Turysci.pl
Zakopane spodziewa się tłumu turystów na majówkę

Screen/webcamera.pl

Zakopane spodziewa się tłumu turystów na majówkę

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Przedsiębiorcy z Zakopanego spodziewają się tłumu turystów w czasie majówki. Jak zauważają, gości widać nawet w weekendy, przypuszczają więc, że gdy wolnych dni będzie więcej, pojawi się na Krupówkach również więcej ludzi.

  • Przedsiębiorcy wskazują, że największe hotele pozostaną zamknięte, ale turyści skorzystają z kwater prywatnych

  • Obiekty, które przyjmują gości mimo obostrzeń, deklarują, że ok. połowy dostępnych miejsc mają już zajętych

  • Tatrzańska Izba Gospodarcza ma nadzieję, że zakazy zostaną złagodzone tuż po majówce

Jak widać na kamerach online, dostępnych na stronie webcamera.pl, dzisiaj na Krupówkach nie ma zbyt wielu urlopowiczów. W najbliższy weekend jednak wszystko może się zmienić, bo będzie to słynny czas tzw. majówki. Choć oficjalnie hotele nie mogą działać i przyjmować gości, to miejscowi i tak przypuszczają, że wielu urlopowiczów znajdzie sposób na spędzenie urlopu w stolicy Tatr.

Zakopane czeka na turystów. Noclegi „u cioci" królują

W rozmowie z portalem zakopane.naszemiasto.pl Dariusz Galica, związany z zakopiańską branżą turystyczną, stwierdził, że jego zdaniem największe hotele oraz pensjonaty na Podhalu będą w czasie majówki zamknięte. Jednocześnie zaznaczył, że w czasie majówki mieszkańcy i tak spodziewają się najazdu turystów, bo widać ich już od kilku tygodni w czasie weekendów.

Nagranie trąby wodnej z Zatoki Puckiej

Trąba wodna nad Zatoką Pucką. Wyglądała jak niewielkie tornado

CZYTAJ DALEJ

Jak stwierdził w dalszej części rozmowy, goście rozpoczęli rezerwację miejsc noclegowych w czasie majówki zaraz po tym, jak rząd ogłosił przedłużenie lockdownu. Wcześniej pisaliśmy, że wiele osób przenosi rezerwacje i zapowiada wyjazdy m.in. na tzw. czerwcówkę, ale wszystko wskazuje na to, że również urlopy „u cioci" przyciągną tłumy.

Tatrzańska Izba Gospodarcza z kolei ma nadzieję, że obostrzenia zostaną zdjęcie tuż po majówce. Agata Wojtowicz stwierdziła, że dałoby to szansę na pojawienie się tłumów na Krupówkach przynajmniej w weekendy. Jej zdaniem jednak prawdziwa szansa na odrobienie strat, wywołanych przez lockdown, będzie i tak dopiero w czasie wakacji.

Na majówkę przygotowuje się również zakopiańska policja. Zgodnie ze słowami ministra zdrowia, służby w tym czasie mają szczególnie uważnie kontrolować obiekty hotelarskie oraz pensjonaty czy restauracje. Funkcjonariusze, wraz z sanepidem, sprawdzać będą, czy przedsiębiorcy stosują się do rządowych zaleceń pandemicznych.

Turyści rezerwują już noclegi na tzw. czerwcówkę

Choć obostrzenia mogą zniszczyć plany urlopowe wielu Polaków, turyści wykazują się jednak znaczną elastycznością. Część osób nie zamierza ryzykować otrzymaniem kary od sanepidu i woli wykupić nocleg miesiąc później - w okresie tzw. czerwcówki.

Jest to długi weekend w pierwszych dniach czerwca, wynikający ze święta Bożego Ciała. Jak wskazują dane serwisu Nocowanie.pl, czas ten cieszy się sporym zainteresowaniem i wtedy również znaczna część Polaków odwiedzić chce Zakopane.

Aż 7,7 proc. zapytań o noclegi w tym czasie, dotyczy stolicy Tatr. Na drugim miejscu znalazł się Karpacz (4,3 proc.), a podium zamknęła bieszczadzka Solina z wynikiem na poziomie 3 proc.

Zdecydowanie mniej chętnie poszukujemy noclegów nad morzem, a eksperci wskazują, że tamtejszy sezon urlopowy po prostu jeszcze się nie zaczął i sytuacja ta zmieni się już w drugiej połowie czerwca. Za miejscowości o największym potencjale wskazuje się m.in. Władysławowo, Sarbinowo, Łebę oraz Jastarnię.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: zakopane.naszemiasto.pl

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >