Turysci.pl
Francja

fot. Pixabay/ neelam279

Francja wprowadza bezpłatne testy PCR dla turystów. „Chcemy pozostać wiodącym celem turystycznym"

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Francja zaoferuje turystom bezpłatne testy PCR w stronę koronawirusa. Taką decyzję ogłosił w niedzielę sekretarz stanu ds. europejskich Clement Beaune. Jest to jeden z nielicznych krajów na świecie, które nie pobierają opłat za badanie.

Francja jest popularnym kierunkiem turystycznym wśród Europejczyków, jednak ze względu na pandemię koronawirusa wyjazdy są znacznie utrudnione. Paryż wychodzi jednak naprzeciw zagranicznej turystyce, oferując przyjezdnym darmowe testy.

Francja wprowadza bezpłatne testy dla zagranicznych turystów

- Francja jest jednym z nielicznych krajów europejskich, które nie pobierają opłat za test PCR - powiedział BeaClement Beaune une w wywiadzie dla stacji Europe, CNews oraz dziennika „Les Echos".

Polityk stwierdził, że bezpłatne testy na koronawirusa przyczynią się do ożywienia francuskiej turystyki. Zwrócił uwagę, że niektóre kraje pobierają za testy kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset euro.

Przyznał również, że Francja chce „w dobrych warunkach sanitarnych pozostać wiodącym celem turystycznym w Europie i na świecie".

pkp

Limit miejsc w pociągach zniesiony, ale opłata za rezerwację w PKP zostaje

CZYTAJ DALEJ

- Parlament Europejski proponuje, aby testy były bezpłatne w całej Europie, ale nie mogę dziś obiecać, że wszystkie kraje to zaakceptują - zauważył polityk.

Zasady wjazdu do Francji

Aby przekroczyć granice Francji z Polski, należy mieć przy sobie negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa, wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą.

Konieczne jest także wypełnienie oświadczenia o braku symptomów zakażenia koronawirusem i kontaktu z osobą zakażoną. Można je znaleźć tutaj.

Podróżni z państw Unii Europejskiej, którzy spełnili powyższe warunki, nie muszą poddawać się kwarantannie ani dodatkowym testom na obecność koronawirusa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia od 12 kwietnia umożliwia podróże po kraju. Drugi etap wychodzenia z lockdownu

Czytaj więcej >