Turysci.pl
Akcja służb na lotnisku Chopina

zdjęcie poglądowe/fot. wikimedia.org/Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Służby złapały mężczyznę, który odbierał rodziców z lotniska. Miał przy sobie niedozwolone substancje

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Akcja służb na lotnisku Chopina. Mężczyzna, który znajdował się na terenie portu, bo czekał na przylot swoich rodziców, miał przy sobie nielegalne substancje. Wyczuł to pies tropiący, który zaalarmował funkcjonariusz. Interwencja służb zakończyła się ujawnieniem narkotyków.

  • Mężczyzna, który przyjechał na lotnisko Chopina po swoich rodziców, miał przy sobie tabletki ecstasy

  • Narkotyki wyczuł owczarek, który wraz z funkcjonariuszem patrolował halę przylotów

  • Służby zadziałały szybko. Ujawniono nielegalne substancje w kieszeni mężczyzny. Kolejnego odkrycia dokonano w jego samochodzie

Straż graniczna na lotnisku Chopina w Warszawie przeprowadziła niecodzienną interwencję. Podczas rutynowego patrolu hali przylotów, do której dostęp ma każda osoba, nagle pies tropiący wskazał podejrzanego mężczyznę.

Mężczyzna zatrzymany na lotnisku Chopina

Warto dodać, że był to owczarek Drops, szkolony do poszukiwań nielegalnych substancji. Przewodnik, który prowadził psiego funkcjonariusza, zareagował błyskawicznie.

Jak się okazało, mężczyzna wskazany przez czworonoga, przyjechał na lotnisko Chopina, by odebrać rodziców, którzy przylecieli z USA. W jego kieszeni natomiast znajdowały się dwie tabletki ecstasy.

Australia rozważa zamknięcie granic do 2022 roku

Simon Birmigham: Australia rozważa zamknięcie granic do końca 2021 roku

CZYTAJ DALEJ

Przyznał się, gdy funkcjonariusze zapytali go o posiadanie nielegalnych substancji. Szybko jednak okazało się, że to nie jedyne jego przewinienie. Funkcjonariusze postanowili przeszukać samochód, którym mężczyzna przyjechał na lotnisko.

Podczas przeszukania ujawniono kolejne porcje narkotyków. Straż Graniczna odkryła w pojeździe kolejnych 15 tabletek ecstasy oraz pół grama suszu roślinnego. Po zakończeniu kontroli mężczyzna został przetransportowany na Komisariat Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie.

Spektakularne zatrzymanie. Zegarki warte prawie 1 mln zł

Takie przypadki zawsze wywołują zdziwienie, bo zwykle teren lotniska kojarzy się raczej z przemytami międzynarodowymi, dokonywanymi przez osoby podróżujące samolotami. Do takich sytuacji rzeczywiście również dochodzi na terenie lotniska Chopina.

Pod koniec kwietnia funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt zegarków, których wartość oszacowano na ponad 900 tys. zł. Co ciekawe, chodziło zaledwie o 9 przedmiotów, ale cechujących się bardzo wysoką wartością.

Rzeczniczka IAS, cytowana przez portal rdc.pl, wyjaśniła, że podróżny miał posługiwać się paszportem łotewskim. Gdy został zapytany przez funkcjonariuszy, czy posiada przedmioty, które trzeba zgłosić podczas przekraczania granicy, zaprzeczył. Za swój czyn będzie musiał odpowiedzieć, zadecydowano bowiem o prowadzeniu dalszego postępowania karno-skarbowego.

Do przewozu nielegalnych substancji i przedmiotów przez granicę jednak nie zawsze dochodzi celowo. Czasami turyści zwyczajnie nie zdają sobie sprawy z tego, że naruszają lub łamią prawo. Oczywiście nie zwalnia ich to z odpowiedzialności, jednak wskazuje, jak istotne jest zapoznanie się z przepisami granicznymi przed wyruszeniem w podróż.

Nie zrobił tego m.in. mężczyzna, który niedawno usiłował przywieźć do Polski kilogram rafy koralowej. Tłumaczył, że nie wiedział o zakazie transportu takiego ładunku, ale mimo to będzie musiał odpowiedzieć za swój czyn. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tanie Loty

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Górale ostrzegają przed niedźwiedziem na Gubałówce. „To młode zwierzę"

Czytaj więcej >

Polska

Turystka zostawiła psa w samochodzie i poszła do Morskiego Oka. Zwierzę uratowała policja

Czytaj więcej >

Polska

Szlak turystyczny w Beskidach zalany betonem. Turyści oburzeni, urząd tłumaczy

Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje mężczyzna pobity przy Krupówkach. Sprawcy wciąż są poszukiwani

Czytaj więcej >

Polska

Góry śmieci w Tatrach. „Osoba przyjeżdżająca w góry nie jest turystą, jest klientem"

Czytaj więcej >

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >