Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Polacy utknęli na lotnisku w Paryżu. Co za scena, grupa 30 osób nie wiedziała jak wrócić do domu
Dorota Witt
Dorota Witt 24.03.2023 14:02

Polacy utknęli na lotnisku w Paryżu. Co za scena, grupa 30 osób nie wiedziała jak wrócić do domu

Lotnisko
Fot. Canva

Francuzi wciąż intensywnie strajkują przeciwko planowanemu podwyższeniu wieku emerytalnego. Paraliżuje to m.in. lotniska. Poważne utrudnienia napotkali pasażerowie samolotu Wizz Air. Grupa ponad 30 Polaków nie wiedziała, jak ma wrócić do kraju.

Wizz Air w ostatniej chwili zmienił miejsce startu

Problemy mieli pasażerowie lotu linii Wizz Air. Samolot miał wystartować z paryskiego lotniska 22 marca o godz. 9.50, a po godz. 12. powinien być już w Warszawie.  

Polacy, czekający na swój lot, zdziwili się, gdy nie dostrzegli go na tablicy odlotów i zaczęli pytać, co się dzieje. Okazało się, że przewoźnik zmienił miejsce startu i samolot wyleciał z portu Beauvais, a nie z lotniska Orly. 

Pasażerów miał poinformować o tym SMS-em wysłanym ok. godzinę po planowym starcie maszyny. Polacy przekonują,  ze o modyfikacji planu nie wiedzieli. 

Najlepsze lotnisko świata wybrane. Jest tam basen. kino, motylarnia i gigantyczna zjeżdżalnia Wizz Air nie posłuchał sądu, więc klient wysłał komornika. „Mógł zabrać samolot”

Wizz Air odpowiada, jak doszło do tego, że w Paryżu utknęli Polacy

  • Samolot ostatecznie  wystartował po czasie, o godz. 11.08. 
  • W Warszawie był o godz. 12.54. 
  • Na pokładzie brakowało ok. 30 zagubionych podróżnych z Polski, którzy kupili wcześniej bilety.

Dziennikarze Wprost zapytali węgierskiego przewoźnika, jak mogło do tego dojść. Cytują oświadczenie przedstawicieli linii:

- Z powodu strajku francuskich kontrolerów ruchu lotniczego w dniu 22 marca wiele lotów zostało odwołanych przez linie lotnicze w całej Europie. Wizz Air ciężko pracował, aby uniknąć odwołań. Odlot samolotu Wizz Air o numerze W61354 zaplanowany na 22.03.2023 r. został przekierowany z lotniska Paris Orly na lotnisko Paris Beauvais, aby umożliwić pasażerom podróż do Polski. Pasażerowie, których dotyczyła ta zmiana, zostali poinformowani przez Wizz Air zgodnie z przepisami dotyczącymi praw pasażerów. Wizz Air szczerze przeprasza za wszelkie niedogodności spowodowane strajkiem francuskich kontrolerów ruchu lotniczego.

 

Problemy i utrudnienia na lotniskach we Francji. Trwają strajki

To nie koniec problemów na lotniskach we Francji.

  • W piątek, 24 marca, ograniczenia w podróżowaniu mają dotyczyć 30 proc. lotów z portu Paryż-Orly i 20 proc. z Marsylii-Provence, Bordeaux-Merignac i Lyon-Saint-Exupery.
  • W sobotę, 25 marca, na lotnisku Paryż-Orly ma zostać odwołanych 20 proc. lotów.
  • Powodem są dalsze akcje strajkowe kontrolerów ruchu lotniczego przeciwko reformie podwyższającej wiek emerytalny z 62 do 64 lat.

Źródło: Wprost