Specjalne zasady sanitarne na plażach w Rimini. 15-18 metrów kwadratowych dystansu
Włochy wprowadzają szczególne przepisy sanitarne w jednym z najbardziej popularnych regionów kraju - Rimini. Na tamtejszych plażach na jeden parasol przypadało będzie od 15 do 18 metrów kwadratowych. W ten sposób Riwiera Adriatycka chce przyciągnąć turystów.
Rimini każdego roku przyjmuje tłumy turystów z całej Europy. Region chce zagwarantować wszystkim gościom bezpieczeństwo w czasie pandemii
Podobnie jak w poprzednim roku, władze zapowiadają zastosowanie nadzwyczajnych obostrzeń. W ich ramach na jeden parasol przypadać ma 15-18 metrów kwadratowych
Na mniejszych plażach, gdzie nie ma miejsca na tak duże odległości, zastosowano minimalny limit 12 metrów kwadratowych
Włochy, podobnie jak inne kraje Europy, czerpiące znaczne zyski z turystyki, od dawna przygotowują się do sezonu letniego. Jeszcze niedawno sytuacja pandemiczna w tym państwie była bardzo trudna, wkrótce jednak granice mogą zostać otwarte. Władze robią wszystko, by zapewnić przyszłym turystom bezpieczeństwo, czego przykładem są nadzwyczajne przepisy sanitarne, wprowadzane na plażach w Rimini.
Plaże w Rimini w specjalnym reżimie sanitarnym
Rimini, czyli zarówno miasto, jak i gmina, położone nad Morzem Adriatyckim, przed pandemią czerpały ogromne wpływy z przyjazdu turystów. Władze regionu już w ubiegłym roku starały się robić wszystko, by przyjmować gości i zapewniać im bezpieczeństwo, co zamierzają powtórzyć w nadchodzącym sezonie letnim.
Jak poinformował minister turystyki Włoch, Massimo Garavaglia, tamtejsze plaże (a jest ich 250), będą mogły zostać otwarte dla podróżnych. Obowiązywały będą na nich jednak rygorystyczne przepisy sanitarne. Na większych plażach na jeden parasol przypadnie od 15 do 18 metrów kwadratowych, a na mniejszych - 12.
Obiekty usługowe będą mogły funkcjonować nawet po godzinie 22:00, ale z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych. Dodatkowo, plażowicze będą mogli zamawiać z okolicznych lokali posiłki prosto pod swoje parasole, co ma zminimalizować konieczność przebywania w tłumie.
Władze Rimini podkreślają, że działania te mają dwa główne cele: zapewnienie wszystkim bezpiecznej przestrzeni oraz zachęcenie ludzi do przebywania na świeżym powietrzu.
Włochy przygotowują się na przyjmowanie turystów
Europejskie państwa mają różnorodne strategie luzowania obostrzeń i przekonywania zagranicznych turystów do przyjazdu. Włochy stawiają na wewnętrzne przepisy i zamknięcie granic aż do ostatniej chwili, by ustabilizować sytuację i zacząć przyjmować gości z przekonaniem, że nic złego im nie grozi.
W ramach prowadzenia tych działań, do 30 kwietnia, podróże o charakterze turystycznym są niewskazane, a obowiązujące przepisy mają do nich zniechęcać. Każda osoba, która wjedzie na terytorium Włoch, zobowiązana jest do poddania się 5-dniowej kwarantannie.
Z izolacji nie zwalnia nawet negatywny wynik testu na COVID-19, który trzeba przedstawić na granicy. Konieczne jest również przejście kolejnego badania po 5 dniach kwarantanny. Podróżni zobligowani są jeszcze do wypełnienia oświadczenia (tzw. autodichiarazione, dostępny na stronie włoskiego rządu), a także zgłoszenia swojego pobytu w lokalnej przychodni.
Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]
Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:
Źródło: RMF24