Turysci.pl
Włochy - Rimini wprowadza przepisy na plażach

fot. wikimedia.org/Cicciotto/CC0 1.0/https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.en

Specjalne zasady sanitarne na plażach w Rimini. 15-18 metrów kwadratowych dystansu

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Włochy wprowadzają szczególne przepisy sanitarne w jednym z najbardziej popularnych regionów kraju - Rimini. Na tamtejszych plażach na jeden parasol przypadało będzie od 15 do 18 metrów kwadratowych. W ten sposób Riwiera Adriatycka chce przyciągnąć turystów.

  • Rimini każdego roku przyjmuje tłumy turystów z całej Europy. Region chce zagwarantować wszystkim gościom bezpieczeństwo w czasie pandemii

  • Podobnie jak w poprzednim roku, władze zapowiadają zastosowanie nadzwyczajnych obostrzeń. W ich ramach na jeden parasol przypadać ma 15-18 metrów kwadratowych

  • Na mniejszych plażach, gdzie nie ma miejsca na tak duże odległości, zastosowano minimalny limit 12 metrów kwadratowych

Włochy, podobnie jak inne kraje Europy, czerpiące znaczne zyski z turystyki, od dawna przygotowują się do sezonu letniego. Jeszcze niedawno sytuacja pandemiczna w tym państwie była bardzo trudna, wkrótce jednak granice mogą zostać otwarte. Władze robią wszystko, by zapewnić przyszłym turystom bezpieczeństwo, czego przykładem są nadzwyczajne przepisy sanitarne, wprowadzane na plażach w Rimini.

Plaże w Rimini w specjalnym reżimie sanitarnym

Rimini, czyli zarówno miasto, jak i gmina, położone nad Morzem Adriatyckim, przed pandemią czerpały ogromne wpływy z przyjazdu turystów. Władze regionu już w ubiegłym roku starały się robić wszystko, by przyjmować gości i zapewniać im bezpieczeństwo, co zamierzają powtórzyć w nadchodzącym sezonie letnim.

Minister zdrowia mówi, że nie będzie luzowania obostrzeń w maju

Minister Zdrowia: W maju nie będzie luzowania przepisów granicznych

CZYTAJ DALEJ

Jak poinformował minister turystyki Włoch, Massimo Garavaglia, tamtejsze plaże (a jest ich 250), będą mogły zostać otwarte dla podróżnych. Obowiązywały będą na nich jednak rygorystyczne przepisy sanitarne. Na większych plażach na jeden parasol przypadnie od 15 do 18 metrów kwadratowych, a na mniejszych - 12.

Obiekty usługowe będą mogły funkcjonować nawet po godzinie 22:00, ale z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych. Dodatkowo, plażowicze będą mogli zamawiać z okolicznych lokali posiłki prosto pod swoje parasole, co ma zminimalizować konieczność przebywania w tłumie.

Władze Rimini podkreślają, że działania te mają dwa główne cele: zapewnienie wszystkim bezpiecznej przestrzeni oraz zachęcenie ludzi do przebywania na świeżym powietrzu.

Włochy przygotowują się na przyjmowanie turystów

Europejskie państwa mają różnorodne strategie luzowania obostrzeń i przekonywania zagranicznych turystów do przyjazdu. Włochy stawiają na wewnętrzne przepisy i zamknięcie granic aż do ostatniej chwili, by ustabilizować sytuację i zacząć przyjmować gości z przekonaniem, że nic złego im nie grozi.

W ramach prowadzenia tych działań, do 30 kwietnia, podróże o charakterze turystycznym są niewskazane, a obowiązujące przepisy mają do nich zniechęcać. Każda osoba, która wjedzie na terytorium Włoch, zobowiązana jest do poddania się 5-dniowej kwarantannie.

Z izolacji nie zwalnia nawet negatywny wynik testu na COVID-19, który trzeba przedstawić na granicy. Konieczne jest również przejście kolejnego badania po 5 dniach kwarantanny. Podróżni zobligowani są jeszcze do wypełnienia oświadczenia (tzw. autodichiarazione, dostępny na stronie włoskiego rządu), a także zgłoszenia swojego pobytu w lokalnej przychodni.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >