Turysci.pl
Włochy chcą przyjmować turystów

fot. pixabay.com/Babelphotography

Włochy od 15 maja łagodzą przepisy dla turystów. Szef MSZ potwierdził

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Włochy zapowiadają otwarcie granic dla turystów z całej Europy. W środę szef tamtejszego MSZ ogłosił, że trwają prace nad luzowaniem obostrzeń oraz odmrożeniem krajowej turystyki. Dzień wcześniej zakomunikowano wprowadzenie „przepustek", dzięki którym podróże i urlopy będą mogły odbywać się bez kwarantanny.

 • Włochy chcą złagodzić przepisy dla podróżnych 15 maja 2021 roku

 • Zapowiadane jest wprowadzenie specjalnych „przepustek" dla urlopowiczów, dzięki którym nie będzie trzeba odbywać kwarantanny

 • Z ulgi skorzystać mają wszystkie osoby, które się zaszczepiły, są ozdrowieńcami lub mają negatywny wynik testu na COVID-19

Włochy przed pandemią były jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów w Europie. Trudno się dziwić, że w czasie kryzysu pandemicznego, tamtejszy rząd robi wszystko, by jak najszybciej odmrozić sektor turystyczny i przyciągnąć urlopowiczów z całej Europy.

W realizacji tego planu nie pomaga jednak sytuacja pandemiczna. Pierwotnie obowiązkowa kwarantanna dla turystów przekraczających granicę miała trwać do 30 kwietnia. Na skutek wzrostu liczby zakażeń termin ten jednak przełożono, a zgodnie z najnowszymi informacjami, luzowanie obostrzeń nastąpi 15 maja.

Karkonoski Park Narodowy przypomina o zamknięciu szlaków

Na 11 szlakach są zamknięte odcinki dla ruchu turystycznego. KPN przypomina

CZYTAJ DALEJ

Włochy chcą otwierać się na turystów z zagranicy

W środę szef włoskiego MSZ stwierdził, że czas już otwierać kraj, by na nowo uruchomić krajową gospodarkę oraz turystykę. Po spotkaniu państw G7 w Londynie Luigi Di Maio zaznaczył, że sektory pogrążone w kryzysie otrzymają wsparcie, a rząd pracuje już nad poluzowaniem obostrzeń oraz zniesieniu godziny policyjnej.

Jak relacjonował, podczas spotkania G7 zapewnił również inne kraje, że Włochy będą gotowe na przyjmowanie turystów z zagranicy w całkowitym bezpieczeństwie sanitarnym. Dzień wcześniej, podczas obrad ministrów turystyki obwieścił również, że wystawiane będą pewnego rodzaju „przepustki" dla urlopowiczów. Następnie napisał o tym na swoim profilu na Facebooku.

Mają one pozwolić na organizowanie wakacji i podróży bez odbywania obowiązkowej kwarantanny. Jak podają media, przywilej ten ma przysługiwać trzem rodzajom turystów:

 • Ozdrowieńcom;

 • Osobom, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19;

 • Podróżnym, którzy okażą negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonany na 48 godzin przed podróżą.

Obecnie każda osoba, która chce wjechać do Włoch, poddać się musi obowiązkowej, 5-dniowej kwarantannie. Po tej izolacji przeprowadzany jest test na koronawirusa, po którym dopiero opuścić można miejsce zamieszkania.

Ponadto wymagane jest wykonanie testu na obecność COVID-19 na 48 godzin przed podróżą. Turyści przedstawić też muszą wypełnione oświadczenie autodichiarazione (dostępne na stronie włoskiego rządu) oraz zgłosić swój przyjazd do odpowiedniej przychodni, właściwej dla miejsca pobytu.

Włoski rząd tworzy wyspy wolne od koronawirusa

Włochy mają jeszcze jedną strategię na odmrożenie krajowego sektora turystycznego. Tamtejszy rząd przeprowadza tam masowe szczepienia mieszkańców popularnych wysp, by doprowadzić na nich do powstania odporności zbiorowej. Poczucie bezpieczeństwa ma przyciągnąć podróżnych z zagranicy.

Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami, które pojawiły się we włoskich mediach, akcja dotyczyć ma wysp:

 • Ponza;

 • Ischia;

 • Elba;

 • Capri;

 • Procida;

 • Pantelleria;

 • Wysp Liparyjskich.

Jak relacjonuje niemiecki portal Handelsblatt, wokół tych działań dochodzi jednak również do kontrowersji. Przedsiębiorcy z kontynentalnych kurortów bowiem również chcą zarabiać i obawiają się, że promowanie „bezpiecznych wysp" wpłynie na spadek zysków na stałym lądzie. Gubernatorzy Sycylii oraz Sardynii z kolei domagają się zwiększenia priorytetu ich regionów w dystrybucji szczepionek.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >