Turysci.pl
francja

fot. Pixabay/ Alexandra_Koch

Ekspertka ostro skrytykowała luzowanie obostrzeń we Francji. „Lato może być koszmarem"

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Lato może być koszmarem z uwagi na powrót pandemii – oceniła Karine Lacombe, epidemiolog i szefowa oddziału chorób zakaźnych szpitala św. Antoniego w Paryżu. Jak dodała, plan luzowania restrykcji we Francji jest zbyt optymistyczny.

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wiele państw już teraz decyduje się na łagodzenie restrykcji w związku z nadchodzącymi wakacjami. Również Francja ogłosiła niedawno plan wychodzenia z lockdownu.

Ekspertka: lato we Francji może być koszmarem

Lacombe stwierdziła ponadto, że ustalony przez prezydenta Emmanuela Macrona plan łagodzenia obostrzeń sanitarnych jest „bardzo, bardzo optymistyczny”.

Są to decyzje polityczne, a nie naukowe, które podejmowane są od stycznia – mówiła Lacombe.

Sytuacja epidemiczna we Francji od kwietnia zmierza ku lepszemu. Jak przekazały tamtejsze władze, w ciągu ostatniej doby potwierdzono ok. 26 tys. nowych zakażeń koronawirusem.

lot

Polski samolot lecący do Meksyku musiał zawracać do Warszawy

CZYTAJ DALEJ

We francuskich szpitalach zmarło w ciągu ostatniej doby 244 chorych z COVID-19, tym samym liczba ofiar pandemii koronawirusa wzrosła do 105 660 od początku pandemii. Natomiast liczba zakażonych od początku pandemii wynosi ok. 5,7 mln.

Przypomnijmy, że luzowanie obostrzeń we Francji ma się odbywać w czterech etapach. Pierwszy z nich rozpoczął się 3 maja zniesieniem ograniczeń w podróżowaniu po kraju. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Przypomnijmy, że zagraniczni turyści z paszportami sanitarnymi będą mieli możliwość przyjazdu do Francji od 9 czerwca. W dokumencie będzie musiała znajdować się informacja o szczepieniu przeciwko SARS-CoV-2 lub negatywnym wyniku testu na COVID-19.

Według informacji przekazanych przez „Les Echos" taki dokument obowiązywać będzie nie tylko turystów zagranicznych, ale również konieczny będzie w codziennych czynnościach jak wyjście do kina, teatru, na stadion, targi i wystawy gromadzące ponad 5 tys. osób.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia od 12 kwietnia umożliwia podróże po kraju. Drugi etap wychodzenia z lockdownu

Czytaj więcej >