Turysci.pl
Włochy zaostrzają restrykcje na granicach

fot. pixabay.com/patrizio1948/zdjęcie poglądowe

Włochy przedłużają obostrzenia graniczne dla turystów z państw Unii Europejskiej

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Włochy przedłużają obostrzenia obowiązujące podróżnych na granicach. Jak przekazało tamtejsze Ministerstwo Zdrowia, do 12 maja każda osoba, wjeżdżająca do kraju, poddać się musi obowiązkowej kwarantannie.

  • Osoby podróżujące do Włoch muszą przejść 5-dniową izolację

  • Nakaz miał obowiązywać do 30 kwietnia, jednak włoskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło jego przedłużenie do 12 maja

  • Wszystkie osoby, przyjeżdżające do Włoch z krajów Unii Europejskiej, zobowiązane są również do przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19

Włochy to jedno z najchętniej odwiedzanych państw przez Polaków, a przynajmniej tak było jeszcze przed pandemią. Obecnie tamtejsze władze deklarują chęć przyjmowania zagranicznych turystów, ale jednocześnie obawiają się pogorszenia sytuacji epidemicznej.

Z tego powodu włoskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o przedłużeniu obostrzeń granicznych dla wszystkich osób podróżujących z krajów Unii Europejskiej. Dotyczy to zarówno potencjalnych turystów, wybierających się do Włoch na majówkę, jak i samych obywateli, wracających do kraju.

TPN zamyka szlaki dla skiturowców

TPN od 4 maja zamyka większość szlaków dla turystyki narciarskiej

CZYTAJ DALEJ

Włochy przedłużają kwarantannę dla turystów

Jak informuje portal Forsal.pl, każda osoba, która przekroczy granicę Włoch przed 12 maja, zobowiązana będzie do poddania się 5-dniowej kwarantannie. Dekret w tej sprawie miał zostać opublikowany w czwartek.

Przypomnijmy, że Włochy 5 kwietnia 2021 roku zadecydowały o przedłużeniu restrykcji dla podróżnych do 30 kwietnia. Media sugerowały, że ruch ten miał oznaczać otwarcie granic i oficjalne rozpoczęcie sezonu turystycznego w maju, najwyraźniej jednak rząd ma w tym temacie inne zdanie.

Pozostałe przepisy, obowiązujące zagranicznych turystów, pozostają takie same. Oznacza to, że oprócz 5-dniowej izolacji, każda osoba przedstawić musi na granicy również negatywny wynik testu na koronawirusa. Respektowane jest zarówno badanie molekularne, jak i antygenowe. Ważne jest, aby test wykonać na 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Po przejściu obowiązkowej kwarantanny, w miejscu wskazanym w specjalnym formularzu, podróżni poddać się musi jeszcze jednemu badaniu. Dopiero drugi, negatywny wynik, uprawnia do opuszczenia miejsca izolacji.

Warto zaznaczyć, że obowiązkowe jest również zgłoszenie swojego przyjazdu do przychodni lokalnej. Musi być ona jednostką odpowiadającą deklarowanemu miejscu pobytu.

Jakie są obostrzenia we Włoszech?

W całych Włoszech do 31 lipca obowiązuje stan wyjątkowy. Kraj podzielony jest na strefę białą, żółtą, pomarańczową oraz czerwoną. Aby wjechać do dwóch ostatnich, konieczne jest udowodnienie, że zachodzi wyższa konieczność lub ma się istotny powód. Wykluczone są tym samym podróże o charakterze turystycznym.

Dokładnie restrykcje obowiązujące w poszczególnych strefach, szczegółowo opisane zostały na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Warto również przed wyjazdem zapoznać się z przepisami wprowadzanymi przez lokalne władze. W Rimini np. wprowadzono specjalne przepisy, obowiązujące na plażach. Więcej na ich temat przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Forsal

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >