Turysci.pl

fot. Pixabay/ stevepb

Francja wprowadza kwarantannę dla niektórych podróżnych. Za złamanie zasad grozi 6 tys. złotych kary

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Francja zdecydowała się na wprowadzenie obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny dla podróżnych z Brazylii, Argentyny, Chile i RPA. Powodem jest pojawienie się tam nowych wariantów koronawirusa.

Francja wprowadza 10-dniową kwarantannę dla przyjezdnych z czterech krajów. Rozporządzenie zacznie obowiązywać od 24 kwietnia. Za złamanie zasad grozić będzie kara nawet do 6 tys. złotych.

Francja wprowadza obowiązkową kwarantannę dla podróżnych z czterech krajów

Podróżni przybywający z Brazylii, Argentyny, Chile i RPA będą zobowiązani do poddania się samoizolacji przez 10 dni po przybyciu na terytorium Francji. Podobna zasada obowiązywać będzie również przyjezdnych z Gujany.

Władze Francji przewidziały również wysokie kary dla osób, które będą chciały złamać obowiązujące restrykcje. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny podróżny może zapłacić 1500 euro grzywny (ok. 6000 zł).

Natomiast w przypadku ponownego wykroczenia, takiej osobie grozić będzie nawet 3000 euro grzywny. Jak zapowiedział rzecznik rządu, wprowadzone zostaną kontrole policji i żandarmerii. Mają one umożliwić weryfikację, czy przyjezdni przestrzegają kwarantanny.

Francja zdecydowała się na zawieszenie wszystkich połączeń lotniczych z Brazylią natomiast z Argentyną, Chile i RPA są wciąż utrzymane. Jak podkreśla rząd w Paryżu, obecność wariantów nie osiąga tam poziomów obserwowanych w Brazylii.

Jak poinformował w poniedziałek prezes linii lotniczych Air France-KLM Ben Smith, Grupa zaoferuje połowę mniej lotów tego lata. Podkreślił jednak, że przewoźnik może dopasowywać podaż do popytu miejsc, jeśli zagwarantuje to opłacalne działanie.

Zasady wjazdu do Francji z Polski

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, że aby wjechać na teren Francji z Polski, należy mieć przy sobie negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa, nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą.

Należy wypełnić również oświadczenie o braku symptomów zakażenia koronawirusem i kontaktu z osobą zakażoną. Podróżni m.in. z UE nie muszą poddać się kwarantannie, ani dodatkowym testom na obecność koronawirusa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tanie-loty.com.pl, MSZ

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kto bogatemu zabroni. Niewiarygodne, czego dopuścił się kierowca Ferrari na ulicach Florencji
Czytaj więcej >

Europa

Wizz Air nie posłuchał sądu, więc klient wysłał komornika. „Mógł zabrać samolot”
Czytaj więcej >

Europa

Kolosalne strajki na lotniskach. Tysiące pasażerów zostało odprawionych z kwitkiem
Czytaj więcej >

Europa

W tej sytuacji pod żadnym pozorem nie zmieniaj miejsca w samolocie. Nawet jeśli wolne siedzenia kuszą
Czytaj więcej >

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]