Ta wyprawa w góry mogła mieć tragiczny finał. Ciężko rannego Belga udało się uratować po tym, jak zadzwonił do niego zaniepokojony szef. Tego dnia mężczyzna nie przyszedł do pracy.42-letni turysta spadł z wysokości 51 metrów, wędrując po Pirenejach w południowo-zachodniej Francji i stracił przytomność.
W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej kobiet odkrywa świat na własną rękę. Jak sugerują sceny słynnego filmu z „Jedz, módl się i kochaj”, podróże w pojedynkę mogą być świetnym sposobem na odnalezienie siebie i wyciągnięcie ważnych, życiowych lekcji. Według popularnej podróżniczki, która od lat zwiedza świat solo, są jednak miejsca, w których zamiast pięknych doświadczeń może czekać niebezpieczeństwo.Kobieta wymieniła kraje, w których podróżując samotnie lepiej omijać. Niektóre przykłady mogą zaskoczyć innych turystów…
Na pokładzie samolotów nie raz znajdowali się niesforni pasażerowie, którzy utrudniali innym spokojny lot. Nie inaczej było w przypadku rejsu na Ibizę. Z powodu jednego podróżnego samolot musiał wylądować we Francji.Do sieci trafiło nagranie z policyjnej interwencji. Służby musiały mężczyznę wyprowadzić.
Wiele miast w Europie nie cieszy się dobrą opinią jeśli chodzi o poziom bezpieczeństwa. Serwis Numbero zestawił miejsca, w których należy szczególnie uważać.W rankingu znalazły się miejsca dla trzech polskich miast. Niektóre z nich zaskakują.
Szczyt sezonu wakacyjnego w wielu popularnych kurortach nie należy do udanych. Przez Europę przetacza się właśnie kolejna fala upałów. Niestety w wielu miejscach dochodzi do niszczycielskich pożarów.W poniedziałek 14 sierpnia chwile grozy mogli przeżyć wczasowicze wypoczywający na pograniczu hiszpańsko-francuskim. W należącym do Francji regionie Pireneje Wschodnie wybuchł pożar, który błyskawicznie ruszył w kierunku kempingów i morza.
30 lipca w niedzielę zginął słynny francuski wspinacz Remi "Enigma" Lucidi. Sportowiec spadł z 68. piętra wieżowca Tregunter Tower w Hongkongu. Pod budynkiem znaleziono kamerę należącą do 30-latka. Enigma zasłynął w świecie swoimi ekstremalnymi wspinaczka bez zabezpieczeń. Relacjonował zdobywanie kolejnych obiektów i publikował nagrania ze swych wyczynów w sieci.
Ochłoda nad brzegiem morza bywa bezcenna podczas fali upałów. Jednak w sobotę temperaturę podniosła nie tylko pogoda, ale i widok 2-metrowego drapieżnika w wodzie. Plażę błyskawicznie ewakuowano.Plażowicze we francuskim regionie Pireneje Wschodnie przeżyli w sobotę 22 lipca chwile grozy. Na widok rekina pływającego zaledwie kilkadziesiąt metrów od brzegu zarządzono ewakuację.
Ulice francuskich miast nadal są niebezpieczne. MSZ od dawna zaleca podróżującym szczególną ostrożność. Z powodu trwających od kilku dni zamieszek, ministerstwo wydaje kolejne ostrzeżenia przed podróżą do Francji. Zagrożone są nie tylko Paryż i jego przedmieścia, ale wszystkie większe miasta, o czym przekonali się kierowcy polskiego autobusu, którzy musieli uciekać z pojazdu."Jeśli udajesz się do Francji (...), musisz liczyć się z kontrolami na drogach i kolejkami pojazdów" informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Strajki na lotniskach od początku roku są zmorą podróżnych. Dotychczas konieczne było odwoływanie lotów m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech i we Francji. W ostatnim z tych krajów kolejna seria protestów będzie miała miejsce już w czwartek 6 kwietnia.Strajki na lotniskach przed rokiem pokrzyżowały plany wielu urlopowiczów. Niestety wiele wskazuje na to, że ten sezon może być bardzo podobny. Z powodu protestów kontrolerów lotu we Francji nie można wykluczyć, że latem czeka nas paraliż na europejskim niebie. Zanim jednak rozpoczną się wakacje, podróżnych czekają strajki przed Wielkanocą.
Francuzi wciąż intensywnie strajkują przeciwko planowanemu podwyższeniu wieku emerytalnego. Paraliżuje to m.in. lotniska. Poważne utrudnienia napotkali pasażerowie samolotu Wizz Air. Grupa ponad 30 Polaków nie wiedziała, jak ma wrócić do kraju.
Najwyższy szczyt Europy - Mont Blanc „skurczył się" o 92 cm w ciągu 4 lat. Takie informacje podali w środę francuscy geodeci z Górnej Sabaudii, odpowiedzialni za pomiar góry. Według oficjalnych pomiarów Mont Blanc, najwyższy szczyt Europy, mierzy obecnie 4807,8 m, czyli aż o 92 cm mniej niż 4 lata temu, kiedy dokonywano ostatnich pomiarów.
Pożary trawią Lazurowe Wybrzeże na południu Francji. Od poniedziałku spłonął tam obszar o powierzchni około 5 tys. ha, w tym lasy. Z okolicznych domów i kempingów prewencyjnie ewakuowano tysiące osób, w tym turystów. Z ogniem walczy ok. 700 strażaków.Turyści zostali ewakuowani z Lazurowego Wybrzeża z powodu trwających tam od poniedziałku pożarów. Ogień wybuchł wczoraj późnym południem w mieście Gonfaron w departamencie Var, niedaleko autostrady A57.
Na Korsyce zamykają kolejne plaże oraz wprowadzają zakaz kąpieli. Działania te mają związek z wyciekiem ropy naftowej ze statku. We wtorek na piasku pojawiły się kolejne plamy, ich usuwanie trwa już od niedzieli. Służby rozpoczęły śledztwo mające wyjaśnić przyczyny zdarzenia, a eksperci badają obecnie stan wody. Od niedzieli trwa usuwanie plam ropy naftowej, które pojawiły się w wodzie i na plażach na KorsyceSłużby zamykają kolejne plaże i wydają zakazy kąpieli. To kolejny problem turystycznego regionu, który traci urlopowiczówRozpoczęto dochodzenie, które ma na celu ustalenie źródła wycieku. Jak na razie nie wiadomo, jak do niego doszło Od niedzieli francuska marynarka wojenna usuwa plamy ropy z plaż i wody w okolicach Korsyki. Nie wiadomo, dlaczego doszło do wycieku ani kto za niego odpowiada. Z powodu zagrożenia zamykane są natomiast kolejne regiony, a władze wprowadzają zakazy kąpieli.
Francja zaoferuje turystom bezpłatne testy PCR w stronę koronawirusa. Taką decyzję ogłosił w niedzielę sekretarz stanu ds. europejskich Clement Beaune. Jest to jeden z nielicznych krajów na świecie, które nie pobierają opłat za badanie.Francja jest popularnym kierunkiem turystycznym wśród Europejczyków, jednak ze względu na pandemię koronawirusa wyjazdy są znacznie utrudnione. Paryż wychodzi jednak naprzeciw zagranicznej turystyce, oferując przyjezdnym darmowe testy.
Lato może być koszmarem z uwagi na powrót pandemii – oceniła Karine Lacombe, epidemiolog i szefowa oddziału chorób zakaźnych szpitala św. Antoniego w Paryżu. Jak dodała, plan luzowania restrykcji we Francji jest zbyt optymistyczny.Lato zbliża się wielkimi krokami, a wiele państw już teraz decyduje się na łagodzenie restrykcji w związku z nadchodzącymi wakacjami. Również Francja ogłosiła niedawno plan wychodzenia z lockdownu.
Francja ogłosiła datę otwarcia na zagranicznych turystów. Na razie do kraju będą mogły jednak wjechać tylko osoby posiadające tzw. paszport sanitarny. Restrykcje w tym kraju będą powoli znoszone od początku maja.Francja ogłosiła plan wychodzenia z lockdownu, który ma rozpocząć się już na początku maja. Jest to bardzo wiadomość dla turystów, ponieważ pojawiła się również data otwarcia granic. Należy jednak mieć przy sobie odpowiedni dokument.
Samolot Ryanaira, który wykonywał kurs z Francji do Dublina, odleciał bez ani jednego pasażera na pokładzie. Jak poinformował przewoźnik, z powodu przepisów ustalonych przez władze Irlandii, żaden z podróżnych nie mógł wejść do maszyny, gdyż nikt nie posiadał zarezerwowanego noclegu w hotelu.Pasażerowie, wybierający się do Irlandii, mieli ważne bilety na samolot taniej linii RyanairMimo to, przewoźnik nie mógł nikogo wpuścić na pokład. Nikt bowiem nie miał rezerwacji noclegu w hotelu, gdzie mógłby odbyć obowiązkową kwarantannęRyanair ostro skrytykował Irlandię za surowe restrykcje obowiązujące na granicach. Pojawił się apel o złagodzenie obostrzeń Jak czytamy w dzienniku The Irish Time, samolot Ryanair leciał bez pasażerów z Paryża do Dublina. Irlandzki przewoźnik nie mógł wpuścić na pokład żadnego pasażera, choć wszyscy mieli ważne bilety. Sytuacja spowodowana była przepisami obowiązującymi w Irlandii, gdzie konieczne jest zarezerwowanie jeszcze przed podróżą hotelu, w którym przejdzie się izolację.
Francja planuje otwarcie granic na wakacje dla turystów, co obiecał prezydent Emmanuel Macron. Jednocześnie jednak kraj ten stawia warunek - na pełną swobodę liczyć będą mogły tylko osoby zaszczepione. Prezydent Francji zapowiada otwarcie granic dla zaszczepionych turystów zagranicznychSwobodny wjazd ma być zagwarantowany zarówno podróżnym ze Stanów Zjednoczonych, jak i EuropyZnoszenie obostrzeń we Francji ma się rozpocząć od następnego miesiącaEmmanuel Macron, prezydent Francji, zapowiedział w rozmowie z CBS News, że na wakacje jego kraj otworzy się na turystów zagranicznych. Podkreślił jednak, że na swobodny wjazd liczyć będą mogły wyłącznie osoby, które przyjmą preparat na COVID-19. Ta deklaracja może być związana z planami wprowadzenia Zielonych Certyfikatów w Europie.
Francja zdecydowała się na wprowadzenie obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny dla podróżnych z Brazylii, Argentyny, Chile i RPA. Powodem jest pojawienie się tam nowych wariantów koronawirusa.Francja wprowadza 10-dniową kwarantannę dla przyjezdnych z czterech krajów. Rozporządzenie zacznie obowiązywać od 24 kwietnia. Za złamanie zasad grozić będzie kara nawet do 6 tys. złotych.
Francja wprowadzi zakaz wykonywania lotów krajowych na trasach, które można pokonać pociągiem w mniej niż dwie i pół godziny. Chcą w ten sposób ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Francja ograniczy emisję dwutlenku węgla poprzez zakaz lotów krajowych na krótkich trasach. Samoloty nie polecą tam, gdzie można dojechać pociągiem w mniej niż 2,5 h. Transport lotniczy jest uważany za najbardziej emisyjny na świecie.