd dla siebie. Osobiście uważam, że taka praktyka jest po prostu nieuczciwa. Mogę się założyć, że tak było w tym przypadku. Dokładnie to samo zrobiła kobieta i wkurzyła się, że przyniosło to odwrotny skutek”.

 

Za: The Mirror