Turysci.pl
Wszystkie hotele pod Tatrami się otwierają

fot. Flickr.com/Jose A./CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Prezes TIG: 8 maja wszystkie hotele pod Tatrami zostaną otwarte

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarskiej ogłosiła, że wszystkie hotele pod Tatrami otworzą się z dniem zniesienia obostrzeń, czyli 8 maja. To świetna wiadomość dla turystów, którzy planują urlopy jeszcze przed wakacjami.

  • Agata Wojtowicz powiedziała, że obiekty noclegowe na Podhalu są gotowe do wznowienia działalności i przyjmowania gości od 8 maja

  • Zdaniem prezes TIG, turyści są już zmęczeni lockdownem i chcą w końcu wyjechać na urlopy wypoczynkowe

  • Rezerwacji jest na razie niewiele, ale eksperci spodziewają się, że z każdym dniem ich liczba będzie rosła

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rząd podczas dzisiejszej konferencji prasowej, obiekty noclegowe mogą wznowić działalność od 8 maja. Choć wcześniej mówiło się, że otwarcie nastąpi 4 dni wcześniej, zaraz po majówce, przedsiębiorcy i tak ucieszyli się, że w końcu będą mogli przyjmować gości. Jak podkreśliła Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w rozmowie z PAP, wszystkie podhalańskie hotele zapowiedziały już otwarcie.

Podhalańskie hotele gotowe na otwarcie

Wojtowicz przyznała, że odmrożenie gospodarki jest zdecydowanie dobrą wiadomością, szczególnie w połączeniu z przywróceniem aktywności sportowych na świeżym powietrzu. Jej zdaniem Polacy już zmęczyli się lockdownem i każdy czekał, aż będzie mógł wybrać się na turystyczny urlop.

pożar w rydze

Pożar hostelu w Rydze. Nie żyje 8 osób

CZYTAJ DALEJ

Ekspertka podkreśliła, że właściciele hoteli i innych obiektów hotelowych, działających pod Tatrami, stworzą warunki bezpieczne dla gości. Wszystko ma być przygotowane tak, by turyści mogli wypoczywać bez zmartwień.

Prezes TIG zaprosiła podróżnych z całej Polski i przyznała, że na razie rezerwacji jeszcze nie ma zbyt wiele. Dodała jednak, że z pewnością w najbliższym czasie się to zmieni, bo ludzie tylko czekali na „zielone światło". Do tej pory wszyscy powstrzymywali się z wpłatami, bo nikt nie był pewny, jak dalej wyglądało będzie luzowanie obostrzeń.

W dalszej części rozmowy Agata Wojtowicz zaznaczyła, że wielotygodniowy lockdown doprowadził do gigantycznego kryzysu w branży hotelarskiej. Biorąc to pod uwagę, szczególnie ważne jest teraz stosowanie się do zasad sanitarnych. To właśnie one mogą sprawić, że kolejnego zamknięcia nie będzie, a cały sektor turystyczny będzie mógł nadrabiać straty aż do końca sezonu.

8 marca otworzą hotele, ale w ograniczonej formie

Wcześniejsze decyzje rządu sprawiły, że długi weekend majowy upłynie w Polsce pod znakiem zakazów i obostrzeń. Choć część turystów planuje urlopy „u cioci", bo hotele pozostaną zamknięte, to jednak większość osób pozostanie w domach.

Niewykluczone, że w obliczu odmrożenia hoteli, do którego dojdzie 8 maja, podróżni masowo ruszą na spóźnione urlopy majowe. Warto jednak pamiętać, że mimo luzowania obostrzeń, wciąż trwa pandemia i obowiązują pewne ograniczenia.

Przede wszystkim, obiekty noclegowe przyjmować mogą 50 proc. gości. Po drugie, nocleg odbywać się musi przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Każda osoba powinna zakrywać usta oraz noc w pomieszczeniach publicznych, często dezynfekować ręce oraz przestrzegać dystansu społecznego.

Otwarcie obiektów hotelarskich nie wiąże się z uruchomieniem strefy restauracyjnej oraz wellness&spa. Dania zamawiać będzie można natomiast do pokoi, a prośby realizować będą pracownicy obsługi.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: PAP

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >