Turysci.pl
Kołobrzeg

fot. Pixabay/ diema

Gra w „trzy kubki" również w Kołobrzegu. Turyści muszą uważać, można stracić pieniądze

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Gra w „trzy kubki" trafiła do Kołobrzegu. Policja apeluje, żeby nie dać się oszukać i nie dawać organizatorom żadnych pieniędzy. Zamiast tego można zgłosić oszustów na numer alarmowy.

Kołobrzeg jest jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w Polsce. Niestety, fakt ten wykorzystują również oszuści. Policja przestrzega przed grą w „trzy kubki"

Wielkie oszustwo w Kołobrzegu

Policja w Kołobrzegu ostrzega turystów przed tzw. grą w trzy kubki. Można natknąć się na nią na terenie miasta i w innych miejscowościach nadmorskich. Jak przekazali funkcjonariusze, w tej zabawie nie ma wygranych i jest on jedynie wielkim oszustwem.

Organizatorzy gry to grupa ludzi, wykorzystująca naiwność innych i chęć łatwej wygranej. Polega ona na obstawianiu pieniędzy i odgadywaniu, gdzie znajduje się ukryta przez organizatora kulka.

Zabawa z reguły kończy się przegraną gracza, lub wygraną osoby podstawionej przez jej organizatora. Druga wersja ma na celu uprawdopodobnienie potencjalnej wygranej innym przyglądającym się osobom.

restauracje

Turysta pokazał paragon z restauracji w Kołobrzegu

CZYTAJ DALEJ

Policjanci ostrzegają, że biorąc w niej udział według reguł narzuconych przez oszustów nie ma się żadnych szans na wygranie. Funkcjonariusze ostrzegają więc turystów, aby nie dać się zaprosić do gry.

Jak przypomnieli kołobrzescy policjanci: „kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową narusza artykuł 128§1 Kodeksu wykroczeń i podlega karze grzywny, a nawet aresztu".

Funkcjonariusze zaapelowali do turystów, aby w razie zaobserwowania takich osób, przekazać informację do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Można zrobić to pod nr tel. 47 78 46 512, 47 78 46 511 lub 112.

Co ważne, na grę można natknąć się również w innych miastach w Polsce. Jakiś czas temu pisaliśmy o oszustwach na terenie Zakopanego. Ważne, aby mieć zawsze oczy dookoła głowy i nie dać się oszukać.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >