Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Pułapka na turystów w Warszawie. Noclegi za ponad 20 tys. złotych
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 13.03.2024 08:25

Pułapka na turystów w Warszawie. Noclegi za ponad 20 tys. złotych

Stare Miasto Warszawa
Fot. Shutterstock/Margy Crane

Nikt nie lubi przepłacać za nocleg, a w Warszawie jest wiele obiektów, które oferują go za dość przystępną cenę. Niestety zwykle, gdy w danym terminie zaplanowane jest cieszące się popularnością wydarzenie, ceny te potrafią iść mocno w górę. Ci, którzy planują zatrzymać się na początku sierpnia w stolicy, mogą przeżyć niemały szok.

Wszystko to za sprawą zorganizowanego koncertu znanej na całym świecie gwiazdy Taylor Swift. Piosenkarka zagra na PGE Narodowym aż trzy koncerty. Zjadą się fani nie tylko z polskich miast, ale i z zagranicy. Dla właścicieli hoteli, czy prywatnych apartamentów lub pokoi to dobra okazja, by zarobić. Problem w tym, że fantazja nieco ich poniosła. Mało kogo będzie stać na taki nocleg. 

Nocleg podczas koncertu Taylor Swift w Warszawie

Jak wynika z popularnego serwisu dot. rezerwacji noclegów Booking.com, spora część obiektów jest już zajętych. Trudno się temu dziwić, bo Taylor Swift obecnie jest najpopularniejszą piosenkarką na świecie i ma za sobą wierne rzesze fanów i fanek. Zainteresowanie jej nadchodzącym koncertem jest naprawdę ogromne.

Czytaj też: Jak płacić mniej za prąd? Wystarczy oświadczenie, ale trzeba się pośpieszyć

W mediach społecznościowych już pojawiają się obawy, że Polacy, którzy przyjeżdżają wtedy do Warszawy, nie będą mieli się gdzie zatrzymać. Oczywiście wciąż są opcje tanich pokoi znacznie oddalonych od PGE Narodowego, jednak te są naprawdę rzadkością i tylko patrzeć, aż i one znikną. 

Ile kosztuje nocleg w Warszawie?

Nie brakuje natomiast ofert, których ceny są tak wysokie, że ciężko aż w nie uwierzyć. Większość kosztuje ok. kilku tysięcy za dwie noce. Tyle muszą wydać zainteresowani spaniem w okolicy Pragi-Południe. Wydawać by się mogło, że drożej już być nie może. Nic bardziej mylnego.

Przeglądając serwis Booking.com, natknęliśmy się na przynajmniej 20 ofert, których ceny wprost zwalają z nóg. To aż 20 tys. złotych i więcej. Warto zaznaczyć, że apartamenty te są dość typowe i mają ocenę 7/10. Ci, którym zależy na luksusach mogą zatrzymać się w hotelu Radisson w samym centrum miasta. Koszt? Aż 30 tys. złotych.

Rekordowa liczba lotów do Warszawy

Zobaczyć i usłyszeć na żywo chcą też zagraniczni fani. Ceny biletów lotniczych z każdym dniem są jednak coraz droższe. Nie brakuje jednak tych, którzy chętnie je wykupują. O fenomenie poinformował portal traveltommorow.com, powołujący się na statystyki przedstawione przez eDreams ODIGEO. W Warszawie zainteresowanie podróżą samolotem wzrosło o 339 proc. 

 

Czytaj też: ZUS wydał ważny komunikat. Emeryci i renciści muszą to wiedzieć