Turysci.pl
Martyna Wojciechowska pochwaliła się sukcesem córki

Fot. Instagram/Martyna Wojciechowska

Córka Martyny Wojciechowskiej została certyfikowanym płetwonurkiem

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Martyna Wojciechowska pochwaliła się na swoim Instagramie wielkim sukcesem swojej córki, Marysi. 13-latce udało się zdać egzamin na certyfikowanego płetwonurka. Dokonała tego w wyjątkowym miejscu - egipskim Dahab, a dokładnie w bazie Planet Divers, która jest jednym z najsłynniejszych miejsc na podróżniczej mapie świata.

  • Córka Martyny Wojciechowskiej zdała egzamin na certyfikowanego płetwonurka

  • Dokonała tego w bazie Planet Divers. To miejsce, w którym w 2007 roku Jurek Błaszczyk pobił ówczesny rekord naszego kraju w nurkowaniu głębokim

  • Polak został za swój wyczyn odznaczony nagrodą Travelery National Geographic w kategorii Wyczyn Roku

Wiadomość o sukcesie 13-letniej Marysi opublikowana została przez jej mamę, Martynę Wojciechowską. Jak czytamy we wpisie, dziewczynie udało się zdać egzamin zaraz po swoich urodzinach w miejscowości Dahab w Egipcie.

Córka Martyny Wojciechowskiej została certyfikowanym płetwonurkiem

Jak czytamy w publikacji najsłynniejszej polskiej podróżniczki, Marysi udało się zdać egzamin w słynnej bazie Planet Divers. Jest ona jednym z najbardziej znanych i cenionych miejsc, które odwiedzają nurkowie, podróżnicy i turyści z całego świata.

Tanzania zaostrza przepisy graniczne

Tanzania zaostrza restrykcje. Testy obowiązkowe, kwarantanna dla niektórych

CZYTAJ DALEJ

Na zdjęciu dołączonym do wpisu widzimy Martynę Wojciechowską oraz jej córkę, którym towarzyszy grupa osób. Wśród nich jest m.in. instruktor prowadząca Iwona Niewińska oraz Zack, nazwany przez autorkę zdjęcia „legendą nurkowania technicznego".

W dalszej części wpisu podróżniczka wyjawiła fanom, że sama jest wielką fanką nurkowania, a od tej chwili będzie miała w tej pasji nową partnerkę. Już zapowiedziała wspólne odkrywanie podwodnego świata, fani mogą mieć więc nadzieję, że relacje z przygód matki z córką za jakiś czas również trafią do sieci.

Jak sugerują media, Marysia - mimo młodego wieku - idzie w ślady mamy. Jest wyjątkowo aktywna, kocha przygody, odkrywanie świata. Być może wkrótce zostanie kolejną, wielką postacią polskiego świata podróżniczego.

Kim był Jerzy Błaszczyk?

Miejsce, w którym córka Martyny Wojciechowskiej zdała egzamin, jest wyjątkowe również z jeszcze jednego powodu. To właśnie tam w 2007 roku Jerzy Błaszczyk zanurkował na głębokość 231 metrów. Ustanowił tym wyczynem ówczesny rekord Polski w nurkowaniu głębokim.

Wyczyn ten został doceniony przez National Geographic. Polak uhonorowany został za to nagrodą Travelery w kategorii Wyczyn Roku. Warto podkreślić, że Jerzy Błaszczyk był w związku z Martyną Wojciechowską i jest tatą Marysi. Zmarł w wyniku choroby nowotworowej 27 lutego 2016 roku.

Błaszczyk był jednym z najbardziej cenionych płetwonurków, założył grupę nurkową DeepExplorers. Jej główny cel stanowi badanie głębin Morza Czerwonego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Instagram/Martyna Wojciechowska

Podobne artykuły

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >