Turysci.pl
francja

Fot. Pixabay/ khoinguyenfoto

Francja chce otworzyć się na zagranicznych turystów. Podali datę otwarcia

30 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Francja ogłosiła datę otwarcia na zagranicznych turystów. Na razie do kraju będą mogły jednak wjechać tylko osoby posiadające tzw. paszport sanitarny. Restrykcje w tym kraju będą powoli znoszone od początku maja.

Francja ogłosiła plan wychodzenia z lockdownu, który ma rozpocząć się już na początku maja. Jest to bardzo wiadomość dla turystów, ponieważ pojawiła się również data otwarcia granic. Należy jednak mieć przy sobie odpowiedni dokument.

Francja wpuści turystów od 9 czerwca

Pałac Elizejski poinformował w piątek, że turyści z paszportami sanitarnymi będą mieli możliwość przyjazdu do Francji od 9 czerwca. Zaświadczenie musi zawierać informację o szczepieniu przeciwko SARS-CoV-2 lub negatywnym wyniku testu na COVID-19.

Jak przekazała gazeta „Les Echos", paszport będą musieli posiadać turyści zagraniczni, jednak nie tylko. Dokument ten będzie konieczny w codziennych czynnościach jak wyjście do kina, teatru, na stadion, targi i wystawy gromadzące ponad 5 tys. osób.

Obywatele Francji natomiast będą mogli podróżować po terenie kraju już od 3 maja. Tego dnia przestanie również obowiązywać konieczność posiadania zaświadczenia o powodzie oddalenia się od domu o więcej niż 10 km. Będą one jednak wymagane w czasie godziny policyjnej.

straż graniczna

Straż Graniczna pilnie poszukuje 50 osób, które wróciły z Indii i Brazylii. Ich dane przekazują inspekcji sanitarnej

CZYTAJ DALEJ

Wspomniana godzina policyjna potrwa jednak do 30 czerwca. Tego dnia liczba widzów w salach podwyższona zostanie do tysiąca, co zdaniem francuskich mediów otworzy furtkę do organizacji letnich festiwali teatralnych, muzycznych i imprez rozrywkowych.

Zasady wjazdu do Francji

Obecnie aby wjechać do Francji z Polski konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR na obecność koronawirusa. Należy wykonać go nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą.

MSZ przypomina również o tym, żeby wypełnić oświadczenie o braku symptomów zakażenia koronawirusem i kontaktu z osobą zakażoną.

Po przyjeździe do Francji m.in. z krajów Unii Europejskiej nie jest konieczne poddawanie się kwarantannie, ani dodatkowym testom na obecność koronawirusa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24, Money, Business Insider

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >