Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > "Ludzie nie chcą siadać obok mnie w samolocie". Podróżniczka plus domaga się zmian
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 26.01.2024 07:19

"Ludzie nie chcą siadać obok mnie w samolocie". Podróżniczka plus domaga się zmian

Samolot
Fot. Canva, Instagram -@Kirstyleannetravels

Pasażerka, która spotkała się z uprzedzeniami podczas lotu, w internecie dzieli się wskazówkami dotyczącymi podróży jako osoba o rozmiarach plus size, aby pomóc innym poczuć się bardziej komfortowo podczas wyczekiwanych wakacji, ponieważ każdy powinien mieć możliwość wyjazdu za granicę.

W rozmowie dla The Mirror opowiedziała o bardzo nieprzyjemnej sytuacji, jaka spotkała ją podczas lotu do Hiszpanii. Przez inną pasażerkę na pokładzie doznała obrażeń na ciele.

Pasażerka promuje podróże samolotem jako osoba plus size

Podróże powinny być dostępne dla każdego, to oczywiste, jednak niestety wiele pasażerów rozmiarów plus-size mogło spotkać się z trudnościami z poruszaniem się w świecie latania i podróżowania - a Kirsty Leanne ma nadzieję być światłem przewodnim i nadzieją dla tych osób, które mogą czuć się poszkodowane.

Dla Kirsty jej podróż nie była łatwa, ponieważ jak opowiedziała w The Mirror, ​​podczas lotów zawstydzał ją jej rozmiar i ludzie nie chcieli obok niej siadać tylko dlatego, że ma większe ciało. Kirsty dzieli się poradami dotyczącymi podróży dla osób o większej budowie ciała, ale ku zaskoczeniu spotyka się też z krytyką za to, że ma rozmiar plus size, a niektórzy niegrzecznie sugerują, że powinna po prostu schudnąć, zamiast promować podróżowanie jako większa osoba. 

Podróż do Hiszpanii skończyła się sinikami. Nieprzyjemny lot pasażerki

Kirsty, która publikuje posty w Internecie jako @kirstyleannetravels, przyznała, że nie raz spotykała się z sytuacjami, w których ludzie zwyczajnie zachowywali się okrutnie w prawdziwym życiu, w tym podczas jej wymarzonego lotu do Hiszpanii. Podróżując na miejscu od okna, na środkowym siedzeniu siedziała inna pasażerka, która nie ukrywała swojego niezadowolenia.

“Kiedy zobaczyła, że ​​siedzę przy oknie, od razu dała mi do zrozumienia, że ​​nie chce tam siedzieć i zaczęła głośno wzdychać” - powiedziała Kirsty. “Przeprosiłam, że nie ma zbyt wiele miejsca, a ona nie odpowiedziała, więc zrobiłam to, co zwykle i przycisnęłam się do okna. Przez cały lot ona pchała podłokietnik najniżej, jak mogła - było to 98% ale te ostatnie 2% było bardzo bolesne, że spowodowało to u mnie siniaki” - dodała.

“W końcu kilka rzędów dalej zwróciła się do swojej przyjaciółki i powiedziała: Nie mogę już obok niej siedzieć. Udawałam, że nie słyszę, ale chciałam zapaść się pod ziemię” - przyznała.

Złośliwe komentarze w samolocie. Pasażerka plus size wie, jak sobie z nimi radzić

Po tej nieprzyjemnej sytuacji Kirsty obiecała sobie, że w przyszłych podróżach nie będzie już pozwalać na złośliwe komentarze innych. “Zazwyczaj pytam stewardów, czy mogę teraz przenieść się na miejsce z większą przestrzenią i dodatkowym miejscem obok, aby temu zapobiec i zapewnić wszystkim maksymalny komfort” - powiedziała. “Często muszę siedzieć obok ludzi, którzy szukają dla mnie miejsca, więc staram się być miła i wyrozumiała, w nadziei, że odpłacą się tym samym wobec mnie” - dodała. 

 

Za: The Mirror