Turysci.pl
turyści

fot. Pixabay/ patrizio1948

Dożywotnie więzienie dla turystów po zabójstwie karabiniera. Wyrok zapadł po dwóch latach

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turyści z USA usłyszeli wyrok w sprawie zabójstwa 35-letniego karabiniera we Włoszech. Żandarm został ugodzony nożem 11 razy po tym, jak próbował udaremnić próbę zakupu narkotyków przez napastników. Sąd pierwszej instancji skazał ich na dożywocie.

W nocy ze środy na czwartek turyści z USA: Finnegan Lee Elder i Gabriel Natale Hjorth usłyszeli wyrok dożywotniego więzienia za zabójstwo karabiniera Mario Cerciello Regi. W momencie popełnienia przestępstwa obaj napastnicy byli nastolatkami.

Turyści usłyszeli wyrok po dwóch latach od zabójstwa

Do zabójstwa doszło w lipcu 2019 roku. Dwaj dwudziestolatkowie w celu zakupu narkotyków udali się do centrum Rzymu. Jak się okazało, pośrednikowi skradziono plecak. Podczas próby jego odzyskania interweniowało dwóch karabinierów.

Wtedy Finnegan Lee Elder zadał jednemu z żandarmów jedenaście ciosów nożem. Wicebrygadier Cerciello Rega zginął na miejscu. Media przekazały, że zmarły był żonaty od półtora miesiąca.

Amerykanie zdołali uciec, jednak udało się ich aresztować w hotelu w momencie, gdy pakowali się z zamiarem ucieczki do USA.

kwarantanna

Opublikowano rozporządzenie. Kwarantanna dla wszystkich wracających trzech krajów

CZYTAJ DALEJ

Elder przyznał się do dźgnięcia Regi 11 razy. Jak jednak utrzymywał, działał w samoobronie, myśląc, że karabinier był przestępcą.

Natomiast Natale-Hjorth, został skazany za pomoc w ukryciu broni. Według włoskiego prawa wspólnikom w zbrodni można również postawić zarzut zabójstwa.

Obaj oskarżeni mężczyźni tłumaczyli, że Rega i jego kolega, którzy nie mieli na sobie mundurów, nie wylegitymowali się. Drugi funkcjonariusz zaprzeczył tej wersji zdarzeń.

Sąd pierwszej instancji wydał wyrok skazujący sprawców na dożywotnie więzienie po 13-godzinnej naradzie. Obrońcy skazanych zapowiedzieli złożenie apelacji od tej decyzji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, BBC

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >
Upadły dwie linie lotnicze

Europa

Upadły dwie linie lotnicze w Europie

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >