Turysci.pl
francja

fot. Pixabay/ Alexandra_Koch

Ekspertka ostro skrytykowała luzowanie obostrzeń we Francji. „Lato może być koszmarem"

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Lato może być koszmarem z uwagi na powrót pandemii – oceniła Karine Lacombe, epidemiolog i szefowa oddziału chorób zakaźnych szpitala św. Antoniego w Paryżu. Jak dodała, plan luzowania restrykcji we Francji jest zbyt optymistyczny.

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wiele państw już teraz decyduje się na łagodzenie restrykcji w związku z nadchodzącymi wakacjami. Również Francja ogłosiła niedawno plan wychodzenia z lockdownu.

Ekspertka: lato we Francji może być koszmarem

Lacombe stwierdziła ponadto, że ustalony przez prezydenta Emmanuela Macrona plan łagodzenia obostrzeń sanitarnych jest „bardzo, bardzo optymistyczny”.

Są to decyzje polityczne, a nie naukowe, które podejmowane są od stycznia – mówiła Lacombe.

Sytuacja epidemiczna we Francji od kwietnia zmierza ku lepszemu. Jak przekazały tamtejsze władze, w ciągu ostatniej doby potwierdzono ok. 26 tys. nowych zakażeń koronawirusem.

lot

Polski samolot lecący do Meksyku musiał zawracać do Warszawy

CZYTAJ DALEJ

We francuskich szpitalach zmarło w ciągu ostatniej doby 244 chorych z COVID-19, tym samym liczba ofiar pandemii koronawirusa wzrosła do 105 660 od początku pandemii. Natomiast liczba zakażonych od początku pandemii wynosi ok. 5,7 mln.

Przypomnijmy, że luzowanie obostrzeń we Francji ma się odbywać w czterech etapach. Pierwszy z nich rozpoczął się 3 maja zniesieniem ograniczeń w podróżowaniu po kraju. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Przypomnijmy, że zagraniczni turyści z paszportami sanitarnymi będą mieli możliwość przyjazdu do Francji od 9 czerwca. W dokumencie będzie musiała znajdować się informacja o szczepieniu przeciwko SARS-CoV-2 lub negatywnym wyniku testu na COVID-19.

Według informacji przekazanych przez „Les Echos" taki dokument obowiązywać będzie nie tylko turystów zagranicznych, ale również konieczny będzie w codziennych czynnościach jak wyjście do kina, teatru, na stadion, targi i wystawy gromadzące ponad 5 tys. osób.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >