Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Tajemnica pechowego miejsca w samolocie. Pasażerowie będą zaskoczeni
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 17.03.2024 13:46

Tajemnica pechowego miejsca w samolocie. Pasażerowie będą zaskoczeni

Pokład samolotu Ryanair
Fot. Marlena Kaczmarek Turyści.pl

Rezerwując bilety lotnicze, podróżni niekiedy robią wszystko, by tylko nie przypadło im słynne miejsce 11 A na pokładzie samolotu. Czasem wolą dopłacić, żeby tylko móc komfortowo siedzieć podczas lotu. Okazuje się, że unikają pechowego fotela nie tylko z oczywistych powodów.

Pasażerowie Ryanair, easyJet, TUI, British Airways i Jet2 ostrzegani są przed rezerwacją miejsca 11 A w samolocie i wcale nie chodzi tylko o brak wystarczającej przestrzeni na nogi. Choć stewardessy znają wiele sekretów i wskazówek dot. wyboru najlepszego miejsca, to pewna ekspertka ds. lotnictwa zdradziła coś, o czym mało kto by pomyślał. 

Odpowiednia odległość fotela od toalety na pokładzie

Brenna Ryan, partnerka w firmie Victorian, zasugerowała wybór siedzisk w zależności od ich położenia względem toalety. Według niej większość poczuje się bardziej komfortowo, jeżeli weźmie pod uwagę odległość od najbliższej łazienki na pokładzie - mówi w BirminghamLive.

Czytaj też: Zwroty PIT dla emerytów. Kto może liczyć na zastrzyk gotówki?

“Wybierając miejsce w samolocie, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Zastanów się, jak często korzystasz z toalety. Jeśli odpowiedź brzmi dość często, weź to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, które miejsce zarezerwować” - radzi ekspertka.

Fotel 11 A na pokładzie samolotu. Dlaczego lepiej tam nie siadać?

Pasażerowie, którzy planują swoją pierwszą podróż samolotem, nie są zupełnie świadomi tego, że nie z każdego fotela będą zadowoleni. Zdarza się, że po wejściu na pokład czeka ich ogromne rozczarowanie, gdy okazuje się, że tuż obok nich nie ma okna.

Ekspertka ds. lotnictwa twierdzi, że istnieje jedno miejsce, które jest szczególnie złe. “Najgorsze miejsce w samolocie to 11 A. Nie tylko jest to miejsce położone dalej od łazienki, ale jest to także miejsce od okna, co utrudnia manewrowanie w przypadku częstych przerw w łazience. To nie jedyne problemy. Problemy Siedzisko również nie ma zamontowanych obok okien, mimo że jest tak zwanym siedziskiem przy oknie” - mówi.

Które dokładnie miejsce zająć w samolocie?

“Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, w której części samolotu należy usiąść. Samoloty zazwyczaj mają toaletę zarówno z przodu, jak i z tyłu, więc staraj się siedzieć tam, gdzie to możliwe i unikaj środka samolotu położonego najdalej od toalet” - mówi Brenna Ryan.

Czytaj też: Masz kartę Moja Biedronka? Musisz o tym wiedzieć

“Ogółem najlepsze miejsce w samolocie, zapewniające wygodną i pozbawioną nieprzyjemnych zapachów podróż z doskonałym dostępem do toalety, to 4 C. To miejsce znajduje się przy przejściu w kierunku przedniej części samolotu i nie znajduje się zbyt blisko przodu samolotu, niż niech ludzie stoją w kolejce do toalety obok ciebie. Jest to również wystarczająco daleko od wszelkich zapachów wydobywających się z łazienki” - dodaje ekspertka.

Źródło: Mirror