Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > "Ścieki wylały się przed moim siedzeniem". Tego koszmarnego lotu pasażerowie nie zapomną nigdy
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 02.02.2024 19:16

"Ścieki wylały się przed moim siedzeniem". Tego koszmarnego lotu pasażerowie nie zapomną nigdy

Pokład samolotu
Fot. X-@@AnmolKa96446669

Dla wielu podróż samolotem bywa ekscytującym przeżyciem, szczególnie dla tych, którzy po raz pierwszy wchodzą na pokład. Inni z kolei swoich lotów nie wspominają dobrze. Bardzo nieprzyjemna sytuacja spotkała jednak pasażerów, którzy podróżowali liniami American Airlines do Nowego Jorku.

Do kabiny, gdzie siedzieli, wylały się spore ilości ścieków z toalety. To był prawdziwy koszmar. 

Incydent na pokładzie samolotu. Tego lotu podróżni nigdy nie zapomną

Lot samolotem może zakłócić wiele rzeczy, począwszy od awanturującego się pasażera po awaryjne lądowanie. Tym razem podróżni, którzy znaleźli się na pokładzie linii American Airlines, mieli wyjątkowego pecha. Nietypowy incydent wydarzył się 29 stycznia podczas lotu numer 23 z Delhi do Nowego Jorku.

W pewnym momencie toalety zaczęły wypełniać się ściekami. Niestety wylały się także do kabiny. Głos w sprawie zabrał rzecznik linii i poinformował, że oficjalną przyczyną zalania był “niewielki wyciek” z toalet w samolocie Boeing 777. 

Pasażerowie i załoga utknęli ze ściekami na długie godziny. Szokujące zdjęcia

O koszmarnym locie napisał jeden z użytkowników platformy X (dawniej Twitter). “Koszmar na pokładzie AA 293 z Delhi do Nowego Jorku, 29 stycznia 2024. 4 toalety zalane ściekami przed moim siedzeniem. Ponad 10 godzin traumy w tej przerażającej sytuacji. (...) Niedopuszczalne standardy”. Mężczyzna nie omieszkał też udostępnić zdjęć i materiału wideo.

Tego typu sytuacje utwierdzają pasażerów, że wewnątrz samolotu narażeni są na wiele różnych bakterii i mają wątpliwości co do panujących tam standardów higieny. Jeszcze w czerwcu ubiegłego roku cytowaliśmy byłą stewardessę, która w rozmowie z Sanctuary Bathrooms przyznała, że zawsze istnieje ryzyko, że gdy zbiornik na ścieki się przeleje, rury mogą wówczas pęknąć. 

Pasażerowie lotu otrzymali rekompensatę

Pasażerowie większość lotu, trwającego łącznie 17 godzin musieli zmagać się z nieprzyjemnym problemem. Kiedy samolot wylądował na lotnisku JFK w Nowym Jorku, kabina pokładowa została natychmiast posprzątana, a samolot mógł ruszyć w kolejny rejs. Podróżni postanowili zgłosić sprawę i otrzymali należytą rekompensatę. 

 

Źródło: X(Twitter)

Tagi: Samolot lot