Turysci.pl
Hotele mogą zostać otwarte 4 maja

fot. pixabay.com/SofieZborilova

Nieoficjalnie: 4 maja zostaną otwarte hotele

26 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jak wynika z nieoficjalnych doniesień medialnych, 4 maja nastąpi częściowe odmrożenie gospodarki. Źródła Business Insider Polska podają, że rzekomo wicepremier Jarosław Gowin miał potwierdzić otwarcie hoteli, które możliwe będzie 4 maja.

Hotele i obiekty noclegowe rzekomo będą mogły zostać otwarte 4 maja, ale wyłącznie przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Do takich nieoficjalnych informacji dotarł Business Insider Polska. Mają to być decyzje, które zapadły po spotkaniu wicepremiera Jarosława Gowina z przedstawicielami Rady Przedsiębiorczości.

Hotele mogą zostać otwarte 4 maja

Spotanie zakończyło się po godzinie 13:00 i oficjalne wnioski jeszcze nie zostały przedstawione. Media natomiast nieoficjalnie dowiedziały się, że wicepremier zgodził się z przedsiębiorcami na otwarcie hoteli i obiektów noclegowych, pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego.

Podobno utrzymany ma zostać warunek znany z odmrażania branży w lutym, czyli udostępnienie jedynie 50 proc. dostępnych miejsc na wynajem. Część właścicieli hoteli może nie być zadowolonych z ograniczonej liczby turystów, których mogą przyjąć, jednak nawet takie poluzowanie obostrzeń pozwoli choć na częściowe odrobienie strat z ostatnich tygodni.

Nagranie trąby wodnej z Zatoki Puckiej

Trąba wodna nad Zatoką Pucką. Wyglądała jak niewielkie tornado

CZYTAJ DALEJ

Co więcej, wraz z hotelami, dojść ma też do odmrażania innych sektorów gospodarki. Rzekomo od 4 maja uruchomione mają zostać także ogródki restauracyjne, a także handel. W tym przypadku nie podano jednak ewentualnych obostrzeń czy szczegółów.

Najnowsza wiadomość jest szczególnie zastanawiająca w świetle niedawnych wypowiedzi Jarosława Gowina. Zaledwie 4 dni temu stwierdził, że turystyka oraz gastronomia powinny swobodnie funkcjonować już od czerwca. Pojawia się zatem pytanie, czy obiekty noclegowe będą funkcjonowały w reżimie sanitarnym, wynajmując 50 proc. miejsc, jedynie miesiąc? Być może, jeśli w tym czasie nie dojdzie do pogorszenia sytuacji epidemicznej, możliwe będzie ich całkowite otwarcie.

Taki scenariusz, zrealizowany przed samymi wakacjami, byłby szansą dla przedstawicieli z sektora turystycznego, na odrobienie strat wyrządzonych przez pandemię w ostatnich miesiącach. Stanowiłoby również okazję dla samych podróżnych, z których większość deklaruje spędzenie tegorocznego lata w Polsce.

Wkrótce szczegółowy plan odmrażania gospodarki

Zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia, szczegółowy plan odmrażania gospodarki, przedstawiony zostanie w środę 28 kwietnia. Tego dnia zorganizowana ma być konferencja prasowa, na której rząd poinformuje o zmianach w restrykcjach epidemicznych, do których dojdzie w maju.

Informację o konferencji potwierdził już także pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, szef KPRM, Michał Dworczyk. Transmisja wystąpienia przedstawicieli rządu rozpocząć się ma po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zaplanowane jest na godzinę 10:00.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Business Insider Polska

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >