Turysci.pl
restauracje

fot. Pixabay/ 127071 (zdjęcie ilustracyjne)

Turysta pokazał paragon z restauracji w Kołobrzegu

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Restauracje w nadmorskich kurortach zawsze miały nieco wyższe ceny niż te w innych miejscach. Czasem jednak patrząc na paragon wciąż można być zaskoczonym. Turysta zjadł obiad w Kołobrzegu, a jego ceną podzielił się z redakcją portalu Money.pl.

Restauracje od soboty ponownie mogły otworzyć swoje ogródki. Gastronomia bez wątpienia jest jednym z największych poszkodowanych w wyniku pandemii, więc 15 maja był wyczekiwaną datą zarówno przez turystów, jak i restauratorów.

Ile kosztuje obiad w restauracji w Kołobrzegu?

Jak przekazał portal Money.pl, obiad jednego z ich czytelników, który wybrał się na weekend do Kołobrzegu, kosztował 76,60 zł. Cena obejmowała rybę, frytki oraz zestaw surówek dla jednej osoby.

Jak można się łatwo domyślić, najdroższym składnikiem zestawu był dorsz, który kosztował turystę 61,60 zł za 440 gramów. Z paragonu wyczytać można, że za kilogram trzeba byłoby zapłacić 140 zł.

Natomiast ceny dodatków nie odbiegały znacząco od standardowych. Za 150 g frytek turysta zapłacił 8 złotych, a za surówkę - 7 zł. Paragon można zobaczyć na stronie Money.pl.

pogoda

Ostrzeżenie przed ulewami w Zakopanem. Turyści muszą bardzo uważać na szlakach

CZYTAJ DALEJ

Warto podkreślić, że ceny w kurortach zawsze były nieco wyższe niż w innych miejscach, a w poprzednich latach ceny prezentowały się podobnie. W niektórych miejscach ceny za rybę bywały jeszcze wyższe.

Drogo również w innych miastach

Niedawno pisaliśmy również o kosztach, które trzeba ponieść decydując się na obiad w innych turystycznych miastach. Można przeczytać o tym tutaj.

Jedną z rozczarowanych osób była pani Ewelina, która za obiad dla trzech osób w jednej z gdańskich restauracji musiała zapłacić 175 zł.

Podwyżkę cen można zobaczyć w Zakopanem. Jeden z restauratorów stwierdził jednak, że nie są to podwyżki, które turyści mogliby boleśnie odczuć. Przykładowo „pomidorowa oraz kotlet z kury" kosztowały wcześniej 23 zł, a obecnie zapłacić za nie trzeba 25 zł.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Money

Podobne artykuły

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >
PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >

Polska

W Beskidach taniej niż nad Bałtykiem. „Nie chcemy zniechęcić klientów"

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >
Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >