Turysci.pl
Francja wprowadza kwarantannę

fot. Pixabay/ stevepb

Francja wprowadza kwarantannę dla niektórych podróżnych. Za złamanie zasad grozi 6 tys. złotych kary

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Francja zdecydowała się na wprowadzenie obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny dla podróżnych z Brazylii, Argentyny, Chile i RPA. Powodem jest pojawienie się tam nowych wariantów koronawirusa.

Francja wprowadza 10-dniową kwarantannę dla przyjezdnych z czterech krajów. Rozporządzenie zacznie obowiązywać od 24 kwietnia. Za złamanie zasad grozić będzie kara nawet do 6 tys. złotych.

Francja wprowadza obowiązkową kwarantannę dla podróżnych z czterech krajów

Podróżni przybywający z Brazylii, Argentyny, Chile i RPA będą zobowiązani do poddania się samoizolacji przez 10 dni po przybyciu na terytorium Francji. Podobna zasada obowiązywać będzie również przyjezdnych z Gujany.

Władze Francji przewidziały również wysokie kary dla osób, które będą chciały złamać obowiązujące restrykcje. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny podróżny może zapłacić 1500 euro grzywny (ok. 6000 zł).

Natomiast w przypadku ponownego wykroczenia, takiej osobie grozić będzie nawet 3000 euro grzywny. Jak zapowiedział rzecznik rządu, wprowadzone zostaną kontrole policji i żandarmerii. Mają one umożliwić weryfikację, czy przyjezdni przestrzegają kwarantanny.

Ważą się losy wakacji

MZ: Wakacje spędzimy w domu, jeśli nie będziemy przestrzegać obostrzeń w czasie majówki

CZYTAJ DALEJ

Francja zdecydowała się na zawieszenie wszystkich połączeń lotniczych z Brazylią natomiast z Argentyną, Chile i RPA są wciąż utrzymane. Jak podkreśla rząd w Paryżu, obecność wariantów nie osiąga tam poziomów obserwowanych w Brazylii.

Jak poinformował w poniedziałek prezes linii lotniczych Air France-KLM Ben Smith, Grupa zaoferuje połowę mniej lotów tego lata. Podkreślił jednak, że przewoźnik może dopasowywać podaż do popytu miejsc, jeśli zagwarantuje to opłacalne działanie.

Zasady wjazdu do Francji z Polski

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, że aby wjechać na teren Francji z Polski, należy mieć przy sobie negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa, nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą.

Należy wypełnić również oświadczenie o braku symptomów zakażenia koronawirusem i kontaktu z osobą zakażoną. Podróżni m.in. z UE nie muszą poddać się kwarantannie, ani dodatkowym testom na obecność koronawirusa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tanie-loty.com.pl, MSZ

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >